Příliš mladá noc

• Slovensko Príliš mladá noc (více)

Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny. (oficiální text distributora)

klima777

Tohle není žádný útěšný film se smajlíky na bryndáku. Tento počin totiž bryndák nepotřebuje. Ani bryndák, ani mindrák. Poetika drsných hran a městské samoty. Čili: Solidní tři hvězdy. P. S. Všem zainteresovaným blahopřeji k vítězství na FAMUfestu. ()

crass.48

Postavy opravdu zvláštně se chovající, těžko pochopitelné. Byl však zjevně úmysl tvůrců nahlížet na ně zvenčí, nedávat informace o jejich nitru, ba ani o jejich původu, odkud přišli a kam jdou (něco jako Bressonovy modely, ale tito herci hrají). Pro mě to je konfrontace přirozenosti (nepošpiněných dětí) s tím, kam se svět dostal. Působí to podobně jako další českému filmu od mladého režiséra, jak on se jmenuje... Proměny od Tomáše Řehořka. Hodně temné, ať už vizuálně nebo náladou, vyzněním. Řekl bych prostě obraz této transformační společnosti, sám bych, kdybych točil film v této zemi, možná chtě nechtě natočil něco s podobným stylem. Nebyl by pěkný, ani nijak výrazný. ()

kockopes

Divácká porota Febiofestu 2012. Nová vlna českého filmu? Jsem rád, že to mělo jen hodinu. pár minut navíc a byla by tam jedna hvězda. ()

Bells

--- FebioFest 2012 --- Až po diskuzi s tvůrcem jsem pochopila, co tím vlastně chtěl pan režisér říci - nápad zajímavý (zásadní postavou je Štěpán, který se zrovna nachází ve věku mezi dětstvím a dospělostí a při sledování ostatních postav se rozhoduje, kam patřit), bohužel se mu ho dle mého názoru do filmu příliš vpravit nepodařilo. Film i díky své délce docela rychle utíká a rozhodně nenudí, ale ničím příliš nepřekvapuje. ()

DaliGala

Nejprve mně to přišlo jako film s dobrým nápadem, skvělou kamerou a zajímavou atmosférou. Ale postupně pro mě ta zajímavost opadla. Protože se neděje to, co divák očekává, ale o co hůř, děje se něco nudnějšího. Ale dvě další příliš mladé noci, po tom co jsem ho viděla, se mi zdál sen o tomto filmu. A vlastně nad ním stále přemýšlím. Sice mě nenadchl přímo u sledování, ale teď ve mně doznívá. Co doznívá, spíše roste! Prostě se ve mně usídlil a nevím, co si o tom myslet. A já tento typ pocitu u filmů oceňuji. Proto je mi líto dát jen 3 hvězdy, ale spíš se těším až u autorova dalšího filmu budu moci třeba dát 5. ()

derryl

Zajímavý přístup k filmovému vyprávění, zachycení momentu, který nejde zachytit, zachycení stavu světa či myslí postav? Těžko říct, ale snímek ukazuje nadějného režiséra Olma Omerzu, který má před sebou vytříbenější a celistvější díla. ()

mira007

Za ten minimalismus obsazení a prostoru dávám dvě hvězdy. Snažil jsem se mít pro ten film pochopení, ale nepochopil ho. Natálie Řehořová hrála asi nejsympatičtější postavu, ikdyž nakonec byla celkem nelogická. Maprostý úlet byla ta líbací scéna s jedním z těch dvanáctiletejch kluků - to mi přišlo skoro k zblití. ()

Oxymoron

Špatné to určitě není, dětské herecké výkony jsou bez jediné chyby, stejně jako v ateliérech vytvořený byt. I ten námět a vůbec příběh se dá skousnout. Ale tím to končí. Hodinový film mi v kině připadal jako věčnost (!) a našlo by se i pár školáckých chyb (např. záběr na vlak zvenku - střih - interiér vlaku - střih - vlak z velké dálky venku... a do celé téhle scény ševelí pořád jeden a ten samý zvuk mašiny, jako byste se nehnuli z místa). ()

Pevek2

Cele to na me pusobilo jako pubertalni sen. V tomhle ohledu do koresponduje s Olmovym predchozim filmem. Jsou tam momenty, ktere jsou rozpacite, ale to se mi zda, ze k pubertalnimu snu tak nejak patri. A atmosfera trosku mi pripomnela Navrat idiota. ()

Bozvav

Nudná záležitost, ve které se vlastně nic neděje. Příběh je velmi nesourodý, a dojem z něj mám, že vlastně nevím, jaké pocit by měl ve mně film vzbudit, tedy kromě nudy. Dvě uzívané hvězďule. ()

LudaB1905

MFF Karlovy Vary:) autor asi chtěl nastínit problém dnešní společnosti, kdy čím dál mladší děti přicházejí do styku se sexem a často na popud starších a zejména i pak dospělých lidí....stejné je to i s alkoholem a kouřením.... ()

MickeyStuma

Silvestr, oslava a skupinka k sobě naprosto neznámých lidí. Formanovská autenticita téměř až zaráží. Režisér Olmo Omerzu tímto debutoval a to velice dobře. Zdi bytu v panelovém domě spojuje dětský svět s dospělými, kde se odkrývá pokrytectví, nadřazenost, citové projevy a sexualita a to vše vyobrazeno pohledem tak realistickým, až to šokuje. Je zde vyobrazena situace, které jsou svědkem i děti, které by jinak od takovýchto excesů měli být spíše vyvarováni. Snímek rozhodně hodný k zamyšlení. ()

Rockerman

Na Nový rok se v jednom bytě schází různorodá společnost, jaká by se nedala očekávat. Mnohá očekávání této noci naplněna nebyla, jiná možná ano. Dohromady je to však více méně o hovně. ()

fraktal

Film naprosto nepochopitelný - jen načrtává situaci, postavy a ač některé události popisuje až příliš detailně, celek nám zůstává ukryt. V mých očích nedochází k žádné gradaci, posunu či zamyšlení a tak mi bohužel ani nepřinesl nic nového či zajímavého. Čekal jsem více. ()

Don82

Tohle bylo solidní WTF, ale na druhou stranu to má svoji specifickou atmosféru a film nechá na každém, aby si ji přebral po svém. Rozhodně oceňuji snahu udělat "snesitelný art" a přitom zároveň natočit film kde by se sice jako že nic nedělo, ale zároveň stavělo na hutné atmosféře. Tento film přesně vystihuje směr, kam by měl český film směrovat. ()

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (více)