Carmen

Zvuk:

Ivo Heger

Kostýmy:

Andra Bartha

Carmen jsem viděl 4 dny po premiéře. Bylo to úžasné a jsem rád, že jsem jej mohl vidět na filmovém plátně. Pokud vím, lístky na živý muzikál se nedaly sehnat. Film ukáže zpěváky v detailu, což na divadle nemáte šanci vidět. Záběry kamer byly ze všech možných úhlů a nabídly zajímavé pohledy. A výprava celého muzikálu byla úchvatná. Tolik tanečníků a zpěváků. Bezvadný byl i zpěv Lucie Bílé, Noida, Jirky Korna, Dashi a dalších. Životní role Lucie Bílé, nedovedu si představit Carmen zpívanou jinou zpěvačkou, Opravdu nezapomenutelný zážitek, z mnohých písniček vám bude běhat mráz po zádech a vyhrknou vám i slzy. "Kéž sílu mám, svůj život žít a osud svůj do rukou pevně vzít ... "(16.1.2013)

• mammutcz

Čerstvá zkušenost . V ostravském multikině jsme byli v celém sále pouze 4 diváci ... To už samo o sobě něco vypovídá .... Lucie Bílá zpívá dobře, ale herečka ani tanečnice to není. Na taneční průpravě španělského tance zřejmě chyběla. Co není vidět z 20. řady HDK, pod režií F.A.Brabce (resp. pod kamerou) je docela zřeletelné. Druhá půlka představení je už lépe koukatelná, ale jediný důvod toho, proč byl tento muzikál natočen kamerou vidím v tom, jak ho zpřístupnit těm, kteří to měli do Prahy daleko. Těžko hodnotit z filmařského hlediska. Možná jako dokument jednoho představení z HDK ....(14.1.2013)

• kaylin

Velmi povedené... Myslím to ironicky. F. A. Brabec nedal kamerovým záznamem muzikálu naprosto vůbec nic. Vypadá jen male, což se na divadle přece jen eliminuje zaplněným hledištěm a blízkostí herců. Neskutečně mě překvapily špatné střihy, které by se hodily spíše k filmařovi začátečníkovi. Tohle je jen komerční snaha vytřískat z muzikálu, který sám zas tak skvělý není, něco víc. A nemyslím z hlediska kvality, ale z hlediska peněz. Nasazení do kin se asi vyplatilo, protože výrobní náklady na kino verzi byly minimální. Stejně jako úsilí filmařů. Ale hodnotím "film" a ten je jen marketingovou ubohostí.(22.4.2014)

Je škoda, když pro českou zpěvačku napíší hudbu a libreto renomovaní američtí autoři, tak výsledek je zase jen český. Prostě Karlín není Broadway, kde to frčí trochu jinak. A nedostatek peněz byl vidět. Stejně jako ne vždy dokonalé herecké výkony. Lucie Bíla je už natolik zaškatulkovaná, že i když se hodně snažila, její výrazná gesta se občas dostala ven (což bilo do očí hlavně při předscéně s tanečníky tanga). Překvapil mě Noid Bárta a ten mladík, co hrál Josého. A postupně mě čím dál tím víc bavila hudba. Zklamání byl naopak Jiří Korn, které jinak uznávám jako velkého profíka. ps - ve scéně kdy se hádá Carmen a Zuniga, koukejte Zunigovi na ruce, resp. na rukavice. Taky pěkně zaspal skript :)(27.1.2013)

Věřím, že divák, který Carmen viděl jen jako filmový záznam, bude rozhořčen. Filmový záznam se s divadelním představením nedá vůbec srovnávat. Ale i přesto jsem si užil ten pocit být jen kousíček od hlavních hrdinů, který vám divadlo ne vždy může nabídnout. Myslím si, že příběh nelze hodnotit jako filmový, protože divadelní scénář má zcela jiná pravidla. Ve filmu se do sebe hlavní pár zamilovává třeba během celých dvou hodin, zatímco u divadla postačí pouze dvě scény. Hodnotím jako velmi kvalitní záznam divadelního představení, který je dobrou odměnou fanouškům tohoto díla.(25.9.2013)

• - Spoiler: Když Carmen (Lucie Bílá) umírá, má v každém záběru jinak položenou ruku. Jednou je na břiše, a podruhé na zemi. (TheStitch630)