Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

lastshadowv

Nepochopím, jak jsem kdy mohla cítit nechuť nedívat se na prvorepublikové černobílé filmy. Vždycky mě tak trochu odrazovalo, že mi všechny herečky přišly dost upjaté v takovém tom stylu hollywoodské star 30. let. Ovšem například Gollová tenhle typ rozhodně není. Je přirozená a co víc, fakt vtipná (scénu, kdy se Eva řítí přes most a pak přeskočí lavičku jsem si musela párkrát zopakovat). ()

natalanka

Tak nádherně prdlá herečka, která svou komiku nehraje. Ona prostě taková je. Její halóóó, je prostě úžasné. Její hledání klíku a houpání. Sesterskobratrská angličtina .... pište puntik :-)), já šla do kolen Fan Vavřincová byla pisatelský génius a Nataša Gollová génius herecký. Póza roztržitých slečen a posléze i praštěné staré tetky v Drahé tety a já je nezapomenutelným počinem. :-)) ()

lobo87

Roztomilý Fričov film, ktorý sa mi páči ešte viac ako predchádzajúci Kristián. Výborný Oldřich Nový, pôvabná Jiřina Sedláčková a hlavne výborná a prirodzená Nataša Gollová dávajú filmu punc klasiky. Gollová vo svojej role uveriteľná, roztomilá a sexi, čo som v iných filmoch z tej doby nezaznamenal... 80% ()

Reiner

Nezapomenutelný film s Gollovou. Krásnou, chytrou herečkou, která do dnešního dne nemá sobě rovnou :) Skvělý film s příjemným námětem. Bavil jsem se. Doporučuji! ()

jungewolf

Česká komediální klasika : 5 * a 89 % , asi nejlepší komedie N. Gollové ( plus o 2 roky později natočená komedie Roztomilý člověk ) . ()

PetraMishka

Česká crazy komedie, které vévodí nejen Nataša Gollová jako bláznivá Eva a Oldřich Nový jako falešný anglický hrabě John  Camel, který neumí anglicky, ale hlavně Zdeňka Baldová jako jejich stará tetička Pa, kterou nechávají jejich ztřeštěnosti naprosto v klidu. Tahle komedie je i po tolika shlédnutích naprosto úžasná a nemá chybu. ()

Nique

Jeden z našich nejlepších předválečných filmů vůbec. Komedie jak má být - svižná a plná vtipu. Škoda že současní čeští tvůrci si z ní neberou příklad...Nataša Gollová je úžasná jako vždy, oceňuji na ní především to, že hraje, i když je v záběru pouze jako "okrasné křoví". Tak pa, teto Pa! ()

Jsem velké třeštidlo, ale na Evu nemám, úplně mne dostala, ona a především její tetička, která vše bere s pozoruhodným klidem! Plno naprosto úžasných hlášek a jeden se nenudí, já nevím, co po tom filmu může kdo víc chtít. ()

BlueNeon81

Tento film jednoznačne patrí k prvým (a najlepším) bláznivým komédiam natočených na území bývalého Československa a po všetkých stránkach funguje na sto percent. ()

Horác

Kaskáda vtipných situací a roztomilých konverzací. Nataša k sežrání. Na druhé straně ta zápletka s nějakým receptem na cosi mě vždycky dost unavovala. ()

Holobrádek

Perla českého filmu, výjimečně milý a vtipný film. Duo Gollová-Nový je zkrátka zárukou mimořádné kvality! Minimálně tento film a Kristián je toho dokonalý důkaz... ()

Celuška

Můj nejoblíbenější film vůbec. Pokud máte rádi dvojici Nataša Gollová a Oldřich Nový, tak tady si jejich scény opravdu užijete, protože jako sourozenci jsou opravdu skvělí (úžasná je třeba scéna diktování anglického dopisu nebo běh Evy pro klíč)! Je vidět, že si herci opravdu své role užívali a mnoho z dialogů jsme v naší rodině začali spontánně používat („to sice nevim, ale pudu“; „tak tady jsou teda dvě možnosti“; „jednóóóóu, dvakráááát…“; „počkej, tohle si vypiješ…“). Za mě jasných a neodvolatelných 100%. ()