Carmen

Zvuk:

Ivo Heger

Kostýmy:

Andra Bartha

Film má hodnotu především jako profesionální záznam úspěšné inscenace, která ale zdaleka nepatří k těm nejlepším, které se v ČR v posledních letech hrály. Nic víc. Muzikál jako takový je veskrze průměrný, na rozdíl od Bizetovy opery se z něj určitě dílo, které bude patřit do pokladnice světového hudebního divadla, nikdy nestane (jak je vidět, jiná divadla ve světě se o něj neperou!). Libreto je spíchnuté horkou jehlou, texty písní plytké a kostrbaté, režie zrovna nehýří originálními nápady, a tak si to vynahrazuje nákladnou výpravou, a mezi písněmi není jediná, která by si zasloužila označení Hit nebo showstopper. (Škoda, že do filmu se nedostala Hana Křížková, její výkon v Karlíně patřil k těm nejlepším.) Wildhornovým nejkvalitnějším muzikálem tak i nadále zůstává "Jekyll a Hyde". "Carmen" pořízením záznamu ani nezískala, ani netratila, a její úspěch u diváka bude hodně záviset na tom, jaký má vztah k Lucii Bílé.(11.1.2013)

Byla jsem na tom živě a... naprostá bomba! Hudba, příběh, herci, všechno úžasné. Oči jsem mohla nechat na Noidu Bártovi, byl naprosto skvělý. Lucka je moje zlatíčko už od malička, je fascinující ji slyšet naživo. Jsem ráda, že mám doma i nádherný záznam a mohu si uchovat tak památku, kdyby se už nezadařilo to umělecké dílo spatřit znovu.(30.10.2018)

Lucie Bílá je nejlepší česká zpěvačka součastnosti. Na představení jsem byl celkem dvakrát a měl jsem tu čest Lucku Bílou jako Carmen vidět. Za sebe řikám, že žádná jiná zpěvačka by to lépe nezazpívala a ani nezahrála, a to se považuju za znalce muzikálů. Proto nechápu komentáře a odpady, které se tady vyskytují (ještě ke všemu před premierou "filmu"). Jinak dát odpad! pouze kvůli tomu, že se nelíbí hlavní herečka/zpěvačka, celkem zavání zaujatostí.... A po shlédnutí záznamu na dvd jenom potvrzuji to co jsem psal. Lucka Bílá je skvélá, písničky jakbysmet. Občas mi sice vadily zpomalené záběry "ala Matrix", ale co je dneska dokonalé, že?(8.1.2013)

Pravděpodobně nejkvalitnější záznam muzikálu, který kdy vznikl, a to i ve světovém kontextu. Skvělá kamera a střih. Nevím proč to někdo nazývá "filmem", je to prostě klasický záznam divadelní inscenace ve 3D (poněkud zbytečné podle mě), nic víc ani míň. Horší je trochu zvuk, ale počkejme na DVD - v CineStaru na Andělu docela špatné. Jinak představení je jedno z těch lepší, které u nás vzniklo - skvělá hudba, dobrá výprava, umělci taktéž kvalitní (rozbírat Lucku Bílou nebudu, mám k ní takový neutrální postoj a do téhle role mi sedla, samozřejmě pokud ji nemáte rádi, tak po tomhle určitě nezačnete). Pak je tu libreto a české texty, které se zrovna nepovedly. Ale v rámci Prahy zaplněné písničkály Michala Davida je to téměř skvost :). Technické provedení záznamu *****, představení ***, celkem tedy ****.(17.2.2013)

Věřím, že divák, který Carmen viděl jen jako filmový záznam, bude rozhořčen. Filmový záznam se s divadelním představením nedá vůbec srovnávat. Ale i přesto jsem si užil ten pocit být jen kousíček od hlavních hrdinů, který vám divadlo ne vždy může nabídnout. Myslím si, že příběh nelze hodnotit jako filmový, protože divadelní scénář má zcela jiná pravidla. Ve filmu se do sebe hlavní pár zamilovává třeba během celých dvou hodin, zatímco u divadla postačí pouze dvě scény. Hodnotím jako velmi kvalitní záznam divadelního představení, který je dobrou odměnou fanouškům tohoto díla.(25.9.2013)

• - Spoiler: Když Carmen (Lucie Bílá) umírá, má v každém záběru jinak položenou ruku. Jednou je na břiše, a podruhé na zemi. (TheStitch630)