• Skunkiee
  ****

  Do klasické Burianovky to má daleko. Vlasta Burian zde spíše sekunduje sexy rozpustilé kočandě Anny Ondrákové, která si celý film naprosto ukradla pro sebe. Ale to neznamená, že by to byla horší komedie. Anny má kromě přirozené rozpustilé tvářičky také komediální a herecký talent jako hrom, takže rozhodně je na co koukat. Spíše než jednotlivé gagy film trošku snižuje jeho hudební ladění, kdy jsme během snímku několikrát nuceni poslouchat zdlouhavou písničku o psaníčku. A za to je právě moje ubraná hvězdička z plného hodnocení.(17.1.2013)

 • Radek99
  ***

  Snímek z pomezí němého a zvukového filmu. Tady už se sice mluví (a zpívá), ale estetika je ještě víceméně z dob snímků bez zvuku (což ho dělá mírně zajímavým)... Jinak spíš podprůměrný kus, který funguje jen ve scénách s Vlastou Burianem, mající slaboučký scénář a velebící pokleslý žánr operety a odrhovačky typu Růžové psaníčko. Nic, na co by se nedalo rychle zapomenout (narozdíl od Burianových pozdějších veseloher) ...(28.12.2013)

 • vypravěč
  **

  Cosi snad ještě méně než anekdota. Zpřeházený katalog gest, grimas, vtipů, písniček a frází by se snadněji mohl stát parodií žánru i doby či posloužit jako odstrašující příklad lidové prvorepublikové zábavy než se proměnit v živé komediální dílo z divadelního či poštovního prostředí. Na druhou stranu lze snímek ovšem chápat jako subverzivní kritiku popřevratové krize mravů na poštovních úřadech. Několikrát se mi vybavilo, jak si třeba Sigismund Bouška stěžoval Otokaru Březinovi: „[…] pošta za republiky je hrůzně nepořádná! Nemáme nikde pořádek, všude je anarchie a chaos. Poštu dostanu až večer (za Rakouska dvakrát denně a přesně), a to třeba noviny až za 3 dny…“.(22.5.2014)

 • Havala
  ***

  Burian zde ukazuje už svoje pěvecké kvality, ale herecky se ještě malinko hledal. Hodně přeháněl všechny grimasy - později mu dostačovalo jeho obrovské charizma. Anny Ondráková byla opravdu nádherná ro se musí nechat. Nenajdeme zde tolik komických sifuací jako v jiných burianovských filmech ale v žádném případě se nejedná o podprůměrný film. Určitě se většina diváků pobaví.(17.1.2014)

 • Sdoom
  ***

  Musím říct, že mě tento film v žádné své části přehnaně nenudil ani neotravoval, což se nedá říct zdaleka o všech filmech s Burianem a obecně o prvorepublikových filmech. I když se nejedná o nic převratného, tak Anny Ondráková je sympatická a zábavná a celkem v pohodě udrží film na 3hvězdičkovém hodnocení.(16.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace