Jeden americký voják, jeden irácký vězeň... Věznice, kterou všichni znají, ale nikdo vlastně neví, co se v ní děje. Možná to jen nechceme vědět. Unikátní pohled do prostředí, kam by se nikdo z nás dostat nechtěl - ale kde můžete velice snadno zmizet. Zmizet i když jste nic neudělali. Příběh o přátelství za hranicí možného, za hranicí sebezáchovy a příčetnosti. Příběh o tom, co se také může odehrávat za zdmi Abú Ghraib. (xylofonka)

Pitryx odpad!

Dosti brzy po začátku mi bylo jasné, oč zase půjde. Namluvit světu, že je to skutečný příběh Američana, který nic neví. On, nevědomý Jack, jde do války a čeká jen samou veselici. Taktéž když se přihlásí do VP. Kruci, hned druhý den přece musel pochopit oč běží, tak proč prostě neodešel?? Je to naivní a průhledné, až to bolí. Jackovi vůbec nevadí, že titéž zmrdi ohrožují i jeho rodinu, že mu zabíjejí (ve jménu Alláha) kamarády. Kdepak by mu to vadilo, jediný ON je ten slušný, ON je ten spasitel USA, který zachrání „čest“ armády. Tedy pokud nějakou měla. Takže – příběh je jen stupidní vyprávěnka o kamarádech z opačných stran, něco jako novodobý Old Shatterhand a Vinnetou. Ale ti byli stokrát zajímavější. No, Jack se nakonec změní, když přijde chvíle poznání. Celkově jde o neakční válečný film, nudný, nezajímavý, snad jen pár okamžiků stojí za to. Vlastně se střídají scény z kriminálu a scény kdy je hlavní hrdina s kamarády. To je vše. A konec? Ten konec, kdy už je Jack doma je jen završením celé trapárny včetně scény, kdy Jack nemůže… ()

Kimkong

Naprosto mě unikla pointa, proč někdo něco takového natočil. Americký film o Američanech. O tom,že válka dokáže být pěkná nuda, a že nás okolnosti a zklamání donutí dělat něco,co pro nás bylo donedávna nemyslitelné. ()

ONsmAK

Jiný pohled na zákulisí z proslulých věznic v Abú Ghrajbu, kde v letech 2003-2007 došlo k týrání iráckých vězňů ze strany Amerických jednotek. Velmi realistický život amerických vojáků, kteří tam působili, s nejednou drsnou scénou. Hlavní postava se stane dozorcem ve věznici. Jeho tvrdé zážitky a změna sebe samotného jsou až mrazící. Vše si postupně utváří po celou svou službu než se vrátí domů, kde ho čeká rodina s přítelkyní , ale i nemilé překvapení. Ve filmu není nějak slavné obsazení rolí, ale určitě stojí za shlédnutí. Zcela jisté vyzdvižení americké armády ohledně této věci. Podle mně velmi dobře ztvárněno a za sebe doporučuji pro onen jiný pohled než ten, který nám mas media vždy poskytují, jelikož být vojákem určitě není snadné. ()

a0001 odpad!

Och zase to kliše americké a romantika na happyshitend. Veľmi slabý snímok. Ukážky sľubujú tvrdú drámu no po rozbalení vytečie iba sopel made in USA. ()

Jadro

Človek to kuká a čaká čo sa začne diať a až na konci zistí, že čakal úplne zbytočne. Skutočný príbeh? Veď obdobných a horších prípadov sú tisíce... Dokonca v dennej tlači je toho viac... A tá tupá zápletka a "nečakaný happy end"... ()

Blazis34

Luke Moren a jeho první film vůbec se snažil vystihnout strašnou atmosféru iráckého věžení. Co se mi na filmu moc nelíbilo, tak že v podstatě jediná zápletka se udála uplně až na konci. Jinak to bylo spíše takové vyprávění. Na druhou stranu se tvůrci nesnažili úplně kopírovat skutečnou událost a zveřejněné fotky, ale vzali to trochu po svém, což je dobré. Nechci se vyjadřovat k násilným metodám, jen si myslím, že to co se děje v zajetí teroristů, talibanu a tak, bude ještě horší. Dočetl jsem se, že jedenáct vojáků dostalo trest za mučení a někteří i několikaleté vězení. Filmu dávám 60% - tři hvězdy a přeju Luku Moranovi úspěšnou kariéru. Na první film to bylo hodně dobré. ()

Rodriguess

Velmi rozpačite, miestami uplne dobre a prepracovane a miestami uplne slabe až Bčkove. škoda , mohlo to byt celkom zaujímave, ale aspon zas koniec pridavam *. ()

kramatos odpad!

Principielně odpad. Nerozumím důvodu, proč hňup natočí film o psychicky labilním vojákovy. Krom toho z vícero zdrojů bylo potvrzeno, že valná část vězňů tam umístěných a vyslýchaných byla teroristy a někteří i se zkušenostmi s uřezáváním hlav apd. Krom toho právě ony tzv. neetické výslechy zachránily mnoho životů a umožnily likvidaci špiček muslimských fanatiků. Takže natočit film o tom jak slaboduchou veřejnost pobouřily uniklé fotky či videa ponižovaných teroristů, je k pláči. ()

TOPmoovie

uplakany citlivy vojacik, v pozadi casto pekna instrumental music, par zaujimavych momentov. 50% filmu tazka nuda. zvratom ale je, ze aj ked je to americky film tak uplny koniec treba vidiet, aj ked uz naozaj 5 min pred koncom filmu chcete odist a vypnut. ()

BruceTichac

Silné téma, podle kterého lze natočit silný příběh. Tady se to bohužel úplně nepovedlo. Je to jen takový slabý čajíček toho, co se ve skutečnosti v Abu Ghraib odehrávalo. Dalo se to pojmout mnohem emotivněji a věcněji. Film jsem viděl - OK, v budoucnu jej už podruhé vidět nemám důvod. ()

NikiVai

Dobrá psychologická sonda do duše vojáka. Asi jsem čekala něco víc dynamičtějšího, ale to pomalu plynulé tempo se zaměřilo opravdu spíš na psychologickou stránku celého příběhu. ()

goauld

Tak... vyloženě špatné to nebylo. ALE... ale to podání... Připomínalo to spíše nějakou sladkost z cukrárny. Chybělo mi zde ta "opravdu drsná" atmosféra. Vojáci se tam chovali opravdu jak na dovče, a jediný co jim šlo bylo to jejich HUUUA :-) Neřikám, že se v těch xy vojácích neobjeví vždy nějaký "humanista", ALE zde zase to bylo až moc -hrané- a celkově nepradvěpodobné. (taktéž nakonec byla hraná i ta jeho "okamžitá" přeměna na "zlouna" ;-)) Nakonec - i ten závěr s fotkami byl spíše úsměvný - způsobem, jakým byl presentován (t.j. celkem "logicky" přitažený za vlasy) - jenže... vysvětlujte to amíkům, že ;-) ti by beztak tu "nelogičnost" nikdy nepochopili, ikdybyste jim to 100x řekli :-)) Celkově by snímek mohl být i o polovinku kratší, neb z větší části se tam vyskytovaly nezáživné "vaty", které neměly prakticky žádný přínos ve filmu, spíše nutkaly diváka klepnout na rychoposuv :-)) O amerických atributech, které MUSÍ BÝT VŽDY NEDÍLNOU součátí každého amerického filmu se už ani nezminuji. Absence těchto atributů by mohla u diváků vážně zahýbat jejich americkým patriotismem a nacionalismem, obzvláště - jedná-li se o "vojenské drama". DŮVODY PROČ FILM VIDĚT: i v ToiToiKách se dá zažít adrenalin :-) *** jezdit na mírový mise musí být vždy prča *** neexistuje "nevinný" arab ()

KismetSamedi

Pokud bych měla hodnotit jen a pouze zpracování, byl by to plný počet. Řekla bych, že režisér na sebe může být pyšný, protože ukázal přesně to, co ukázat chtěl. ()

danny79

Prvni cast filmu predvadi klasickou ukazku americkeho patriotismu, klise vojenskeho pratelstvi, tupych dialogou a "drsnackeho humoru". Tuhle cast jsem pretrpel, protoze to je prave to, co mne na podobnych filmech vadi nejvice. Pak prijde faze setkani Jacka s veznem Ghazi Hammoudem a ja si rikam, ze se svita na lepsi casy, a ze to nakonec nebude tak spatny film, propagujici jednostranne americke zajmy, ale ukaze i druhou stranky veci. Minuty plynuly a ja doufal, ze nakonec nebude vse jinak a film se totalne nepokazi. Bohuzel se predtucha naplnila a film tak u me propadl do totalni zumpy. Herecky je film nevyrazny, ale bez nejakeho do oci bijiho prehravani, rezie take neni spatna, ale trpi nesourodym, rozpolcenym scenarem jehoz poselstvi je hnus. ()