Carmen

Ivo Heger

Kostýmy:

Andra Bartha
  • vimanzen

Brabec už mě pěkně sere, a asi nejen mě. Jak si můžeme všimnout, sere i všechny svoje adaptace. A sere je natolik, že se z toho kouří, kouří se však i z diváků, kteří si dají za úkol na to podívat do konce. Brabče, Brabče, Brabče, s tebou to jde z kopce... A chudák Lucka, sice ji nemám moc v lásce, tohle bych jí ale vážně napřál.(28.1.2013)

• Sweeneyyy

-Toto dílo bylo zhlédnuto na doporučení, tudíž si o mně nemyslete, že si libuji v masochismu.- Já neměla příliš velká očekávání. No a čeho jsem se dočkala? Herecké výkony převážně nucené, hudba nudná, zpěv místy pofidérní. První třetina byla snesitelná, poněvadž byla ve stejné lince jako opera, nicméně pak jsem nabývala prazvláštního dojmu, že mě čeká nástin dramatickým osudů Carmen z neméně dramatické telenovely. Přiznávám, že někde po druhé polovině má pozornost mírně ochabla, a začala jsem si pročítat náhodné recenze. Tak trošku jsem přišla na to, odkud vítr fouká. A ubezpečila se, že tak náročným divákem nejsem jen já. S klidem v duši jsem se tedy přemohla a zhlédla počin až do samého konce. Dodám snad už jen jedno, poslední dojemná scéna byla tak špatně zahraná, že jsem se nepatřičně usmívala.(22.7.2015)

• kaylin

Velmi povedené... Myslím to ironicky. F. A. Brabec nedal kamerovým záznamem muzikálu naprosto vůbec nic. Vypadá jen male, což se na divadle přece jen eliminuje zaplněným hledištěm a blízkostí herců. Neskutečně mě překvapily špatné střihy, které by se hodily spíše k filmařovi začátečníkovi. Tohle je jen komerční snaha vytřískat z muzikálu, který sám zas tak skvělý není, něco víc. A nemyslím z hlediska kvality, ale z hlediska peněz. Nasazení do kin se asi vyplatilo, protože výrobní náklady na kino verzi byly minimální. Stejně jako úsilí filmařů. Ale hodnotím "film" a ten je jen marketingovou ubohostí.(22.4.2014)

Viděl jsem Carmen živě v HDK a byl to zážitek. Živý orchestr, výkony, choreografie. A i v kině jsem byl nadšený. Sice bych asi raději uvítal, kdyby to nebylo ve 3D a kdyby nebylo tolik zpomalených nebo zrychlených scén. Výkony účinkujících dokonalé a jednoznačně hvězdou záznamu je Lucie Bílá. Někomu se možná zdá stará, jiní mají názor, že na to už nemá. Ale opak je pravdou. Lucie předvádí na české poměry vynikající muzikálový výkon. Dokonalý procítěný zpěv, slušné herectví a poprala se i s pohybem. Carmen je jedna z těch rolí, kdy v podstatě hlavní představitelka nesleze z jeviště (tady "nesleze" z plátna). Broadway nebo Londýn - zde se hrají muzikály těchto autorů a můžeme být rádi, že Carmen měla světovou premiéru u nás a že bylo dovoleno tento záznam udělat. A kdyby Lucie byla tak špatná, tak jí nepřemlouvají, jak několikrát uvedla v médiích, aby tuto roli hrála právě třeba v Americe. Ale není to jen o Lucii Bílé. Třeba Peter Strenáčik je opravdu talent a objev. Dasha je jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby, Jiří Korn je stálice, Pavla Břínková skvělá operetní zpěvačka, Noid nebo Kumpricht výborní zpěváci... Každopádně celkově téma tohoto muzikálu je zajímavé a dobře zpracované. Setkal jsem se s tím, což je úsměvné, že několik lidí očekávalo takovou bombu, jakou nám naservíroval Hooper s Bídníky, kteří jsou opravdu luxusní a v tuto chvíli se jedná o nejlepší filmové zpracování muzikálu. Ale Carmen je jen ZÁZNAM představení, což se uvádí i na plakátech a proto je k tomu potřeba tak přistupovat. Celkově proto ****.(10.1.2013)

Lucie Bílá je nejlepší česká zpěvačka součastnosti. Na představení jsem byl celkem dvakrát a měl jsem tu čest Lucku Bílou jako Carmen vidět. Za sebe řikám, že žádná jiná zpěvačka by to lépe nezazpívala a ani nezahrála, a to se považuju za znalce muzikálů. Proto nechápu komentáře a odpady, které se tady vyskytují (ještě ke všemu před premierou "filmu"). Jinak dát odpad! pouze kvůli tomu, že se nelíbí hlavní herečka/zpěvačka, celkem zavání zaujatostí.... A po shlédnutí záznamu na dvd jenom potvrzuji to co jsem psal. Lucka Bílá je skvélá, písničky jakbysmet. Občas mi sice vadily zpomalené záběry "ala Matrix", ale co je dneska dokonalé, že?(8.1.2013)

• - Spoiler: Když Carmen (Lucie Bílá) umírá, má v každém záběru jinak položenou ruku. Jednou je na břiše, a podruhé na zemi. (TheStitch630)