Lví král

Leví kráľ

The Lion King

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Jeden z posledních vrcholů tvroby Disney´s Studios, který představuje to nejlepší co může klasická animace nabídnout. Na to, abych si film víc užil, je v něm moc muzikálových písniček. Nevím kdo nastolil muzikálový trend, ale už jako dítě jsem tyhle hudební vložky vždy těžce protrpěl. Lvího krále jsem také bohužel viděl jen v dabingu. Ten je sice hodně dobrý, což je z mé strany nebývalá pochvala, protože bych ho obecně nejraději zakázal, ale odnesly to právě zpívané pasáže. Protože díky českému překladu textů a přednesu, tak z původních možná pěkných písní zbyde jen torzo. Jinak pěkný příběh, nádherné kresby afrických plání, dokonalá animace zvířat.(24.5.2012)

• juta

Když se tu objevil trailer na nového Lvího krále, tak jsem se chtěl podívat i na toho původního a nijak zvlášť mě teda neoslovil. Děj je takový klasický, který je takřka podobný v každým druhým animáku a navíc stará animace už je tak nějak za zenitem a co je nejhorší, je doplnění stopáže každých pár minut o zbytečné zpívání, které mi tak trochu lezlo na nervy. :D(16.12.2018)

Lví král má v sobě obrovskou sílu a já pro něj mám jen slova chvály. Tvůrci proti sobě postaví Dartha Vadera a Jeremyho Ironse. V čele je neuvěřitelný záporák, který prostě vraždí a neremcá kolem toho a u Disneyho se hlavně rozhodli pro radikální krok - nebát se smrti postav. Klobouk dolů před jejich odvahou. Myslím, že následný úspěch filmu, kdy Lví král přerostl v obří kult, se jim přinesl dostatečné uznání. Ale nechápu, proč jsem jako malej nesnášel tu opici.(30.4.2012)

Nie som zrovna obdivovateľom diel z produkcie Walt Disney Pictures. Všetko sa mi to vidí na jedno kopyto. Presladený, poučný príbeh, ku ktorému môže zasadnúť celá rodina, od starých rodičov až po najmenšie ratolesti. Aj táto novodobá komerčná bájka "Leví Kráľ" patrí do tejto kategórie. Krásne, klasicky animovaný film (žiadne počítačové 3D) s kopou profesionálne napísaných pesničiek. A tu ja vidím najväčší problém. České prerobenie týchto skladieb sa mi zdalo, mierne povedané, nie moc dobré. Možno kedy som videl tento snímok v originále, hodnotil by som o niečo štedrejšie, pretože vizuálne je to naozaj nádherné. No tie české verzie songov mi miestami pílili uši. ***(27.1.2009)

Naprosto boží animák. I když jsem ho viděl v jednadvaceti letech, tak mě stejně zaujal tak, jak by se mu to povedlo i tenkrát. Skvělý příběh, pěkná hudba a parádní postavičky. --Simba "Á to jsem se nacpal" --Pumba "Já taky, přežral jsem se jako prase" --Simba "Pumbo, ty jsi prase" --Pumba "Pravda" :-D 90%(6.5.2010)

• - Když se podívate zblízka na Zazua, když Simba schází, aby mu pogratuloval po porážce Scara, můžete vidět, že otevře zobák, ale nevyjde mu z něj žádný zvuk. Původně měl Zazu říct: "Vaše výsosti." (HappySmile)

• - Když se nahrávala ve studiu písnička "Be Prepared", na jejím konci zradily Jeremyho Ironse hlasivky. Jim Cummings do toho skočil a písničku dokončil od sloky "You won't get a sniff without me". (HappySmile)

• - Film byl pravděpodobně více než inspirován televizním seriálem Jungle taitei (od r. 1994), který vytvořil slavný japonský režisér Osamu Tezuka podle vlastní mangy a který v japonské televizi běžel v letech 1965 až 1966. (Monoxid)