Lví král

The Lion King

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Vzpomínám si na ten strašný, depresivní pocit, jakobych já ztratil někoho velmi blízkého, když umřel táta malého lvího krále...na jména si už fakt nevzpomenu, ale jako dítěti se mi chtělo strašně brečet. Pro děti je tohle fantastická věc. Tehdy když jsem byl v nějaké čtvrté třídě, brečela celá třída...i borci, co teď jezdí kamionem a na každýho ukazují "fakáče", tak za tuhle vzpomínku si film nižší hodnocení určitě nezaslouží.(8.10.2008)

Teda..nic proti Eltonu Johnovi nebo roztomilým mluvícím zvířátkům a joj, kde jsou ty časy kdy jsem v kině při ukázkách na další film z disneyovské produkce nemusel říkat "Disney je mrtvej"...ale mnohem radši než tuhle dětinskou radovánku s nemožnou dvojkou hakuny a matláka mám mladší kousek, který taky doprovází hudba Hanse Zimmera - Spirit, Stallion Of Cimarron;) V kině a v mladším věku by to asi byl větší žvanec, na tom domácím je to fakt vcelku o ničem.(21.7.2006)

Když jsem tento film poprvé viděl v kině, tak jsem asi po 20 minutách usnul a vzbudil jsem se těsně před koncem.Téměř po 12 letech se k tomuto filmu vracím a dokonce jsem ho dokoukal a ke všemu jsem byl rád, že jsem se k tomu vrátil. Film má velmi originální příběh, který je chytrý. Na to, že je to z roku 1994, tak to má velmi dobrou animaci.Dále také bych neměl zapomenout na český vydařený dabing.Skvělá hudba od vyjmečného Hanse Zimmera a hlavně písnička v závěrečných titulcích "Can You Feel the Love Tonight" od Eltona Johna.Film, který je vhodný pro děti a který se musí líbit i dospělým!(28.12.2006)

Moje nejoblíbenější "nová" disneyovka. Má prostě všechno. Skvělý příběh, spoustu výborných vtípků a úžasnou hudbu Hanse Zimmera. V době kdy jsem LVÍHO KRALE viděl poprvé mi mohlo být maximálně tak deset let a jeho svět mě úplně pohltil. Dokonce jsem si koupil takové to album, kam se dali nalepovat obrázky. Prostě je to nářez a já se na Simbu a jeho kamarády kdykoliv znovu rád podívám. 100%(15.4.2008)

Lví král to je pojem, poslední a úspěšný 2D animovaný Disneyův velkofilm ve své době přivedl do kin rekordní počty diváku malých i velkých, pěkné písničky, typicky disneovsky melodramatický příběh, to vše tu už bylo, u Lvího Krále však v novém a daleko rozsahlejším pojetí Škoda jen, že tímto filmem skončila jedna krásná epocha filmových dějin, dnes v době Shreků, Příšerek s.r.o, Nemů a dalších 3D animáků nemá klasická animace šanci, komerčně určitě ne(7.9.2004)

• - Broadwayská verze muzikálu se začala hrát 5. října 1997 v divadle New Amsterdam, odehrálo se 4 755 představení a v současnosti (duben 2009) je 9. nejdéle běžící broadwayskou show. Roku 1998 si muzikál odnesl 6 divadelních cen Tony včetně ceny za Nejlepší muzikál. (HappySmile)

• - Písnička, kterou zpívá Rafiki (Asante sana, squash banana), je píseň, kterou si zpívají děti v Africe. (HappySmile)

• - V úvodu filmu pochodují mezi jinými zvířaty také mravenci atta, kteří se však nachází v Jižní Americe, nikoliv v Africe. (VMa)