jeden z posledních filmů Martina Friče si bere téma z amerických detektivek a převádí do našich socialistických poměrů. Námět je dobrý a ve své době originální a připomíná tehdejší éru s populárními Vorlíčkovi filmy. Bohužel ho kazí slabší zpracování - skoro televizní a herci předvádí průměrné výkony, ale i tak je rozhodně zajímavý a stojí se na něj podívat. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.2.2013)

Komedie, a dosti podceňovaná, zdá se. Pravdou je, že námět neohromí: páchat zločiny podle literárních detektivek, to už tady bylo mnohokrát. Jenže herci jsou vynikající, režie bravurní, svižná, a scénář jednak plný chytrých dialogů, jednak směřující k překvapivému rozuzlení. A závěrečný fór? No, čím jiným než granátem se to dalo ukončit? --- Nenechte si ujít, je to ohromná sranda.(7.1.2011)

dvojici Sovák-Bohdalová to prostě vždycky šlo...DOKONALÁ SOUHRA.....tu manželku bych bila od rána do večera a v noci radši třikrát....námět zajímavý,já se spisovateli Hudcovi nedivím,zachovala bych se stejně,všichni ho pořád zrazují od fantazie,tak bych jim natruc psala jeden zločin za druhým,navíc za takový prachy..:) takový Dannyho parťáci od 50 let dříve(24.7.2015)

Jako komedie to rozhodně není špatné. Akorát z mého pohledu s trošku naivním celkovým námětem a scénářem. Že by v Americe odborně proškolený lupič neměl žádnou fantazii na organizaci zločinů? Že by policisté byli opravdu tak hloupí, jak jsou ve filmu ukázání. Ale když se člověk dokáže oprostit od těch a dalších drobných nelogičností, může si tenhle film docela dobře užít. Zvláště, když je obsazen tolika skvělými herci (Sovák, Bohdalová, Menšík, Řanda). A režie Martina Friče je takový milý bonus navíc.(7.5.2017)

• mh.mail

40% — Námět určitě skýtal větší potenciál, ale byl tak trochu zašlapán rutinní režií Martina Friče. Mohla z toho být docela dobrá crazy komedie, ale nebyla. Na druhou stranu, díky tomu, že Martin Frič byl opravdu kvalitní a zkušený režisér, který pouze rezignoval, výsledek nebyl nakonec tak tristní jako třeba v případě filmu „Přehlídce velím já“. Autor hudby Jaromír Vomáčka byl i zde soudruhy vystřižen z titulků, tak moc jim nejspíš ležela v žaludku jeho Dobře míněná rada.(6.12.2016)

• - Točeno také v Karlových Varech. (M.B)