Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Schlierkamp
  ****

  Československá komedie o nadaném spisovateli detektivních románů Vladimíru Hudcovi, jehož literární tvorba slouží jako předloha či popis postupu ke kriminální činnosti skupiny zločinců v čele s Františkem Jechem, zkušeným podvodníkem. Velmi zajímavý námět je postupně rozvíjen a stejně stoupající tendenci mají i herecké výkony, dle mého podal J. Sovák v roli spisovatele Hudce jeden ze svých nejlepších výkonů. S radostí lze sledovat jeho proměnu od uvědomělého občana kategoricky odmítajícího jakoukoli spolupráci se zločinci až po nadšené a iniciativní převzetí vedoucí úlohy celého gangu. Taktéž jeho dialogy s Č. Řandou, neustále lákajícím na tučné nelegální výdělky vzešlé z Hudcova literárního talentu spojeného s neobvyklou fantazií a pochopitelně rozhovory s jeho manželkou J. Bohdalovou patřily k nejzábavnějším momentům snímku. Nejvýraznějšího člena skupiny podvodníků pod Řandovým velení ztvárnil výřečný V. Menšík, v méně významných rolích jeho kolegů se objevili O. Šimánek, M. Musil a J. Cmíral. Postavu policejního komisaře Grygara, Hudcova dobrého známého si zahrál J. Němeček a v malé roli extravagantního módního návrháře se objevil i M. Kopecký. Fričova pozoruhodná komedie s netradičním námětem má většinu času nadstandartní parametry, avšak závěr mi přivodil trpké zklamání. Ukončení povedené komedie nebylo totiž scénaristicky dobře zvládnuto, nebo přesněji řečeno nebyl jsem s ním spokojen. Přesto nejen kvůli hereckém výkonu mistra J. Sováka hodnotím tuto komedii a předposlední filmový počin režisérského nestora jako nadprůměrnou.(5.1.2017)

 • HonzaBez
  ****

  Jako komedie to rozhodně není špatné. Akorát z mého pohledu s trošku naivním celkovým námětem a scénářem. Že by v Americe odborně proškolený lupič neměl žádnou fantazii na organizaci zločinů? Že by policisté byli opravdu tak hloupí, jak jsou ve filmu ukázání. Ale když se člověk dokáže oprostit od těch a dalších drobných nelogičností, může si tenhle film docela dobře užít. Zvláště, když je obsazen tolika skvělými herci (Sovák, Bohdalová, Menšík, Řanda). A režie Martina Friče je takový milý bonus navíc.(7.5.2017)

 • Radek99
  ***

  V kontextu malých českých poměrů bláznivá komedie nestora české kinematografie Martina Friče, který se v poslední etapě své tvorby (komedie s krimi zápletkou) utápěl v nadsázce a levných satirických přesazích. Ať už je herecké umění všech dobových hvězd jakékoliv, nelze přehlédnout fakt, že film je natočen na špatném filmovém materiálu a námětově vystavěn na špatných premisách - v rámci poukazování na českou provinčnost a malost se po formální i obsahové stránce sám staví coby provinční a malý... Herecké obsazení je ale úžasné...(14.1.2012)

 • mh.mail
  **

  40% — Námět určitě skýtal větší potenciál, ale byl tak trochu zašlapán rutinní režií Martina Friče. Mohla z toho být docela dobrá crazy komedie, ale nebyla. Na druhou stranu, díky tomu, že Martin Frič byl opravdu kvalitní a zkušený režisér, který pouze rezignoval, výsledek nebyl nakonec tak tristní jako třeba v případě filmu „Přehlídce velím já“. Autor hudby Jaromír Vomáčka byl i zde soudruhy vystřižen z titulků, tak moc jim nejspíš ležela v žaludku jeho Dobře míněná rada.(6.12.2016)

 • Bart
  ****

  Nezařadil bych film do zlatého fondu naší kinematografie, ale dobrý film to je. Režisér Frič se dokázal postupně vyrovnávat s trendy v historii našeho filmu a tak většina jeho filmů se do doby svého vzniku dobře zapasuje. Zdá se mi ale, že kvalitu filmu pozdvihuje ani ne tak režie, jako spíš herecké výkony Jiřího Sováka a Čestmíra Řandy. Bohdalová je v každé komedii stejná. U ní nic nového.(18.1.2004)

 • - Točeno také v Karlových Varech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace