Spirit - divoký hřebec

• Česko Mustang (více)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

oregon.fox

Do kin mohli radši pustiit tento animák, než ty ubohosti, co jsme v Česku na plátně mohli vidět - především pak "Návrat do Země Nezemě". ()

soud90

Pěknej, klasicky kreslenej, film s pěknou hudbou a pěknym příběhem. Pěkný je ovšem trochu slabší slovo :-). ()

foxxxxy

Stačilo o špetku autentičnosti navíc, a bylo by to pět *. Takhle to zůstalo pouhou pohádkou, i když nádhernou... ()

vojtaruzek

Skvělý film znázorňující krutou pravdu o lidské krutosti, sobeckosti, aroganci, neschopnosti brát ohledy na ostatní živé tvory apšlv (a podobné špatné lidské vlastnosti) ()

Milinka84

Krásný animovaný film, kde zvířata nemluví, ale lze rozumnět jen těm pohledům.....dojemný a zároveň veselý příběh....k tomu fantastická hudba....100% ()

kakttus

První film, při kterém jsem se rozbrečela jako dítě. Já jsem vlastně byla dítě, když jsem ho poprvé viděla. Pouštěla jsem si ho pořád dokola a mé dětské srdíčko se sevřelo vždycky, když jsem viděla, jak je svět krutý a nespravedlivý, fňuk. Ale nakonec vždycky všechno dobře dopadlo. Teď, když film v mé mysli dlouho zasunutý někam do pozadí, opět vyplul na světlo (jednou se to muselo stát) jsem pořád pohnutá naivní krásou, se kterou je svět podán ve vyhraněné černobílosti. I když na konci vzniká trochu šedá. Doufám, že si na tenhle film vzpomenu až dostanu za pár desetiletí krizi středního věku. ()

honyy

Podle mě skvělý animovaný film. Od prvního zhlédnutí mě film bavil. Rád jsem se nechal unášet příběhem kresleného mustanga. O hudbě se nedá ani mluvit, na tom pracoval ten nejlepší, ale i děj. Děj o lásce k rodině, druhému a touze po svobodě, je to co dělá z tuctových animáčů něco lepšího. Z klidnou duší mužů říct, že by mi nedělalo problém se na to dívat se svými dětmi. ()

margotka1911

Úžasný film který mám spojený s dětstvím a dodnes se na něho dívám strašně ráda. A vždy u něho brečím :-). A....další plus....české předělávky písniček tady jsou opravdu perfektní a povedené ()

ivvi

jeden z najlepších animákov, aký uvidíš. Dojme ťa svojím príbehom, ideou a k tomu bez zbytočných a prázdnych dialógov, ktoré však ani nie sú za potreby. Jediná vec, ktorá by sa dala vytknúť je kapánek nižšia kvalita animácie, ale čert to ber, stojí to aj tak za všetkých 5 ()

Bonty

Pech, že již dneska u animovaných filmů převládá už jen a jen počítačová animace. Ne, že by byly všechny špatné, ale vytratilo se to kouzlo. Ten pocit, kolik úsilí a opravdových citů bylo do filmu dáno, kolik předloh bylo zmačkáno a roztrháno, než vzniklo takové dílo, které můžeme vidět. A je škoda, že asi Spirita (společně s Lvím králem - nejúspěšnější kreslené filmy všech dob) již neuvidím v kině a neprožiji tu atmosféru na velkém plátně společně s diváky v sále. A v čem je "Spirit - Divoký hřebec" včetně hudby a příběhu ještě skvělý? Krom vypravěče se ve filmu vlastně nemluví. A z výrazů koní a řehtání dokážete perfektně vyčíst, co chtějí našimi slovy říci. A na to je pro úspěch - dle mého názoru - třeba hodně odvahy. 5/5 --- (79%) --- ()

Xenthia

Vizualne to vypada slusne, ale film sam o sobe je nuda, nuda, nuda. Videla jsem ho pred lety a vubec nic si nepamatuju, az na to, ze to bylo o nejakym konovi a indianech na Divokym Zapade. To uz samo o sobe svedci o tom, ze je to naprosto zbytecna zalezitost. ()

Zellie

Oceňuji velmi, že zde v animované pohádce mluví jen lidé a koně řehtají. I když mezi sebou nemluví, ihned víme, co si říkají nebo co si myslí všechny koňské postavy. Pouze Spirit má vnitřní hlas jako vypravěč. Příběh je krásný a neuvěřitelný, pokud to bereme z pohledu dětí, pro něž je film určen. Musím zde ještě velmi pochválit hudbu Hanse Zimmera ve spolupráci s Bryanem Adamsem, dohromady dali neuvěřitelně krásné písničky. Instrumentální hudba v pozadí je v tomto filmu naprosto úchvatná. ()

krysarr

Tolik patosu, ze to z toho kape. Vystrihat nebo nevytvorit alespon tak nejsilenjsich 5 minut, bylo by to na 4*, mozna ()