Koncert hrůzy

• Itálie Un gatto nel cervello (více)

Absurdní, bizarní, děsuplné i masochistické - to všechno jsou přídavky, které si vysloužil tento filmový kousek ikony žánru pokleslých hororů Lucia Fulciho. Italský režisér v něm představuje sám sebe, režiséra totožného jména, kterému jeho filmy plné násilí už tak lezou na mozek, že ztrácí v reálném životě přehled o tom, co je fikce a co realita. Představy, které většinou Fulci do filmu nastříhal ze svých předchozích hororových kousků, konzultuje s psychiatrem, jenž mu rovněž asociuje sadistické monstrum. Jedná se o další pacientovu paranoiu, anebo před ním stojí skutečný masový vrah, který se Fulciho filmy dokonale inspiroval? (duklak2)

erl

Brutální , vtipná a přitom tak oddychová podívaná. Největším kladem tohoto filmu jsou pěkné gore scénky a režisér/herec Fulci který mne svou roztomilou rolí velmi překvapil. Ten jeho znuděný výraz při pohledu na nějakou brutální vraždu se nedá z hlavy dostat:) ()

corpsy

Lucio Fulci musel na sklonku svojej kariéry naozaj blázniť, keď dokázal natočiť také čudesnosti ako HLASY ZO ZÁHROBIA, DEMONIA či práve tento KONCERT HRôZY. Starý pán mal možno naozaj nejaké komplexy. Ale gore scén je tu naozaj neúrekom. ()

Astaroth12

Už som dlho nič nevidel od majstra Fulciho a tak, že si pozriem Koncert hrôzy a to fakt aj ten koncert hrôzy aj bol. Trocha mi to pripomínalo filmy od José Mojica Marinsa a to hlavne tie neskoršie, kde hral sám seba a tu Fulci mal ten istý nápad. Ako celok to moc nedrží po kope, je to tak chaoticky natočené, že celkový dej je doslova zabitý hnusom, špinou a lacnotou. Hlavne to posledné tu bolo riadne výrazne a aj keď efektnosť pri gore tu bola, všetko to prebehlo takou opotrebovanou formou, že i keď sa núkal nejaký nápad, Fulci ho nevedel rozvinúť. Ja som nevidel film, ktorý by bol pre bežného užívateľa, čo natočil majster hnusu a ani tento k tej kategórii patriť nebude. Ale zas ostatným ho vrele do poručujem, vidieť toľko zmrzačených tiel v 87 minútach dokážu len legendy a  tento majster z Lazia ním rozhodne bol. Silné 3*. ()

iolaos

Zfilmovanim sebe sama me Lucio prijemne prekvapil i mimo jine tim, jak tento slavny gore instruktor suverene a s nadhledem pojal tuto kreaci. Demonstrace "jak tocit verny gore", od koho jineho nez Mistra Hnusu potesi kazdeho fanouska italske skoly (viz scena s vypichovanim oci - analogie na genialni The Beyond a Zombi2)... Avsak pro mejnstrimove publikum, sjizdejici novodobe dementni quassihorrory, muzu rici jedine - tato sebereflexe neni pro vas a nedoporucuju vam ji - a naopak - pro kovaneho horroroveho huntera je tento vytvor povinnosti. Lucio Fulci je proste nejvetsim predstavitelem hodnotneho horroru vubec, a s tim uz nikdo nic nenadela. ()

topi

Fulciho gore splatter, kde Fulci hraje sám sebe a začíná trochu haluzit, jestli má halucinace nebo ne. Natáčí totiž nový film, do kterého se mu promítají svoje šílené situace. A jako herec je prostě výbornej! Skvělej krvák, u kterýho jsem se dobře bavil. ()

K.I.N.G.

Ne, tohle není koncert českého zpěváka Michala Hrůzy, ale nepodařený slepenec gore scének bez pořádného příběhu. Film je asi takový, jako hlavní postava tohoto snímku - unavený a zmatený. ()

Martin741

Aj ked som uz nieco od Fulciho videl /Cerna Kocka, Aenigma, Bily Tesak/, jedno musim uznat : coraz menej a menej mu rozumiem. Pribeh ziadny, scenar je slabucky, akurat milovnici gore si pridu na svoje. Mne osobne sa to gore zdalo az samoucelne a snaziace sa zakryt rezisersku a herecku nemohucnost. 25 % ()

cariada

Tak tohle nemělo chybu. Spousta krve a brutálních scén. Sám guru italského hororu si tu zahrál sám sebe a se svým jménem,který točí film a magoří z toho a tak vyhledá cvokaře ,který je poněkud taky magor a ten mu pomocí hypnozy přivodí pocit ,že vidí samou vraždu a že to dělá sám ,jenže vraždí sám cvokař. Co k tomu dodat jen snad ,že já milovník hororů z toho jednou taky nezcvoknu a nezačnu vyvádět.......,ale to myslím nehrozí nebo jo.....(povolání mám k tomu jako z tvořené..... ()

-Bomba-

Jasně mířený horror pro pravé fandy Fulciho, který si bez dostatečných zkušeností s jeho předchozími filmy moc neužijete. Já jsem si ho ale naštěstí užil a to ne zrovna málo, byl přímo skvělý. Gore bylo skutečně libové a neustálé narážky a odkazy potěšili. Škoda jen, že ke konci filmu se tempo trochu zmírnilo a občas se najdou prázdnější místa, to se dá ale přežít. ()

destroy83

Mistr béčkových hororů Lucio Fulci nám ve svém dalším kousku předkládá dost hustou sprchu gore scének a dokonce v něm hraje sám sebe, režiséra horových filmů! Hlavní postava, sám Fulci, začne mít ze své práce vidiny plné násilí a krve, které ho dohání k šílenství. Navštíví proto psychiatra, ze kterého se vyklube sadistické vraždící monstrum. Vražda střídá vraždu, mezitím se prolínají Fulciho nechutné vize. Pokud jste zapáleni do Fulciho tvorby, určitě po snímku šáhněte. Mé hodnocení, je hodnocení skalního příznivce tohoto žánru, dávám plný počet i když snímek nepatří k Fulciho nejlepším filmům. ()

demented

Pre mňa rozhodne najhorši Fulciho film. Celkové stvárnenie Fulciho ako režiséra, ktorému tie jeho nechutnosti už fakt začínajú liezť na mozog, je mi sympatické. No totálne pozliepaný a spackaný scénar sa len tak nevidí a tí herci, no to je iná katastrofa. Tu sa už žiadny nadhľad uplatniť nedá a pri ich sledovaní mi bolo neskutočne trápne aj za nich. Jedinou pozitívnou vecou sú tak gore efekty. A že ich je tu požehnane. Ale v dôsledku zvýšenej kvantity ustúpila do pozadia kvalita a s pribúdajúcou stopážou sa nenápadne začala vkrádať aj určitá monotónnosť. ()

sedm.1

Naprosto,ale opravdu naprosto příšerný děj(jako obvykle),s naprosto,ale opravdu naprosto příšernými herci(jako obvykle) a s naprosto,ale opravdu naprosto příšernými krvavými efekty(kterých je tedy ještě navíc sakra málo na to,že to má být "přehlídka hrůzy").Italské horrory mě prostě nikdy nezaujali a ani zřejmě už nezaujmou a nepřesvědčí(až na pár vyjímek),a ať už se jedná o zombii,cannibaly,maniaky,či cokoliv jiného,vše mi přijde podobné,přes efekty a atmosféru,až po prkené herce a primitivní náměty.Atmosféra vždy navozena stejnými motivy,gore efekty vyloženě amatérské,až trapné,herečtí představitelé vybíraní snad z lidu z ulice hodinu před natáčením,atd.atd..Lucio Fulci si tímto možná udělal jen takovou legrácku a radůstku,ale pro mě je Koncert hrůzy právě jen přehlídka veškerých taliánský horrorvých nešvarů,které jsem vyjmenoval.Nulová atmosféra,třetiřadí herci,prkené gore efekty,o ději se nezmiňuji,ještě bych se musel znovu nad jeho hloupostí rozčílit.Skutečně koncert hrůzy,asi jen né ten,který jsem očekával. ()

The Viper

Přehlídka koz zde fungovala dobře, co ale dobře už tolik nefungovalo byl (zřejmě) prvotní záměr Fulciho, jehož, ač zajímavě myšlená, seberealizace ztrácela veškerý smysl i nadhled, který nabídl hned na začátku při jeho režírování jakéhosi snímku (jak já si přál aby se takto vezl celý film). Bohužel ve výsledku z toho Fulci nevytáhl takřka nic a opravdu to bude bavit jen skalní příznivce tohoto ''uznávaného'' režiséra. ()

vitekpe

Film urceny spise milovnikum italske beckove sceny 70. a 80. let. Je to vlastne takova pocta Fulcimu. Pro bezneho divaka zbytecne. ()

Gray Wolfman

Lucio Fulci byl ve své době mistr žánru (Aenigma a Zombi jsou moje pohádky dětství), ale bohužel s jeho věkem schazí i jeho um a to předvedl právě tímto snímkem 3/5* jen proto, že je to prostě Fulci ()

Geller

Další z Fulciho nudných béček. Postupně zjišťuji, že u jeho filmů se mi zamlouvají pouze začátky a především konce a to je i přes kratší stopáž poněkud málo. Na druhou stranu musim říci, že pokud je ta možnost, tak se na filmy toho režiséra podívám, protože je to prostě maso! ()

Všežrout

"Tvé filmy a tvé zápisky tě odsoudí k tomu, že tě budou mít za zrůdu. A neexistuje snad ta bella stupida teoria, že násilné scény na plátně vyvolávají i násilí ve společnosti?" :-) ()

molcan2

Naozaj som sa z tohto filmu tešil. Bolo super vidieť Fulciho samotného v hlavnej úlohe a tiež si myslým že vykonál výbornú prácu. V Anglicku je stále zákazany a to je jeden z Fulciho posledných filmov. Film žiary v krvavých scénach. Myslým že tu stratily hlavu traja ľudia, vidíme mnoho bodnutí, brutálnu scénu s motorovou pílou, obvykla scéna s očnou bulovu a zase bodanie. Tiež ma veľmi potešil trochu spletitý koniec. 6/10 ()