Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Summit G8 se blíží ke konci. Ve škole Armando Diaze v Janově v Itálii, která byla ustanovena jako společenské fórum pro novináře, se dobře baví spousta mladých lidí – navzdory násilným střetům s policií, které se objevovaly předešlého dne. Tak jako v předchozích letech v jiných zemích narazily i zde protesty proti globalizaci na policejní těžkooděnce. Nic však dosud nevarovalo tyto „dočasné obyvatele“ školy Diaz před tím, co přijde. Krátce po půlnoci vtrhla do školy policie a brutálně napadla ty, kteří zde přenocovávali. Po dvou hodinách útoků skončila téměř většina z nich v nemocnici a později byla vzata do vazby. Aby policie omluvila své činy, umístila do školy několik výbušnin. Na konci summitu G8 jeden ze zatčených zemřel. Vyprávěno z různých úhlů pohledu, kamera popisuje události onoho dne, posouvá se blíže k oběma skupinám – pachatelů a „cílů“ – dokud není celá krvavá pravda vyjevena. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (77)

maseer2 

všechny recenze uživatele

rozum zůstává stát a ruka se svírá v pěst nad tím, že je tohle možné i v dnešním civilizovaném světě.. asi tak první třetina je díky skákání děje z místa na místo hodně nepřehledná, ale od momentu zásahu už vlastně není moc co vytknout, protože tvůrcům se tenhle "italskej průser" povedlo zfilmovat hodně věrohodně a hlavně apoliticky - film se nesoustředí na summit G8, důvody demonstrací ani nic podobného, nýbrž na samotnou (místy až fanatismem zavánějící) policejní brutalitu, o jejíž zachycení zde šlo především.. je to šokující, znepokojující a bohužel podle skutečné události.. P.S.: pokud jste po zhlédnutí A.C.A.B.: All Cops Are Bastards sympatizovali s italskými těžkooděnci, Diaz vám tohle přesvědčení minimálně hodně nahlodá.. ()

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Jak já ty jednostranné snímky nemám ráda! Extrémně zlí, zákeřní a sadističtí policisté proti abnormálně klidným, tichým mírotvůrcům na straně druhé. Ze snímku čiší touha manipulovat s divákem, donutit ho možná i dávit a hlavně soucítit s ... no s kým vlastně? S demonstranty, kteří vlastně nebyli demonstranty, protože podle Vicariho byli novináři. Úsměvné. Z principu bych byla na straně demonstrujících proti G8. Ale po téhle tupé filmové manipulaci svůj postoj zřejmě přehodnotím. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně film, který mě dokázal posadit na zadek a musím se přiznat, že na některé scény jsem se nemohl ani dívat. Souhlasím s tím, že je tento film pojat především z pohledu demonstrujících a novinářů a je namířen proti zásahu bezpečnostních složek, ale i když zde někteří dávají odpady za to, že by demonstranté zasloužili přes držku, tak s tím rozhodně souhlasit nemohu. Ano mohli si vybrat jinou formu protestu než pouze ničení majetku, jenže takových je jen pár a nevidím důvod proč by mělo být ubližováno nepřiměřeným násilím i jiným lidem. Netvrdím, že výpovědní hodnota filmu Diaz: Neuklízej tu krev je naprosto průkazná. Jen je škoda že tato událost ve světle 11. září poněkud zanikla a tuzemská média o ní neprojevovala až takový zájem. Závěrem bych k filmu řekl, že je perfektně natočený a zároveň doplněn skvělým hudebním podkresem. Spolu se silným příběhem rozhodně nezapomenutelný film. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ocitnúť sa na demonštrácii, kde Polícia zasiahne voči konaniu vandalov, ktorí miesto protestu na hrane, volia činy za hranou, je jedna vec. Keď však zasiahnutí Tí, čo by mali byť na strane ľudí, obdobným spôsobom ako to bolo odprezentované v tomto prípade, tak ide akákoľvek polemika o objektivite zásahu stranou. Nemyslite si, že u nás to je iné, že u nás, v tomto druhu zamestnania, nie sú takýto doslova nekompetentní ľudia na kompetentných miestach. Práve preto mi v hlave víri tá polemika okolo “reálnosti” samotnej story, lebo možné je všetko, a Ja rád vysvetlím prečo si to aj myslím. V tomto druhu zamestnania, pracuje ďaleko viac nekompetentných ľudí, ako v hociktorom inom zamestnaní, lebo takáto “s.r.o.” - kde sú zamestnanci platení vyslovene z daní, čiže nie je “firma” odkázaná na vlastný výkon a následný zisk, sa takýto ľudia skrátka “stratia” v dave, pričom problém nastáva až potom, keď začnú kariérne rásť na pozície, ktoré rozhodujú o dianí. Predstavte si, že z 23 tisíc žandárov, je na Slovensku v uliciach 9 tisíc policajtov (či veríte alebo nie - JE TO PODSTAV!). Povedzte mi o jednej jedinej “firme” na celom svete, v ktorej je 14 tisíc ľudí v kanceláriách. To je ale “pohodička”, pre vyvolené deti pohlavárov čo? Za mňa jeden výborne zvládnutý, “reálne” vyobrazený, extrémne krutý film, ktorý dokonale vystihuje mentalitu tých, čo chcú všemožne bez zdravého úsudku riadiť všetko okolo seba, akurát je problémom, že samých seba nevedia. Najsilnejšia, je ale samotná myšlienka, ukrytá v pointe. Nech sa stane čo sa stane, keď títo ľudia urobia čokoľvek, stále majú oporu v tých, čo sú ešte o poschodie vyššie, ktorí ich činy bez váhania zakryjú, lebo zodpovednosť nepreberie absolútne nikto, alebo tí, čo sú "dolu". P.S.: Aby sme sa chápali. Tento snímok je jedna smutná “realita” - “realita”, ktorú si zaumienili vyobraziť tvorcovia, ktorí od úvodu veľmi agresívne manipulujú s divákom. Pokiaľ ste ako Ja, že o onej udalosti neviete ani (Ň), je veľmi pravdepodobné, že uveríte všetkému, čo Vám bolo predostreté. “Toto si určite overím”, lebo len skutočne ťažko znášam, keď zo mňa niekto robí idiota .. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZÁVĚR DRAMATICKÉHO DNE, KTERÝ ZAČAL MÍRUMILOVNĚ PÍSNĚMI A TANCEM, ALE ZVRHL SE S PŘÍCHODEM ANARCHISTŮ, KTEŘÍ ZAČALI ROZBÍJET, PODPALOVAT A NIČIT....“ /// (Sedím a nechávám na sebe ,,působit“ tu atmosféru policejních instrukcí, novinářskýho honu na senzaci (objektivitu, já vím…), demonstrující většiny a hlavně anarchistický mládeže, toužící po bordelu (rozuměj – nepořádku) a násilí. To proto, abych zjistil, co mi vlastně chcou ukázat a modlím se (Itálie vole!), aby se to ideologicky nerozešlo s mým světonázorem – je to MŮJ názor, klidně si měj jinej, ale hlavně mi nezapal auto, popelnici, psa…) ….ŽE NAŠE IDEÁLY NEZEMŘELY… Drámo vystavěný na policejním útoku na školu, kde bydleli demonstranti. Všechnu tu ,,moji ideologii“ potlačuje policejní brutalita (pičo, kurevská řežba. Sen každýho úchylnýho policajta a černá můra demonstranta). Otázka veřejný bezpečnosti (VB? Jasan, vzpomínáš na Národní třídu?) aneb obušku z pytle ven na italskej způsob. Tohle není pohádka a naštěstí ani žádná laciná předváděčka násilí v přímým přenosu. Přiznávám, jsem lehce zmanipulován, ale celá událost je natočená dobře a je to lepší než nějakej dokument. A svůj politickej světonázor si nechám na jindy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zrovna si to demonstruju v Řecku a něco jsem zaslechl o příjezdu italskejch policajtů. 2.) Jako budoucí malíř bych rád viděl záda, na který se malovalo obuškem (a matrošem se fakt nešetřilo!). 3.) Protože A.C.A.B. 4.) Thx za titule ,,cmudik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Galerie (71)

Zajímavosti (6)

  • Podtitul filmu Don't Clean Up This Blood pochádza z odkazu, ktorý ktosi nechal na druhý deň v Diaz. Nezmytá krv mala poslúžiť ako dôkaz pre budúce súdne procesy. (Sufferer)
  • Vytvoriť atmosféru demonštrácie a čo sa stalo v Diaz pomohli dostupné videá a prerozprávanie svedkami, teda obete, medzi nimi aj novinári. (Sufferer)
  • Vo filme je len jeden policajt, ktorý aspoň jednej demonštrantke stihol povedať „je mi to ľúto“. (Sufferer)

Reklama

Reklama