• Flego
  ****

  Pekný príbeh lásky mladých artistov ( Vášaryová a Triska ), ktorá neodolala len vypočítavosti. Martin Frič s nadhľadom viedol herecký tím, ktorý odviedol dobrú prácu ( okrem menovaných aj Kroner ). Veľakrát som mohol vidieť tento film, ale vždy bolo niečo prednejšie. Som rád, že tentokrát som mu dal prednosť.(28.3.2007)

 • Radek99
  ****

  Vynikající sociální drama legendárního československého režiséra Martina Friče. Nostalgický a mírně úsměvný pohled na zlatou éru cirkusu, natočený navíc v době, která vlivem sovětské náklonnosti přála cirkusům rovněž. Možná právě kvůli tomu mohl Mac Frič použít nejkvalitnější filmový materiál a natočit svůj snímek širokoúhle, silně kolorovaný obraz tak nejvíce připomene jiný vlajkový velkofilm té doby Poslušně hlásím. Je zajímavé sledovat všechny ty skvělé herce a jejich silné symbolické postavy (klaun, který umírá, mladá krásná artistka, dnešní terminologií ,,zlatokopka" volící místo lásky bankovní konto starého knížete...). Účinek snímku umocňuje i nádherná hudba Zdeňka Lišky, bezkonkurenčně nejlepšího československého skladatele komponujícího filmovou hudbu.(6.1.2013)

 • wosho
  ****

  Kvalitní film stojící především na hereckých výkonech všech představitelů-zvláště těm malých vedlejších postech. Právě ty malé roličky cirkusáků se mě líbili více než ústřední pár a to je kámen úrazu snímku. Ona milencká linie příběhu mě nejméně oslovila a v mých očích bere zbytečně prostor jiným postavám.(19.7.2010)

 • Anderton
  ***

  Pri porovnaní Lidí z Maringotek a Tria Angelos môžeme skúmať rozdiely medzi slovenskou a českou filmovou tvorbou (minimálne v dobách spoločného štátu). Prípadov bude viac, napríklad Kto odchádza v daždi Martina Hollého a Všichni dobrí rodáci. Proste české filmy, aj keď sú to drámy, pôsobia diváckejšie a ľahšie sa pozerajú (aj ako slovenské komédie). Navyše, ak bol režisérom Frič. Ten chápe cirkusový svet ako pestrofarebné uzavreté univerzum s vlastnými pravidlami a špecifickými vzťahmi. Má neodmysliteľnú femme fatale a v podstate sa celá zápletka točí okolo snahy horkokrvného mladíka získať jej srdce. Najviac ale poteší presvedčivé herectvo Jozefa Kronera a to nehovorím kvôli národnej hrdosti. Aspoň dúfam.(26.8.2015)

 • Pavelpi
  ****

  Lidé z maringotek je český film z roku 1966 v režii legendárního Martina Friče podle stejnojmenné povídky Eduarda Basse.Vypráví příběh o těžkém životě u cirkusu.Ukazuje,že i u cirkusu může být veliká láska.Přes to všechno ale musí cirkusák splnit své poslání i za cenu,že na lásku musí zapomenout.Filmu prospěly perfektní herecké výkony JanaTřísky a Josefa Kronera,který zahrál svého klauna velmi přesvědčivě.I když mám následovníka tohoto filmu Cirkus Humberto také rád,přesto si myslím,že film stojí o stupínek výše.(27.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace