Perverzní příběh Beatrice Cenci

Beatrice Cenci

The Conspiracy of Torture

Životopisný / Drama

Itálie, 1969, 99 min

Lucio Fulci natočil slušné historické drama, které určitě stojí za pozornost. Tvůrci se sice nepodařilo vytvořit tak silnou atmosféru jakou jsme měli možnost pocítit v Kladivu na čarodějnice, ale i tak jsem byl na rozdíl od některých uživatelů spokojený s tímto filmem. Je sice pravda, že moc brutálních scén tu k vidění není, ale několik slibných pasáží a silných momentů přece jenom ano. Navíc tohle není horor, takže se to dá i chápat, že Fulci střílel ostrými v jiných filmech. Jako divák jsem se však dokázal vcítit do kůže krásné hlavní hrdinky, která se toužila vymanit ze spárů tyranského otce, který pohrdal celou svou rodinou i lidmi kolem sebe a jenž se neštítil vůbec ničeho. Proto chápu i důvody, proč se rozhodla jej odstranit. Nejsem sice věřící, ale tady se zcela hodí ono Oko za Oko… Takže v konečném hodnocení se přikloním k lepšímu průměru. Adrienne Larussa si to zaslouží (zajímalo by mě kolik lidí žárlilo na Stevena Seagala, když si jí bral…)(30.12.2015)

• topi

Už ten název je totální blbost! Jaká perverze? Zase kreténskej českej překlad. Ani náznak perverznosti, zato strašlivá a ukrutná nuda, která končí až závěrečnými titulky. Měl jsem co dělat, abych tu slátaninu, kde se jen kecá, nevypnul už po půl hodině. Tady se mistr Fulci setsakramentsky utnul! Čistá srajda - čistý odpad.(12.4.2018)

• Chrustyn

Hororový klasik Lucio Fulci se tentokrát zaměřil na jinou látku a představuje nám historické drama o pomstě týraných žen. Pokud podle názvu čekáté nějakou brutalitu nebo nahotu nenechte se zmást. Jedná se o velice nudný příběh plný uměle znějících dialogů, špatných herců, minimální erotiky a takřka nulové brutality.(24.5.2009)

Suverénně nejstarší Fulciho film, který jsem doposud viděl. Historické drama plné syrovosti, absurdního a zvráceného smýšlení, a hlavně velmi reálně působící. Fulci tu nerozjel žádná velká jatka na úkor příběhu, i když něco se tu samozřejmě pro lepší vykreslení atmosféry najde, ale je toho doopravdy jen tak akorát, a to je moc dobře. Tento film se zkrátka povedl.(9.3.2015)

Tento příběh(nic "perverzního" v tom nehledejte,taky to tentokrát ani nebyl Fulciho záměr)přesvědčivě odkrývá historické události a dramatické zvraty šlechtické rodiny Cenciů,podbarvené podmanivou hudbou Angela F. Lavagnina a Silvana Spadaccina.V popředí s oslnivě krásnou Beatrice,jejíž osud jí dopřál jen velmi málo šťastných dnů,také spíš více prožitků na mučidlech,než v náručích těch pravých mužů,pro církev hříšnice,která svou mladou šíji vystaví na odiv už jen katovi.Pro svůj lid,ale již navždy zůstává mučednicí.(4.3.2009)