Lví král

Leví kráľ

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

8 / 10 Snáď u žiadneho iného filmu snímku ma nemrzelo viac, že to do rúk nedostal niekto iný - iný ako Disney. Bez pesničiek, trápneho moralizovania a niektorých zbytočných scén by išlo o bezkonkurenčne najlepší kreslený ne-anime film, aký som za celý-svoj-zatiaľ-ešte-pomerne-krátky-život videl. Prečo, Disney, PREČO!?(23.8.2005)

Môj prvý vôbec videný film v Kine a bol to pre mňa strašne pekný zážitok ktorý si pamätám až do dnes a to som mal asi 7 rokov. Veľmi pekný príbeh aj keď miestam veľmi smutný a určite aj zábavný, tiež nádherný soundtrack či v angličtine alebo češtine proste celí Leví Kráľ je Krásna rodinná rozprávka.(3.2.2011)

V době vzniku asi špička, v roce 2012 (kdy ho vidím poprvé) je pro mě Lví král pouhým animákem se staršími animacemi, dobrou hudbou, ale otravnými muzikálovými pasáženi, a hodně průměrným příběhem vhodným akorát tak pro děti. SPOILER: Začátek mě nebral; střední pasáž, když utekl a našel si přátele, začala být zajímavá, dokázala mě chytnout, věřil jsem jí a chvíli mi připomínala putování z Doby ledové, ale závěr opět dost jednoduchý. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4(1.4.2012)

Tohle je snad ta nejkrásnější animovaná pohádka, co jsem kdy viděla. Nádherný příběh. Mám na ni strašně krásné vzpomínky z dětství, snad první film co si pamatuji, že jsem byla v kině. Takové pohádky už se dnes netočí. Upřímné, zábavné i dojemné. Vzpomínám si, že jsem si v kině tenkrát hodně pobrečela. Nádherná hudba Hanse Zimmera a písničky Eltona Johna. Teď už je to spíše taková nostalgie, ale věřím, že film by se mi líbil i teď, má totiž nepopsatelné kouzlo.(4.3.2011)

Klasika znamena, ak si nejaky film oblubite natolko, ze sa k nemu aj po rokoch stale a stale vraciete, a celu tu dobu vo vas tento film rezonuje, nehladiac na to aka dlha doba presla. To pre mna Levi kral presne znamena. Nestarnuca klasika, ktora ma aj po x-ty krat dokaze rozosmiat, dojat a pobavit. 10/10(12.2.2007)

• - Gregory Peck označil film jako svůj nejoblíbenější animák a také jej zařadil do svých pěti nejlepších filmů všech dob. (HappySmile)

• - Scenérie ve filmu jsou inspirované národním parkem Hell's Gate v Keni. (HappySmile)

• - Když Mufasa (James Earl Jones) vypráví Simbovi o velkých králích minulosti, objeví se ve hvězdách postavička Mickey Mouse. Když vysvětluje, že hvězdy jsou staří králové, na obloze spatříme souhvězdí Lva. (HappySmile)