Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

zdeny99

Excelentní výkony Nataši Gollové a bravurně napsaný scénář dělají z tohoto prvorepublikového snímku filmový klenot i po více jak 80 letech. Podle mě z té doby není lepšího filmu, stejně jako žádného hereckého výkonu, který zde podala Gollová. Ta role jí naprosto sedla. Eva je nemotorné pometlo s věčným úsměvem na rtech. Kvůli huse na silnici se radši vybourá autem, domů chodí oknem, ve svých asi dvaceti letech se ještě houpe na houpačce, krmí zlaté rybičky aspirinem, urve závaží u hodin, urazí stolu nohu atd. Kromě toho na tehdejší dobu nosí krásné šaty a dobře se na ni dívá. [13187. hodnocení, 297. komentář, 85%, 333. nejlepší film, 510. nejoblíbenější film] ()

HH

Umím švédsky, německy...tak proč zrovna Angličan:-)Ztřeštěný a vskutku oddechový film. ()

Looooooooo

Nejoblíbenější starej film.. i když Oldřich Nový je dobrej v každym filmu, tenhle film je tak originálně vtipnej, jako žádnej jinej.. ()

Lyžař

Nataša Gollová je tady kouzelná. To je pravda. Ale to, co kolikrát předvede Oldřich Nový, to je excelentní. Třeba skákání na gauči pod schody - no luxusní záležitost. Celkově jsem se bavil daleko víc, než u novodobých komedií. Od udělení plného počtu hvězdiček mě ale drží (a musím uznat, že docela daleko) chaos, který se mi zkraje filmu v hlavě udál - možná jsem jeden z mála, ale zamotanost postav a jmen mi dala opravdu co proto. No a vše to podtrhl fakt, že film je černobílý a já měl spoustukrát "neurovnáno", která blondýna je která. Bohužel. ()

Leleta

Jednoooou, dvakráááát... I třikrát se na rozpustilou Gollovou a šarmantního Nového můžete podívat a nudit se určitě nebudete. Každá z postav je tak roztomile švihlá, že filmu ani nelze zazlívat jednoduchost typickou pro předválečné filmy. ()

BeranSon

Někdy tropí hlouposti každý, ale u tohoto snímku se mi jeví všechno ploché, bez drobnějších výčnělků, které by se hodili a vůbec kořenili celý film. Herci nic extra nepředvádějí, až na pár zkušenějších matadorů. Suchý průměr. -5/10- ()

Colleague

I když v roce 1939 nežil ještě ani můj děda, film nezestárl a je to pořád velká sranda. Ze začátku se mi to až nechtělo věřit, chtěl jsem to někam přepnou, pak jsem se nějak zadíval a nemohl se odtrhnout. Famózní blonďatá předválečná Nataša :-) ()

domirovec

Halóóó! Kdyby mi někdo v roce 1939 řekl, že se nějaký film, co se humoru, groteskních situací, zápletky a hlášek týče, udrží více než dalších osmdesát let, nevěřil bych ani slovo. Ale teď věřím. To by to teda bylo pěkně na nic, kdybych ani po zhlédnutí tohoto skvělého a úžasného klenotu české kinematografie nevěřil. Uf. Evička jak tak koukám musela natropit teda pěkně velké hlouposti, když se na ně a jejich samotnou šílenost ani po více než osmi dlouhých dekádách pořád ještě nezapomnělo. A dle mého naprosto (ne)zajímavého názoru ani nikdy nezapomene. Proč? Nu, důvodů je hned několik, především však za samotným úspěchem filmu stojí hlavně a především herci s jejich nezapomenutelným a nezaměnitelným výkonem (že jo, pane Krejčí? S tím vaším ''pokračováním'' tohohle majstrštyku se můžete jít leda tak vycpat dalekohledem). Ať už to je samozřejmě vynikající a úžasný Oldřich ''Oh, Yes'' Nový, až moc velký duševní klid předstírající chytrá Zdeňka ''Cool Babička'' Baldová, krásná a jednoduše úžasná Jiřina Sedláčková a samozřejmě i ta nejhezčí, nejroztomilejší, nejmilejší a jako obvykle i nejšílenější a nejbláznivější Nataša Gollová, která nejenže, když chtěla jít zase tropit nějaké ty hlouposti, tak k odchodu místo dveří využila okno (jako skoro každá druhá postava tohoto snímku), tak také vždy když se právě snažila nějak někam jít (většinou něco loupit, nejlépe pořádně nalitá :-)) ) tak se opravdu bez jediného pádu na zem neobešla. A tak to má být! A co má samozřejmě být také, tak je jako vždy skvělá režie Martina Friče. Chytrej a šikovnej to chlapík.. Za mne je tohle však DEFINITIVNĚ ten nejvíc šílený protektorátní snímek s Natašou Gollovou. Bomba, miluju to. Kdo dal tomuhle odpad, sám odpadem se stává! :) 5/5 ()

Denny

Crazy komedie se vším všudy s výbornými dialogy Gollové a Nového. Kdyby to natočili Američané, tak je z toho světový hit. Ale to neplatí jen o tomto filmu. ()

Miki68

Tak na tenhle film pro pamětníky se vždycky rád podívám. Velmi přirozené herecké výkony, režie a střih, které neruší, vypointované a vtipné dialogy - co víc si přát? ()

Nšoči

Tomuto snímku by právem patřilo označení "komedie století". Hereckého koncertu Nataši Gollové a Oldřicha Nového se nemůžu nabažit a tuto crazy komedii si budu opakovaně pouštět snad do smrti. ()

Véronique

Tato komedie patří zcela právem do zlaté pokladnice českého filmu. Tady opravdu nelze nic vytýkat, jen chválit. Své role se perfektně zhostili všichni "zúčastnění", kterým bezesporu kralovala neodolatelná Nataša Gollová, alias Eva Norová. Dle mého soudu ji zde vidíme v jejím nejlepším filmu. Nesmím však opomenout nezapomenutelnou tetu Pa, Zděnka či paní Jarmilku. Tato skvělá crazy komedie se dnes určitě neztratí, ba právě naopak. S jistotou strčí do kapsy většinu dnešních komedií. A propos - film bývá často označován za "první českou crazy komedii". Já jsem však zjistila, že tou první byla jiná komedie - "Ať žije nebožtík". ()

Jeand´Boa

Pro českou kinematografii této doby příznačné...zkrátka dobré, ale pro mne ničím výjimečné - Češi zkrátka uměli... ()

JimiH

Geniální česká variace na screwball komedie. Nebýt protentokrátu, mohla mít úspěch i ve světě. Nový skáče po gauči lépe než Tom Cruise a Gollová svou ztřeštěností chvílemi překonává i Katherine Hebpurnovou. Perfektní klasika. ()

PavelZava

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D ()

chrispe

Úžasný Nový s roztomilou Gollovou a jejich neangličtinou. Příjemná komedie o "lovu" na recept Záhorské růže a jak jinak, taky o lásce. Dívám se vždy! :) ()

Biopler

Roztomilá komédia s plejádou výborných hercov, s krásnymi herečkami Gollovou a Sedláčkovou, anglickým hrabětem Novým a nezabudnuteľným finále v podaní pána Hilmara. Menej známy kus, ale pre mňa zostane pamätným. ()