Čtyřicátníci Niels, Andreas a Thomas mají pocit, že na třídním srazu se nebudou mít čím chlubit. Niels si připadá starý a ošklivý, Andrease opustila žena s mladým psychoterapeutem a Thomas místo fotek domu, ženy a dětí může ukazovat jen fotku psa. Naplánují si tedy před třídním srazem pánskou jízdu, na které se chtějí trochu pobavit s mladými krásnými ženami a užít si zase jako za mlada, aby si před třídním srazem dodali trochu sebevědomí. Kdo nezaboduje, musí stáhnout kalhoty před domovem důchodců! Tak schválně, kdo z nich to bude? (Severská filmová zima)

Everyone

Když se to myslí upřímně a v reálných mantinelech života, tak i na ten nejzáchodovější humor se může brát s nadhledem a sympatií. ()

Saur.us

Prcičky pro čtyřicátníky. Zábavné, plné teen záchodového humoru v neuvěřitelné kombinaci se sentimentálními dialogy a romantickou omáčkou. ()

Hapretor

Jednička už balancovala na hraně debility, ale aspoň mi přišla místy vtipná v absurdních situacích ... dvojka je už vyloženě trapná, nechutná, blbá - prostě balancuje na hranici totální idiocie ... ()

Akaja

Příjemná mužská komedie o mužích. Hemeroidy, holení koulí nebo soutěž v honění na čas jsem nečekala, ale dalo se to zvládnout a hlavně si člověk udělal novou/další/jinou/ představu o Dánech. Onen obávaný proslov, který měl hlavní, tak trošku vyhořelý hrdina pronést na školním srazu, mě překvapil asi nejvíc - místo aby tento čtyřicátník zazářil, k čemu celý film tak nějak směřoval, si divák vychutná zvukovou stránku zvracení po vdechnutí helia. Pobavila jsem se, ale už teď se bojím, až mé bývalé spolužačky přijdou s návrhem třídního srazu. ()

Franc1s

To se tak po 25letech koná třídní sraz. A trojka čtyřicátníků si žije své obyčejné život. Jeden má hemeroidy a připadá si starý, druhý koukal moc na porno, tak mu utekla žena s mladým psychologem a třetí má jen přítelkyni a psa. Tak se rozhodnou že zajdou ještě na pánskou jízdu před srazem, zvednou sebevědomí a dostanou se nějaké do kalhotek, jako za mlada.. Naprosto upřímnej a přirozenej snímek, který je radost sledovat a smát se. 8/10 Doporučuji a jde se na dvojku! ()

Dave Lister

Niels, Andreas a Thomas jsou kamarádi už od dětství. Teď jim je něco přes čtyřicet a za každou cenu se snaží dokázat, že ještě mohou zapůsobit na ženy, které však nejsou v jejich věkové skupině. Niels má krásnou rodinu, ale také kupu problémů. Jedním z nich je, že pochybuje o své mužnosti a tím přicházejí další frustrace. Thomas je pravý opak, je sebevědomí a pokoří každou sukni, která se kolem mihne. Andreas je loser, protože ho žena opustila a odešla za mladším mužem. Andreas se cítí ponížen a rád by to udělal všem ženám v okolí. Všichni se setkávají za účelem třídního srazu, kde má Niels být hlavním řečníkem. Přátelé se však rozhodnou, že se sejdou ještě před srazem a pořádně zapaří. Velmi dlouho se mi nestalo, že bych měl od začátku až do konece filmu, slzy v očích od smíchu. Klassefesten je opravdu zběsilá, extrémně vtipná a trochu zvrhlá jízda. Humor je často za čarou, ale i ty sebezvrácenější skeče vám nepřijdou ubohé a trapné. To se děje hlavně díky skvělému výběru hlavních hrdinů. Při závěrečných titulcích jsem chtěl vrátit čas, abych si mohl tuto velkou jízdu s Nielsem, Andreasem a Thomasem zopakovat. ()

MyrnaAlec

Krize středního věku okem dánské kinematografie. Hemeroidy, krátkozrakost a holení kulek humornou formou. Plus nádherný severský holky ! ()

boombang

Ze čtyř hvězd postupně na dvě. Občas velmi zábavné, ale celkově o ničem. Dva ze tří hrdinů nesympatičtí. Do druhého dne mi v hlavě z tohoto filmu zůstala jen jedna hezká slečna. ()

Pete

Prvok, Šampón, Tečka a Hangover. Komu přijde vtipné si ve čtyřiceti poprvé vyholit koule, vzít si extázi a jít s kámošema na třídní sraz pronést svůj "proslov", ten bude asi nadšen. Nutno Dánům přiznat, že klasické ingredience pánské jízdy v jejich poměrně decentním podání vyznívají jen minimálně trapně. ()

Vajnlich

Pane bože, co jsem komu udělal, že jsem si tohle zasloužil. Příště se zase budu řídit hodnocením (73% WTF) čekal jsem super komedii a dostal jsem super sračku, nezasmál jsem se ani jednou a v půlce filmu jsem si z tý deprese chtěl vystřelit mozek z hlavy, ale bohužel jsem to neudělal a dokoukal to až do konce. Pěkně děkuji, ale dvojku rovnou s klidným svědomím mažu. Opravdu z daleka se tomuto veledílu vyhněte. ()

argo.smile

Uprimna komedia o chlapoch v tom spravnom veku a ich osobnych problemoch ale aj spomienkach na skolnom zraze po 25rokoch. Citil som sa po cely cas filmu ako keby som patril k nim. Ukazka zo zivota s par absurdnymi situaciami. A niektory sa naucia ako sa holia gule :-D ()

vinducha

Tak takhle bych si představoval dokonalého zástupce subžánru buddy movie, tedy pokud pomineme fakt , že hlavní protagonisti nejsou 2 , ale 3 :-) Skvělá komedie , kterou ocení určitě všichni , jejichž věk se pohybuje okolo těch 40 . ()

hujerita

Tak toto áno, výborne som sa zasmial a zároveň aj pobavil. Je vidno že sem tam aj inšpirácia amerikou, ale bolo to zvládnuté na výbornú. Tvorcovia netlačili na pílu a niektoré gagy boli fajn vypointované. Paráda. ()