Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tragická postava italské renesance – Beatrice Cenci – ožívá v drsném historickém dramatu, pod kterým je režijně podepsána legenda hororového žánru Lucio Fulci. Osud zlověstného a divokého pokolení Cenciů se začal psát Franceskem Cencim – cynickým, zhýralým a brutálním šlechticem, který z důvodů chronické podezřívavosti vězní svou druhou choť a dospívající dceru Beatrici za zdmi hrůzného zámku. Věčné týrání vzbudí v obou ženách neodolatelnou touhu po pomstě a za pomoci tří bratrů krutovládce Franceska nemilosrdně odstraní. Nikoli rozum, ale vášeň byla matkou toho plánu, a tak netrvá dlouho a celá rodina se ocitne v nechvalně proslulém vězení hradu Saint Angelo. A zákon má v té době po ruce jeden moc šikovný nástroj – mučení. Záhy se začnou ozývat údery tesařů stloukajících popraviště. Popraviště pro rod Cenciů, v jehož středu září svou panenskou krásou dívka jménem Beatrice Cenci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Hororový klasik Lucio Fulci se tentokrát zaměřil na jinou látku a představuje nám historické drama o pomstě týraných žen. Pokud podle názvu čekáté nějakou brutalitu nebo nahotu nenechte se zmást. Jedná se o velice nudný příběh plný uměle znějících dialogů, špatných herců, minimální erotiky a takřka nulové brutality. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Fulci a historické drama s trochou prsíček, mučeníčka a typicky fulciovské vraždy? Inu, proč ne. V kině by mě to teda určitě nebavilo, ale takhle doma v pohodlí domácího křeslíčka to bylo příjemné zpestření večera. Až mě napadlo, kdyby tak obsažné byly některé jeho pozdější horrory. Absence typických očních záběrů nevadila, ale možná by přidaly na napětí a atmosféře. Obecně vcelku zajímavá (leč nijak originální) historická sonda, s jednoduchým, ale plynoucím, příběhem. ()

Reklama

Faustka 

všechny recenze uživatele

Tento příběh(nic "perverzního" v tom nehledejte,taky to tentokrát ani nebyl Fulciho záměr)přesvědčivě odkrývá historické události a dramatické zvraty šlechtické rodiny Cenciů,podbarvené podmanivou hudbou Angela F. Lavagnina a Silvana Spadaccina.V popředí s oslnivě krásnou Beatrice,jejíž osud jí dopřál jen velmi málo šťastných dnů,také spíš více prožitků na mučidlech,než v náručích těch pravých mužů,pro církev hříšnice,která svou mladou šíji vystaví na odiv už jen katovi.Pro svůj lid,ale již navždy zůstává mučednicí. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

"Niečo ako Caligula, akurát bez kokotov" Ach, POMO náš, jenž jsi na nebesích, srovnávat příběh Beatrice Cenci s Angelikou může opravdu jen ignorantské hovado. Že tu máš ohodnoceno spoustu filmů, které jsi nevidělo, začíná být docela očividné. Ban tě nemine. Perverzní příběh Beatrice Cenci není žádným velkolepým romantickým dobrodružstvím, ale de facto kriminálním případem, který Fulci vypráví decentní a střízlivou formou. Někteří z jeho fanoušků se možná nechali nalákat na poněkud zkreslující český distribuční název a poté se cítili podvedeni, když se nedočkali žádných pervezních hrátek, ale to není vina tohoto filmu. Příběh rodu Cenciů přináší i tak dostatek perverze, hnusu, bolesti a zla. Skrývají se však jen v náznacích. Čtyři hvězdy, koz bych taky uvítal víc. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Tedy především nechápu, jak přišel distributor na tu perverzitu, když ani v originálním názvu nic takového není. Příběh Beatrice Cenci by mohl být krutý, nešťastný, nespravedlivý, prostě zločin a trest... ale perverzní? Asi se to líp prodává... Na škodu tomuto jinak celkem zajímavému námětu je i určitá chaotičnost vyprávění. Jako by byl film rozkouskován a každý kousek byl vyprávěn pozpátku. Hlavně zpočátku je to poněkud ublafané, ale divák se nedozví, na čem vlastně je. Aspoň já jsem si dlouho nedokázala vytvořit vztah k postavám nějaký vztah. Nic proti překvapivým pointám, ale tady to nebylo zrovna na místě. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama