Lví král

Leví kráľ

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Snad nejkultovnější animák ze všech. Krásný pohled do rozmanitého zvířecího světa plného dobrodružství, přátelství a samozřejmě velké zábavy. Trvalo dlouho, než jsem si tento snímek pustil, protože animák-muzikál rovná se u mě velká nuda. Tady je ale všechno tak dokonale skloubené, všechny scény včetně těch s písněmi jsou skvěle a vtipně vymyšleny a všechny postavy jsou více než sympatické. Navíc oscarová hudba od Hanse Zimmera je opravdu nadpozemská. Vřele doporučuji..(30.9.2011)

Tohle je snad ta nejkrásnější animovaná pohádka, co jsem kdy viděla. Nádherný příběh. Mám na ni strašně krásné vzpomínky z dětství, snad první film co si pamatuji, že jsem byla v kině. Takové pohádky už se dnes netočí. Upřímné, zábavné i dojemné. Vzpomínám si, že jsem si v kině tenkrát hodně pobrečela. Nádherná hudba Hanse Zimmera a písničky Eltona Johna. Teď už je to spíše taková nostalgie, ale věřím, že film by se mi líbil i teď, má totiž nepopsatelné kouzlo.(4.3.2011)

8 / 10 Snáď u žiadneho iného filmu snímku ma nemrzelo viac, že to do rúk nedostal niekto iný - iný ako Disney. Bez pesničiek, trápneho moralizovania a niektorých zbytočných scén by išlo o bezkonkurenčne najlepší kreslený ne-anime film, aký som za celý-svoj-zatiaľ-ešte-pomerne-krátky-život videl. Prečo, Disney, PREČO!?(23.8.2005)

Vzpomínám si na ten strašný, depresivní pocit, jakobych já ztratil někoho velmi blízkého, když umřel táta malého lvího krále...na jména si už fakt nevzpomenu, ale jako dítěti se mi chtělo strašně brečet. Pro děti je tohle fantastická věc. Tehdy když jsem byl v nějaké čtvrté třídě, brečela celá třída...i borci, co teď jezdí kamionem a na každýho ukazují "fakáče", tak za tuhle vzpomínku si film nižší hodnocení určitě nezaslouží.(8.10.2008)

Teda..nic proti Eltonu Johnovi nebo roztomilým mluvícím zvířátkům a joj, kde jsou ty časy kdy jsem v kině při ukázkách na další film z disneyovské produkce nemusel říkat "Disney je mrtvej"...ale mnohem radši než tuhle dětinskou radovánku s nemožnou dvojkou hakuny a matláka mám mladší kousek, který taky doprovází hudba Hanse Zimmera - Spirit, Stallion Of Cimarron;) V kině a v mladším věku by to asi byl větší žvanec, na tom domácím je to fakt vcelku o ničem.(21.7.2006)

• - Broadwayská verze muzikálu se začala hrát 5. října 1997 v divadle New Amsterdam, odehrálo se 4 755 představení a v současnosti (duben 2009) je 9. nejdéle běžící broadwayskou show. Roku 1998 si muzikál odnesl 6 divadelních cen Tony včetně ceny za Nejlepší muzikál. (HappySmile)

• - V červnu 2008 byl film zvolen Americkým filmovým institutem na 4. místo v seznamu 10 nejlepších filmů v kategorii animované filmy. (HappySmile)

• - Disneyho animátoři se vydali do Afriky, aby zde mohli pozorně prostudovat zvířecí pohyby. (HappySmile)