Léto v Paříži (TV film)

Leto v Paríži

Komedie / Romantický

Německo, 2011, 89 min

• Jarsey

Jsem trochu v dilema. Na jednu stranu nejsem příznivcem typických harlequinovských a pilcherovských filmů, protože nemám ráda ty typické scénáře - dva se poznají, dají se dohromady, objeví se bejvalej/bejvalka, něco je od sebe odtrhne a nakonec si stejně uvědomí, že bez sebe nemůžou žít. Tak jsem k tomuto filmu sedla v domnění, že to bude něco jiného. Což bylo. Nejen, že to nemělo to moje neoblíbené romantické klišé z jiných německých filmů, ale to nemělo absolutně žádnou romantickou atmosféru. Jeden by mohl říct, že se mi těžko nějaký film zavděčí, ale když máte na jedné straně film, který je neskutečně sladce romantický a pak film, který toho moc nepobral, tak není moc o čem debatovat. Pořád jsem čekala, kdy nastane nějaká pořádná zápletka a když už jsem si říkala, že do konce filmu zbývá dvacet minut, pochopila jsem, že se ničeho takového nedočkám. Takže na závěr: pokud chcete romantický film, který vás naladí na romantickou atmosféru, večer při svíčkách, pak myslím, že existuje celá řada lépe zpracovaných žánrových snímků, které v sobě budou mít mnohem více prvků romantičnosti. A opravdu jsem nepochopila snoubence hlavní hrdinky, který ji před panoramatem Eiffelovy věže dá prstýnek a pak se diví, že si jeho milá myslela, že ji chce požádat o ruku. Taková hloupost...(26.7.2017)

• topi80

Německá romantická oddechovka, která sice s německou pečlivostí a strojovou předvídatelností využívá všechna dostupná žánrová klišé, aby do sebe všechny náhody zapadly, avšak příliš romantické nálady se nedostavuje. Ale jako konverzační oddechový film, ve kterém se vcelku nic neděje, je zcela oproštěn od nějakého konfliktu a jenom si tak plyne, docela ujde.(26.7.2017)

Příjemná romantická komedie s laskavým humorem natočena v prostředí krásné, romantické Paříže. Tak trochu jako pohádka o Popelce. Hezký a bohatý princ nakonec vymění sice hezkou, ale rozmazlenou a snobskou princeznu za sice chudou, ale taky hezkou a navíc chytrou Popelku. Zlá macecha se tentokráte nekoná.(15.4.2012)

Ty kecy matky a jeji chovani stoji za to;-)(5.1.2014)

• vesper001

Děsivě promyšlená filmařská pomsta za to, že režisérovi, producentovi a scénáristovi ukradli v některém pařížském hotelu boty, anebo na letišti zašantročili kufr. S arzenálem podobných německých romancí by se dala vyhrát i válka.(3.2.2013)