• Flakotaso
  *****

  Výborné. Krásně nostalgické, lehce posmutnělé drama, natočené jedním z našich nejlepších režisérů. Řadě velkých herců zde vévodí fantastický Jozef Kroner, ale nejen jeho klaun, všechny charaktery ve scénáři jsou pečlivě propracované. A mluvit o tom, jak krásnou a emocionální hudbu opět složil Zdeněk Liška, je už nošením dříví do lesa. Filmu z mého pohledu škodilo jenom občasné využívání kulisovitých prostor.(24.12.2011)

 • zette
  ****

  Maloktera komunita je mi mene sympaticka, jako ta cirkusacka. Lide z maringotek je ale vyborny film, kde prostredi komediantu je jen kulisou. Vyborne herecke obsazeni, kteremu dominuji predevsim herci v mensich rolich-Kroner, Ruzek a Hlinomaz. Triska vetsinu casu hodne prehrava a misty mi dost vadil, Emilia Vasaryova ozdobou filmu. Fricovi se povedlo dostat do filmu zajimavou atmosferu, kterou vytecne doprovazi Liskova hudba (neuveritelne, jaky mel zanrove siroky zaber).(15.8.2014)

 • Martin741
  ****

  Ze najlepsie ceskoslovenske filmy vznikali v 60. rokoch 20. storocia, je zalezitost dlhodobo znama. Tuna ceskoslovensky legendarny reziser Martin Fric natocil vyborny film. Film je to hodne depresivny a smutny, pojednava totiz o smutnom zivote cirkusovych klaunov a o tom, ze klauni su casto v sukromi tvory smutne a nestastne. Krasna je najma laska ona + on, ale aj rezia je vyborna, pan Fric proste vedel tocit, to bez debaty. Herecke vykony trochu krivaju, dialogy su obcas rozpacite a prilis poznat lacne televizne kulisy. Ale v ramci ceskoslovenskej kynematografie urcite filmarsky nadpriemer a furt lepsie ako sucasne mnohe Vieweghove umelohmotne sracky. 77 %(21.4.2015)

 • Historik
  *****

  Ten film už jsem viděl mnohokrát, ale vždycky mě překvapí, jak je pečlivě udělaný - herecké výkony, scénář, režie. A vždycky mi přijde, že stojí nějak osamoceně, a to nejen v rámci doby svého vzniku. Nějak se vymyká, třeba i tou barevnou křiklavostí (to nemyslím ve zlém, naopak) A vždycky musím konstatovat, že Frič byl opravdu machr a léty zrál. Škoda, že to tak brzy zabalil. K tomuhle filmu se vždycky rád vracím.(25.3.2007)

 • Anderton
  ***

  Pri porovnaní Lidí z Maringotek a Tria Angelos môžeme skúmať rozdiely medzi slovenskou a českou filmovou tvorbou (minimálne v dobách spoločného štátu). Prípadov bude viac, napríklad Kto odchádza v daždi Martina Hollého a Všichni dobrí rodáci. Proste české filmy, aj keď sú to drámy, pôsobia diváckejšie a ľahšie sa pozerajú (aj ako slovenské komédie). Navyše, ak bol režisérom Frič. Ten chápe cirkusový svet ako pestrofarebné uzavreté univerzum s vlastnými pravidlami a špecifickými vzťahmi. Má neodmysliteľnú femme fatale a v podstate sa celá zápletka točí okolo snahy horkokrvného mladíka získať jej srdce. Najviac ale poteší presvedčivé herectvo Jozefa Kronera a to nehovorím kvôli národnej hrdosti. Aspoň dúfam.(26.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace