Tajemství Titaniku (TV film)

• český

Tajemství Titaniku - 100 let od tragédie

Secrets of the Titanic

National Geographic Video: Secrets of the Titanic

Dokumentární

USA, 1986, 51 min

Nicolas Noxon

Craig Safan

Asi si nikto pri písaní doterajších komentárov neuvedomil, že dokument, ktorý ČT odvysielala pod názvom Tajemství Titaniku - 100 let od tragedie (rok vydanie nie je 2011) je dokument od NG Tajemství Titanicu z roku 1986, ktorý kedysi dávno vyšiel u nás aj na VHS, neskôr od MagicBoxu na DVD. Je teda samozrejmé, že žiadne nové informácie o lodi nedostane, keďže sa jedná o 26 starý dokument. V dobe svojho vzniku si ale zaslúži jednoznačne 5/5.(12.4.2012)

Naprosto senzační dokument. Ne snad že by přinesl nějaké nové informace (ale i přes své stáří přece jen nějaké), ale ty podmořské záběry byly naprosto úchvatné. Ty dobové záběry byly příjemným zpestřením dokumentu a scény o tom, jak našly vrak byly taky zajímavé. Silueta vraku je neskutečně magická a ty záběry z něj budou pořád úchvatné. Osud té lodi mě nikdy nepřestane dojímat. Já nemám výhrad. 100%.(24.2.2014)

Excelentný dokument o historicky najväčšej lodi sveta, o úžasnom TITANICU. Dr. Ballard a jeho tím boli a sú fakt frajeri, ktrorí majú u mňa za túto prácu veľké uznanie. Podstata dokumentu je niekoľko násobný 3000 metrový ponor na miniponorke Alvin a následné použitie robota Jasona, ktorý po prvý raz v histórii natočí nádherné zábery Titaniku. Na konci expedície Dr. Ballard zanechá na palube lodi pamiatkovú dosku na počesť zosnulých.(8.4.2012)

Dokument o první úspěšné expedici k vraku Titanicu zároveň smíšený se zkutečnými záběry z lodi ode dne 10 dubna 1912. Dookument vás seznámí, jak to vypadalo s hledáním potopeného Titanicu, poukáže vám pár záběru na vrak lodi a vyprávěč řekne ještě pár zajímavostí, ale to je vše. Tento dokument mi stačí vidět jednou. Už jsem viděl i lepší dokumenty o mé oblíbené lodi.(15.3.2015)

Základní dokument, který detailně popisuje objevení nejslavnější lodi světa týmem amerických oceánografů v čele s Robertem Ballardem. V té době bylo možné poprvé spatřit skutečný stav Titanicu, z jehož někdejšího lesku nezbylo téměř nic, jak vypovídá řada unikátních záběrů, nasnímaných kamerovým robotem. Zároveň se tu potvrdila teorie rozlomení lodi na dvě části už při potopení. Celek nasbíraných faktů dodnes slouží jako oficiální verze děsivé tragédie, od níž letos uplynulo již sto let.(8.5.2012)