poster

AO: Poslední neandrtálec

 • Francie

  Ao, le dernier Néandertal

Historický

Francie, 2010, 84 min

Kamera:

Sabine Lancelin

Hudba:

Armand Amar

Producenti:

Yves Marmion

Střih:

Jennifer Augé

Scénografie:

Christian Marti
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Prochy38
  ****

  Chápu zdejší smíšené pocity a názory. Mně se to ale líbilo. Pravda, že to asi nebude učebnicový materiál pro studenty historie případně antropologie, ale mně to vůbec nevadilo. Pro laiky si myslím úplně v pohodě. Doba, kdy H. sapiens začal vyhlazovat, spíše vytlačovat H. neandrtalensis je vyobrazena hezky. Mně tam chybělo trochu víc zvířat. Na Boj o oheň to sice nemělo, ale i tak se mi to líbilo. Filmů s touto tématikou opravdu moc není a já na to rád kouknu, i když si to evidentně pro oscary nejde. A. Shields je nádherná žena a i s těmi zoubky jí to moc slušelo. Neandrtálci byly udělaní taky dobře. A celkvoé vyprávění příběhu se mi taky líbilo. Nechci být rýpavý, ale fakt nevím, co LIVINGDEAD čekal.(21.3.2012)

 • zdenny
  ****

  Původně jsem si myslel, že to bude nějaká pitomá pravěká komedie. Faktem ale je, že jsem byl svědkem poměrně poučného filmu, který nám vypráví ne zrovna veselý příběh neandrtálce jménem Ao - posledního svého druhu. Je to sice klasický filmový dobrodružný příběh, dal by se ale natočit i jako polodokumentární film. Minimálně pro školáky a středoškoláky by mohl film fungovat i jako učební pomůcka, protože se zde dozvíme o konci neandrtálského člověka a jeho interakci s člověkem dnešního typu. Film byl, co se týče masek, celkem sympaticky udělán. Jinak byl film smutný, dramatický, dojemný a určitě naučný.(28.9.2012)

 • Dellamorte
  **

  Zavádzajúci cover úspešne spáchal sebevražedný útok na Moje filmové očakávania...no attack som prežila , aj keď s hlbokými škrabancami. Skepsa zaúčinkovala už po niekoľkých minútach a v závere Ma utešoval už len kapesník. Holt, Jacques nie je Jean.J.A. Nemyslím, že v dnešnej dobe sa oplatí plytvať scenáristicko / režisérskou energiou na podobné " vidiny " a to ešte nenabehli augustové / srpnové digiopice . Názov ale sedí A-nula. Tá 2ka za niekoľko príjemných záberov. Galský kohút potrebuje akútne transfúziu...(17.6.2011)

 • noriaki
  ****

  No, není to sice žádný Boj o oheň, ale i tak si mě tahle netradiční romance získala. Z části za to můžou perfektní masky, zčásti to, že mám pro filmy z pravěku slabost. Historickou věrnost hodnotit nebudu, snad jen mi přišlo poněkud zvláštní, že milý neandrtálský hlavní hrdina dokáže najít svou domovskou Středomořskou jeskyni až ze severní Sibiře a ani se nemusí ptát na cestu. Jeho humanismus jsem mu taky nevěřil, tuším že opravdový bojovník by vyvraždění svého kmene pomstil mnohem krvavějším způsobem, než tím že by útočníkům dal pocítit morální kocovinu.(3.6.2012)

 • gumli
  ***

  Film by sa kľudne mohol volať aj "Odysea neandertálca Ao".Lebo tak sa volal hlavný predstaviteľ v tomto filme.A je to zrejme posledný neandertálec na zemi.,alebo jeden z posledných.Ao putuje zo severnej Sibíri späť domov do južnej Európy,odkiaľ aj pochádza.Vo veku 9 rokov musel odísť z domova na ďaleký sever.Keďže ho už nič nedrží na ďalekom severu(družku aj dieťa mu zabili,všetci z klanu sú mŕtvi).Ale neskoršie už neputuje sám,ale s družkou,ktorá už je ale druhu Homo sapiens.A má aj male dieťa(nemluvňa).Vo filme je skutočne veľké množstvo chýb,ktorým sa dalo ale veľmi ľahko predísť.Aová družka má napr. vyholené podpazušie a oholené nohy,čo je samozrejme hlúposť.A jeden veľmi,povedal by som až groteskný moment.Keď Aova družka prestane mať materské mlieko,tak Ao to vyrieši veľmi jednoducho.Zapíska na kostenú píšťalu,zjaví sa divá kobyla aj s malým žriebätkom,a malé neandertálča má hneď čo piť.A to priamo z od kobyly,netreba ju ani dojiť.Tak to bol hlod ako sviňa.Dve hviezdičky za nádhernú prírodu a jednú hviezdičku za pokus o film s takýmto nevšedným námetom.Takýchto filmov okrem zopár dokumentov ani niet.(15.7.2011)

 • - Film je sice z francouzské produkce, natáčení však probíhalo ve více zemích. Scény v jeskyních byly filmovány v Bulharsku, scény v bažinách ve Francii a některé scény pochází z Ukrajiny. (dandislav1991)

 • - Film je adaptáciou novely "Ao l'homme ancien" od Marca Klapczynskiho. (Ampi)

 • - Mladý neandrtálec se na své cestě setkává s dravým ptákem, konkrétně orlem bělohlavým. Vzhledem k tomu, že se děj filmu odehrává v Evropě, není možné, aby se s tímto ptákem setkal, protože orel bělohlavý se vyskytuje a vyskytoval pouze v Severní Americe. (Prochy38)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace