Lví král

The Lion King

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Poznáte tú, ako Leví kráľ Kráľa popu porazil? Tu nikto neriešil, keď starý opičiak ukázal svetu levíča zdvihnutím nad skalu. Prečo potom vzniklo také haló z vystrčenia Jacksonovho decka z balkóna? Možno to bude tým, že zvieratá neriešia malichernosti. Vlastne nemusia. Neboja sa, že im niečo vypadne z rúk, pretože nefičia na tabletkách a sú si istí svojou rasou, aj keď majú farebný ksicht ako Rafiki. Ale o mŕtvych len dobre. Pekná rozprávka, s piesňami, ktoré som pokladal za nutné zlo, až kým mi ústredná balada pripomenula detstvo. A všeobecne sa mi druhá polovica páčila o niečo viac. Hakuna Matata!(14.9.2016)

Pěkná animovaná pohádka, která určitě okouzlila a vytvořila na dětských tváří úsměv a povznesení:-) a ne jen dětem. Je to pohádka pro různé generace a to se taky hodně cení. Asi se budu opakovat, ale Hans Zimmer si dal na hudbě opravdu záležet přišla mi filmu dokonalá. Už samotný děj vtáhl diváka do pěkně rozjetého lvího života, který byl doprovázen láskou, nenávistí, smutkem, štěstím a odhodláním. Kdykoliv si ho pustily mé mladší sestry, tak jsem si sedl za nimi a koukal. Budu vzpomínat jen v dobrém ;-).(1.4.2012)

Rozprávka môjho detstva pamätám si ako som musela mať všetko Lion king, tričká, tepláky asi 4 knihy som mala, plyšákov, figúrky, proste všetko... a dnes tomu by tiež nebolo inak len už som bohužiaľ dospelejšia a do roboty ísť v teplákoch leví kráľ neni moc normálne... Tá rozprávka ma zakaždým rozplače aj keď som ju už videla zatiaľ 6x.(21.4.2012)

Další ještě z klasické řady animáků se povedl. Písničky, hudba a i krásné zpracování jistě potěší celou rodinu. Jen ta smrt Simbova otce měla na mého synka dost devastující účinky a Pumba s Timonem měli co děl, aby se zase rozveselil a chtěl vůbec koukat dál. Trocha dojetí neuškodí, ale tady to možná bylo zbytečně moc drsné. * * * *(16.4.2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $328,541,776Tržby Celosvetovo $786,200,000Tržby z VHS a DVD predaja a požičovní Celosvetovo $1,500,000,000 (z toho v USA predaných viac než 30miliónov VHS/ tržby s požičovní v USA $173,057,000 / Celosvetovo $531,722,000)║ Soundtrack počet predaných kusov 7,000,000║ __+obnovená premiéra celkové tržby__ ║Rozpočet $45miliónovTržby USA $422,783,777Tržby Celosvetovo $987,483,777Tržby za predaj Blu-ray vydanie z roku 2011 v USA $88,792,024 //počet predaných kusov 2,902,537Tržby za predaj DVD vydanie z roku 2011 v USA $75,088,961 //počet predaných kusov 3,604,779║ Úžasný zážitok z kina, neopakovateľné. /videl v kine: 100%/(7.8.2005)

• - Pokaždé, když ve filmu zazní lví řev, lze slyšet řev tygrů. Autorům se lví nezdál dost hlasitý. (Zdroj: uk.eonline.com) (Pria)

• - Když říká Mufasa Simbovi o velkých králích minulosti, můžete vidět ve hvězdách postavičku Mickeyho Mouse. (HappySmile)

• - Téměř 20 minut filmu bylo zanimováno ve studiích Disney-MGM. Nakonec se k dlouhému seznamu produkčního týmu přidalo přes 600 umělců, animátorů a techniků a pro film bylo vytvořeno víc než milion kreseb včetně 1 197 ručně malovaných pozadí a 119 058 jednotlivě barvených políček filmu. (HappySmile)