Tajemství Titaniku (TV film)

• český

Tajemství Titaniku - 100 let od tragédie

Secrets of the Titanic

National Geographic Video: Secrets of the Titanic

Dokumentární

USA, 1986, 51 min

Nicolas Noxon

Craig Safan

Nádherně zahalené tajemství historického mezníku. Všichni o něm víme a to snad jen hlavně v důsledku ještě slavnějšího filmu Titanik z mého dětství. Líbili se mi ponorky a ty tajemné snímky lodě, která se podepsala v našich dějinách v hloubi moře. Neustále mnoho lidí spekuluje na co narazila. Podle mě jasně narazila na led a to nic nezmění. Zajímavostí pro mě bylo, že majitel společnosti Titanik byl vlivný a vlivný americký průmyslník, magnát a hlava obrovského finančního impéria až do dnešních dnů. J.P.Morgan. Tedy člověk, který odvrátil několik krizí, možná i takovou jaká probíhá v současné době tím, že nechal spojit několik firem a to prosím hlavně na základě své vysoce oslavované, obdivované osobnosti. Děj filmu na lodi je dokumentární a pro opravdové fanatiky se jistě musí stát velkým filmem. Pro mě je to však věc, kde musím udržovat pozornost.(9.10.2008)

Excelentný dokument o historicky najväčšej lodi sveta, o úžasnom TITANICU. Dr. Ballard a jeho tím boli a sú fakt frajeri, ktrorí majú u mňa za túto prácu veľké uznanie. Podstata dokumentu je niekoľko násobný 3000 metrový ponor na miniponorke Alvin a následné použitie robota Jasona, ktorý po prvý raz v histórii natočí nádherné zábery Titaniku. Na konci expedície Dr. Ballard zanechá na palube lodi pamiatkovú dosku na počesť zosnulých.(8.4.2012)

Naprosto senzační dokument. Ne snad že by přinesl nějaké nové informace (ale i přes své stáří přece jen nějaké), ale ty podmořské záběry byly naprosto úchvatné. Ty dobové záběry byly příjemným zpestřením dokumentu a scény o tom, jak našly vrak byly taky zajímavé. Silueta vraku je neskutečně magická a ty záběry z něj budou pořád úchvatné. Osud té lodi mě nikdy nepřestane dojímat. Já nemám výhrad. 100%.(24.2.2014)

Zřejmě vůbec první dokument se záběry potopeného Titaniku. Nechá nás nahlédnout nejen do útrob lodi, ale i do atmosféry při jeho objevování. Co se týká informací, není v dokumentu v dnešních souvislostech už nic překvapivého. O Titaniku se dozvídáme informace, které jsou v současnosti považováný už jen za jakýsi základ pro ty, kdo se o legendární parník zajímají. Člověk si také uvědomí, jak moc se za čtvrt století posunuly technologie. Ale právě za tu pionýrskou atmosféru čerstvého objevení dávám hvězdičku navíc.(23.10.2012)

Základní dokument, který detailně popisuje objevení nejslavnější lodi světa týmem amerických oceánografů v čele s Robertem Ballardem. V té době bylo možné poprvé spatřit skutečný stav Titanicu, z jehož někdejšího lesku nezbylo téměř nic, jak vypovídá řada unikátních záběrů, nasnímaných kamerovým robotem. Zároveň se tu potvrdila teorie rozlomení lodi na dvě části už při potopení. Celek nasbíraných faktů dodnes slouží jako oficiální verze děsivé tragédie, od níž letos uplynulo již sto let.(8.5.2012)