Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

Havala

Gollová ve svém nejlepším filmu. Nestárnoucí klasika. Ono je to spíše o sympatiích k jednotlivým hercům, já spíš mám rád Mandlovou a Baarovou ale tento film mě celkem baví taky. ()

Olafson

Nedostižná crazy komedie s odzbrojující Natašou Gollovou v roli Evy Norové (aka Evy Norbertové) a Oldřichem Novým v roli Michala Nora (aka hrabě John Camel), k popukání skvělý Zdeněček, kterému vržou botičky a ztratí hvízd, detektivně zdatný komorník hvízdající pod schody, tajemný barman Jiří Kučera, zvaný Artur a jeden recept na Záhorskou růži. Ten film musí mít rádi všichni.. ()

Hawaj

Velmi nenáročné, stačí se jen unášet na vlně nostalgie nechat se uchvátit Natašou Gollovou a výsledek je zaručen. ()

Frog.cz

Vždy jsem obdivoval jak Nataša Gollová dokázala za smíchu okamžitě plakat,tady se pořád směje a litoval jsem ji ale kolik musela mít po natáčení modřin když tam sebou pořád mlátila o schody atd.Opravdu je to moje oblíbená komedie kterou si nenechám ujít když běží v TV.A Olda Nový jako hrabě Kejml,co dodat 5*HALÓÓÓÓÓ........... ()

mishule90

Kdykoliv si pustím tento film Eva tropí hlouposti, ač jsem ho viděla již několikárt, dokáže mě velmi rozesmát. Nataša Gollová má zde nezapomenutelnou roli. ()

kslaww

Nikdo neví kdo je kdo! Kdo je hrabě, kdo je sekretářka, kdo co umí a kdo co a proč krade. Velmi povedená komedie + ztřeštěná Eva je záruka dobrého pobavení napříč generacemi. ()

kymla

Na tomto filmu mám závislost. Roztomilá Nataša Gollová, velice vtipný Oldřich Nový, "Máte ráda vlahé letní večery?" :) ()

Pitryx

Tak já strhávám body za tu debilní hudbu na začátku filmu. Ta hraje aniž je to zapotřebí. Jinak jde o komediální zápletkovou klasiku s výborným hereckým obsazením. *** APŮL++++++Klasická komedie ve které je hlavní hrdinkou zralé děvče. To já zrovna nemusím, ale zde je to tak nějak v pohodě. Oldřich Nový je tu na vedlejší koleji, ale vůbec to nevadí. Zábava to je i tak.   *** APŮL ()

Xpojntman

NEni to uplně špatné, ale přece jen za zlaté éry protektorátního filmu vznikaly lepší filmy. Ale Oldřich Nový a Nataša Gollová jsou dost crazy aby byli dobří. ()

ostravak30

Staré české filmy mám rád. Především ty s Oldřichem Novým a Vlastou Burianem. Zde prvně jmenovaný s Natašou Gollovou. Nikdy jsem jejímu herectví nepřišel na chuť. Především proto, že ač jasně převážně komediální herečka, chybělo mi v jejím herectví trocha vážnosti. Chvílemi může působit trochu groteskně. A to se též projevuje právě zde, ať už N. Gollová kamkoli běhá nebo šmejdí v trezoru nebo opilá padá ze schodů. Bohužel je celkem vidět, že exteriéry nejsou exteriéry, ale studio. A k mé radosti si konečně také dupl muž. ()

Pete

Haló, tady jsou dvě možnosti: tedy buďto jsem zmagořil, nebo jsem právě viděl jeden z nejlepších českých filmů ever, který mi dosud v celku unikal. Crazy komedie z prostředí prvorepublikové high society, která bych řekl dokonce s takovou lehkostí překonává obdobnou soudobou produkci z Hollywoodu! Rozkošná Gollová, odvázaný Nový, vůbec všichni herci naprosto výborní. Lahůdkové konverzace frčí téměř celou dobu jako kulomet, a režie Martina Friče je jednoduše geniální. Holt když se to umí, tak je to sranda. ()

JosefTomas

...kdyby jen Eva. Tady tropí hlouposti úplně všichni, teda kromě tetičky Pa. Téměř 85 let má tento film, a přesto to na něm není vidět. Eva Norová totiž dokáže být stejně hravá jako svěží a zbytek hereckého ansámblu s fantastickým scénářem jí v tom neskutečně pomáhá. V tom filmu je úplně všechno, co má správná crazy komedie mít, včetně překombinovaného zmatku v druhém aktu, nejhůře (v dobrém slova smyslu) provedenou loupež v dějinách filmu a naprosto neskutečné tempo gagů, které téměř pokaždé strefují terč. Zajímavost: 15 z 10 učitelů nedoporučuje tento film pro výuku anglického jazyka. Čemuž vůbec nerozumím, protože větu "Love you my havelok?" používám dnes a denně. ()

thesmile

Svěží, vtipný snímek, který ani po tolika letech neztrácí svou jiskru a baví. Ztřeštěná Nataša Gollová působí přirozeně a roztomile a za svůj výkon by zasloužila nejméně Oskara. Taky Marta Májová je okouzlující . Skvělá letní komedie, která mi pokaždé vykouzlí úsměv na tváři a určitě stojí za shlédnutí ()

route60

Klasika komedie která neztrácí dech ani po 71 létech od svého vzniku, Nataša Golová a Oldřich Nový jsou prosně úžasní, Nového ou yes se stalo legendou a hvizd Nataši Golové bych nesvedl lépe, první Česká crazy komedie se Martinu Fričovi opravdu povedla. ()