Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje

Belle et Sébastien, l'aventure continue

Bella a Sebastián 2

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2015, 99 min

Nádherný film - původně jsem ani nechtěl nic psát, ale když vidím ty nízká hodnocení, tak mi to nedá. Copak byl snad zcela katastrofální Mad Max přes svých 100 oscarů lepší? Nebo před týdnem viděný průměrný Kapitán Amerika (sice vidělá miliardu raz dva, ale je to poosmé totéž. Tento film je naopak takřka dokonalýá, má děj, nápad, dobrodružství, smutek i radost, snad jen Bella si nezahrála tolik ,co v prvním díle...viděno v kině...98%(9.5.2016)

• Radko

Sivý odlesk jednotky, ktorá sama osebe už bola jemne za hranou dobrodružného príbehu a vykonštruovanej selanky. Tu, napriek zdanlivejšej väčšej akčnosti a dobrodružnému presúvaniu sa lesmi za obeťami leteckého nešťastia ohrozenými požiarom, sa vankúšikmi obrastená plyšová príhoda prehupla do nasilu načančaného gýča. Škoda, lebo príroda tam je pekná.(18.4.2017)

• silentname

Kvalitatívne to ide o niekoľko tried nižšie oproti prvému filmu. Kým tam sme mali veľmi jednoduchý príbeh s dobrými postavami a putom medi Bellou a Sebastiánom, ktorý ho ťahal, tu máme relatívne komplikovaný príbeh s postavami, ktoré veľmi zaujímavé nie sú. Pretože sa točíme v množstve klišé, ktoré sme videli veľakrát a filmu podľa mňa moc nepridávajú. Postavy sme videli miliónkrát, vieme čím si prejdú, vieme ako to nakoniec dopadne, plus miestami film nepôsobí ani veľmi uveriteľne. Nebudem zachádzať do spoilerov, no rozhodne mám pocit, že v reálnom živote, by niektoré scénky vyzerali úplne inak. Ale nakoľko tu máme rodinný film, touto cestou určite nepôjdeme. Mňa to mrzí, lebo prvý film je podľa mňa príjemný, silný a má výborné momentky. Kým tento film pôsobí veľmi mdlo a nezaujímavo. A neustále mám pocit, že sú to veci, ktoré sme videli. Napríklad vzťah Pierra a Sebastiana nie je zaujímavý. Vzťah Sebastiana a Gabriely tiež nie je zaujímavý. Pierrov príbeh o Sebastianovej matke nie je veľmi zaujímavý. To sú všetko veci, ktoré sú staré a už nemajú čo ponúknuť. A ak to chcete mať v príbehu Bella a Sebastian, tak si tento film užijete. Pre mňa okrem peknej prírody, Belly a pár vtipných momentov tento film moc neponúka. Hodnotenie: C-(15.4.2017)

Oproti prvnímu dílu mě tohle bavilo o poznání víc, a to asi proto, že je to akčnější, je to celkově propracovanější a scény v lese, ať už s medvědem, nebo s ohněm, jsou prostě skvělé, napínavé. Takhle bych si klidně představoval snímek pro děti, trochu starší tedy, který ale končí dobře, jak se očekává.(4.10.2016)

Za mě určitě pěti hvězdičková záležitost. Není to sice tak perfektní jako první díl, avšak stále má toto pokračování co nabídnout a to jak po vizuální stránce, tak i obsahové. Nechybí tu jistá dávka napětí, byť happy end se očekává, poodhalení Sebastiánova původu, nějaká ta vylomenina a zběsilá akcička, úžasná příroda, fajn hudba... Skvělý odpočinkový snímek.(9.1.2018)

• Tchéky Karyo

• - Letadlo, ve kterém ve filmu havaruje Sebastien (Félix Bossuet) a Pierre (Thierry Neuvic), je „Beechcraft Model 18“. (bullhead)

• - Traktor, jenž vytahuje zapadlé letadlo, je „AGRIP ARD 40“. (bullhead)

• - Bellu si zahráli hned čtyři psi. (Stoka)