Lví král

Leví kráľ

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Další ještě z klasické řady animáků se povedl. Písničky, hudba a i krásné zpracování jistě potěší celou rodinu. Jen ta smrt Simbova otce měla na mého synka dost devastující účinky a Pumba s Timonem měli co děl, aby se zase rozveselil a chtěl vůbec koukat dál. Trocha dojetí neuškodí, ale tady to možná bylo zbytečně moc drsné. * * * *(16.4.2012)

• lesumir

Legendární animák z Disneyho dílny. Na můj vkus moc přeplácán, přemoralizován. Působí hodně infantilně. Hudba s vámi zatřese, ale písničky jsou nudné a do struktůry filmu bych je vůbec nevsázel. I přes ty ódy se nemůžu dostat přes dvě hvězdičky, nic není tak jak má být, nic není dovedeno do úplného konce a to způsobuje co? Nudu, přesně tak :-)(15.6.2008)

• juta

Když se tu objevil trailer na nového Lvího krále, tak jsem se chtěl podívat i na toho původního a nijak zvlášť mě teda neoslovil. Děj je takový klasický, který je takřka podobný v každým druhým animáku a navíc stará animace už je tak nějak za zenitem a co je nejhorší, je doplnění stopáže každých pár minut o zbytečné zpívání, které mi tak trochu lezlo na nervy. :D(16.12.2018)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $328,541,776Tržby Celosvetovo $786,200,000Tržby z VHS a DVD predaja a požičovní Celosvetovo $1,500,000,000 (z toho v USA predaných viac než 30miliónov VHS/ tržby s požičovní v USA $173,057,000 / Celosvetovo $531,722,000)║ Soundtrack počet predaných kusov 7,000,000║ __+obnovená premiéra celkové tržby__ ║Rozpočet $45miliónovTržby USA $422,783,777Tržby Celosvetovo $987,483,777Tržby za predaj Blu-ray vydanie z roku 2011 v USA $112,593,467Tržby za predaj DVD vydanie z roku 2011 v USA $110,630,368║ Úžasný zážitok z kina, neopakovateľné. /videl v kine: 100%/(7.8.2005)

Krásná hudba Hanse Zimmera (Oscar, Zlatý glóbus), písně Eltona Johna (Oscar a Zlatý glóbus pro Can you feel the love tonight), vizuálně úchvatné scény a hamletovský, na dětský film docela temný příběh - to jsou hlavní aktiva tohoto filmu. Splašené stádo mi dodnes vyráží dech a imbecilní hyena je dodnes k popukání. Navíc Zlatý glóbus za nejlepší film. Nyní nově možnost vidět tuto skvělou záležitost na obrovském plátně IMAXu - neváhejte!(3.8.2003)

• - Celá úvodná scéna bola taká epická, že sa tvorcovia rozhodli použiť ju ako regulárny trailer. Išlo vôbec o prvý prípad, keď Disney ako trailer použil celú úvodnú scénu. (stankolord)

• - V červnu 2008 byl film Americkým filmovým institutem zařazen na 4. místo v seznamu 10 nejlepších filmů v kategorii animované filmy. (HappySmile)

• - Po Simbově lekci lovení (písnička "Morning Report" v rozšířené verzi) vyskočí svišť - původně mělo jít o nahého vakojezevce, ale animátorům se pořád nevedlo jej správně vytvarovat. Jeden z režisérů nakonec prohlásil: "Vždyť to takhle bude dětem nepřístupné!" (HappySmile)