Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

maat.re

Mám strašně ráda staré české filmy, většina našich nových filmů nestojí za moc. Kombinace Nataši Gollové a Oldřicha Nového je jedna z nejlepších kombinacích českého filmu. Herecké výkony jsou výborné a tato klasika nestárne. Myslím, že tyto filmy dokáží oslovit i dnešního člověka. ()

sirnene

Opět jeden z filmů kde dialog povyšuje. Bez složitých scén a ohromných finančních prostředků se člověk velmi dobře pobaví. ()

Axlle

Kristián byl podle mého názoru film Oldřicha Nového a Nataša mu tam jen dopomáhala ale Eva co tropí hlouposti byl film Nataši a role se obrátily. Tentokrát Nataše dopomáhal Oldřich a s ním samozřejmě Raul ale to už je vedlejší jelikož to by jsem musela rozebírat i Adinu v Kristiánovi a to by bylo na dlouho, protože jsem skalní fanoušek všech těchto herců :) ()

CarlaBrunn

Veselohra ma celkom pobavila, no urcite jestvuju aj ine, prepracovanejsie filmy s podobnou tematikou, z rovnakeho obdobia, ktore si zasluzia plny pocet *. Pri niektorych momentoch boli pravidelne vybuchy smiechu, ale bolo ich pomenej. Napadaju ma dva dovody, vdaka ktorym som nutena dat nizsie hodnotenie: 1. legendarny Oldrich Novy nebol ustrednou postavou, co mi dost chybalo. Jeho jedinecny humor, sposob prejavu a komentare na mieste by dodali celkovej atmosfere este vacsi smrnc. 2. miestami neprirodzene reakcie postav (hlavne "teticka Pa", ktora bola na moj vkus az prilis flegmaticka). BTW. zaujimave, ze uz v predvojnovom obdobi mali kvalitne poziadavky pre uchadzacov na poziciu sekretarky (2-3 cudzie jazyky). ()

AmericanX

Dnes už klasika české kinematografie a jedna z nejlepších komedií vůbec. Nataša Gollová v roli okouzlující a ztřeštěné Evy Norové, které všechno věříte,vždy byla přirozená a nepřehrávala (na rozdíl od diblíkovité Věry Ferbasové). I dnes mě komedie umí rozesmát a některé scény se pro mě staly nesmrtelné. Viz scéna, kdy Michal Nor alias hrabě, diktuje Evě- své sestře, alias sekretářce, dopis v angličtině a ona ho následně musí přečíst!!!! (Haf! Haf!..) ()

CyWilly

Haló...tak mám jenome dvě možnosti, že ano...tak buď dám pět, protože tohle je top 5 českého předkomoušského filmu, nebo, protože tohle je top 5 předkoumoušského filmu, dám pět...no halóóó...co s tím...no dám pět, co jiného... ()

imagina

Čím to je, že se dnes ani zdaleka nepřibližujeme k hravosti, nenucenosti a zábavnosti komedií této éry?! Možná, že dnes jako společnost nepociťujeme takovou potřebu se kvalitně bavit a utéct z dění ve skutečném světě, který nás obklopuje. V roce 1939 to byla opravdu nutnost. ()

zoruska127

Nataša Gollová byla nejkrásnější a nejúžasnější herečka té doby. S Oldřichem Novým se tu nádherně doplňují. Mírně mi vadila nesympatická "láska jeho srdce", ale i tak je to film, který určitě stojí za vidění. Navíc si myslím, že většina sourozenců se tady rozhodně pozná. „Jéje, Michale, víš, že vypadáš pořád stejně? A že mne to těší?” „A víš, že ty taky? A že mne to mrzí?” ()

ErummeldeK

Eva (Nataša Gollová) je ve filmu velice milé a strašně ztřeštěné děvče, které stále tropí hlouposti. Má staršího bratra Michalem (Oldřich Nový), která jí svým suchým humorem dává její nevyzrálost „sežrat“ sourozeneckým hašteřením – moje nejoblíbenější scény. A jejich teta Pá, co stále plete ponožky pro služebnictvo, má svatou trpělivost, díky které mají její svěřenci široký prostor, aby mohli v tomto filmu ztropit jeden pořádně komický, zamotaný a dokonce i zamilovaný příběh. ()

annifrith

Moje oblíbená Nataška Gollová spolu s Oldřichem Novým. Zdeňka Baldová v roli chápající, shovívavé tetinky. Úžasná angličtina Michalova mě vždycky rozesměje. ()

PORTER44

Docela příjemná podívaná s docela vtipnými scénami,dvojce Nový-Gollová udělala z filmu vtipnou komedii na kterou se i po letech rád znovu podívám. ()

Milonak

Tuhle komedii doslova miluju. Obrovské množství skvělých hlášek, skvělá Nataša Gollová a stejně tak Oldřich Nový, který je nenapodobitelný. Nemá cenu se tady o tom rozepisovat - je třeba to vidět. Hrabě Johny Camel - ty písala " Aj hef e buk". :-)) Skvělé. 100% ()

Sadova302b50

Krásný film na svou dobu překvapivě bez sladce romantického kýče, zato s nadsázkou a vtipnými situacemi a fórky. Na svou dobu originální ujetina. ("... Něco se stalo. Eva přišla dveřmi, ne oknem.") ()

tjkiklop

Podle mě je právě tohle komedie století. Genialita spočívá v jednoduchosti a ztřeštěnosti. Kombinace potrhlé Nataši Gollové a naprostého anglického klidu tety Pa je naprosto dokonalá. Scéna s loupeží návodu mě rozesměje vždy - "Zdenečkovi vržou botičky" :-) ()

Iku75

Absolutně nechápu role Oldřicha Nového ,téměř v každém filmu hraje milovníka a panice ačkoli má 40 a více let . V tomto filmu dostane pusu od Jiřiny Sedláčkové a ve 40 letech začne vyvádět jako malé děcko . V žádném předválečném filmu nehrál ženáče s dětmi . V dalším jeho filmu Hotel modrá hvězda po vyznání lásky od Gollové začal skákat salta (samozřejmě dvojník) , ale tak se chová muž ve 41 letech ? ()