Lví král

The Lion King

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Dojetí... právě jsem po 17 letech viděl Lvího krále, svůj úplně první film v kině. Co k tomu říct víc... SIlný film a výtečný dabing tria Miroslav Moravec - Jan Kalous - Pavel Soukup (v titulcích bůhvíproč uvedeni Karel Heřmánek /mluvené slovo/ a Jiří Schmitzer /zpěv/). A ona klíčová scéna - však víte která - byla i po letech zdrcující. HAKUNA MATATA!(26.12.2011)

Keď som to prvý krát videl bol som ešte decko a Lion King bol pre mňa neskutočne fajn animák.A teraz keď sa na to po rokoch pozriem, tak zistím, že to skoro nič nestratilo.Dokonalý strih, humor, animácia, nápady, dialógy, akcie a slovenský dabing :-) , to všetko je zabalené do skvelej hudby a pôsobí to skvelo aj naďalej. Obľúbený soundtrack : This Land. 90% - 5*(1.11.2010)

Krásná hudba Hanse Zimmera (Oscar, Zlatý glóbus), písně Eltona Johna (Oscar a Zlatý glóbus pro Can you feel the love tonight), vizuálně úchvatné scény a hamletovský, na dětský film docela temný příběh - to jsou hlavní aktiva tohoto filmu. Splašené stádo mi dodnes vyráží dech a imbecilní hyena je dodnes k popukání. Navíc Zlatý glóbus za nejlepší film. Nyní nově možnost vidět tuto skvělou záležitost na obrovském plátně IMAXu - neváhejte!(3.8.2003)

Vzpomínám si na ten strašný, depresivní pocit, jakobych já ztratil někoho velmi blízkého, když umřel táta malého lvího krále...na jména si už fakt nevzpomenu, ale jako dítěti se mi chtělo strašně brečet. Pro děti je tohle fantastická věc. Tehdy když jsem byl v nějaké čtvrté třídě, brečela celá třída...i borci, co teď jezdí kamionem a na každýho ukazují "fakáče", tak za tuhle vzpomínku si film nižší hodnocení určitě nezaslouží.(8.10.2008)

8 / 10 Snáď u žiadneho iného filmu snímku ma nemrzelo viac, že to do rúk nedostal niekto iný - iný ako Disney. Bez pesničiek, trápneho moralizovania a niektorých zbytočných scén by išlo o bezkonkurenčne najlepší kreslený ne-anime film, aký som za celý-svoj-zatiaľ-ešte-pomerne-krátky-život videl. Prečo, Disney, PREČO!?(23.8.2005)

• - George Scribner byl původní režisér filmu. (HappySmile)

• - Komická alternativní verze písně "Can You Feel the Love Tonight" zpívaná Timonem a Pumbou byla rozkreslena do storyboardů a dokonce i nazpívána, ale nakonec nebyla nikdy použita. (HappySmile)

• - V červnu 2008 byl film zvolen Americkým filmovým institutem na 4. místo v seznamu 10 nejlepších filmů v kategorii animované filmy. (HappySmile)