Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Peterek82

Až na pár předvídatelných momentů jsem byl od začátku až do konce napnutý jak struna. Parádní podívaná. Doporučuju. ()

pájap

TAK PĚT URČITĚ NE...SAMOTNEJ TEN OČISTNEJ NÁPAD JE SAMOZŘEJMĚ ULTRAKRAVINA....PANIČKA NAPŘED VYPADALA JAKO BLBKA A PARADOXNĚ NA KONCI BYLA JEDINÁ ROZUMNÁ...SOUSEDKA BYLA NA TEČKU....JINAK JSEM NEPOCHOPIL,PROČ JIM TI LOVCI VYPLI PROUD...TO ŽE PAK HONIČKY VYPADAJÍ STRAŠIDELNĚJI NEBERU JAKO DŮVOD......ALE ZASE ŠPATNÝ TO TAKY NEBYLO....PANIČKA BYLA K NAKOUSNUTÍ A ŠAMSTR OD DCERUŠKY NA PĚST...TÁTA MI NECHCE DÁT DCERU TAK HO PROSTĚ PICNU ABYCH SE OČISTIL....HMMM LOGIKA BOHŮ.........JO JEŠTĚ BYCH SI DOVOLIL LEHCE ZAPOCHYBOVAT O KVALITĚ ÚDAJNĚ NEJLEPŠÍHO BEZPEČNOSTNÍHO SYSTÉMU NA TRHU....... ()

Trescha

Celkem neotřelý nápad s každoroční očistou,vybízel k masakrální krvavé jízdě,ale nakonec je z toho celkem příjemný komorní thrillerík..... Neříkám že je to špatně,koukatelné to rozhodně bylo a navíc jsem pochopil otřepanou frázi "Pánbůh vám to oplatí na dětech";-) ()

Stinger78

Nemám to moc ve zvyku, ale tady nemůžu jinak, takže bacha, budu trochu SPOILEROVAT. Námět filmu perfektní, ale proč proboha tolik kravin a nelogičností??? 1) co měl znamenat ten "momentálně zavostalej" synek? Proč vědel heslo k odemčení baráku? On si jen tak pustí úplně cizího a nedůvěřivě vypadajícího chlapa do baráku. No to mi ho teda vyndej... 2) co ten dceřin přítel? Jasan, přišel s cílem odbouchnout fotříka, to ho ale nenapadlo, že v noci, kdy každý může odprásknout každého, a fotřík ho zrovna nemá v lásce, že by to mohlo skončit i naopak (a taky že jo)? 3) tohle jako bylo bezpečnostní zařízení? Frajerům stačí vyhodit pojistky, škubnout dveřmi a hotovo. Výsměch... 4) no a ten závěr... To si jako matinka myslela, že když je ráno pustí, tak jí to za rok nevrátí a při další Očistě nezmasakrují? Buď je tedy blbá jako troky, nebo se dočkáme druhého dílu s názvem Očista: Rok poté. Co bylo ovšem perfektní, tak úvodní titulky se záběry z bezpečnostních kamer při průběhu Očisty a závěrečné titulky se zprávami. Ethan Hawke byl v roli perfektní, z něho ještě něco bude :-) P.S. Teď mě tak napadlo... Když se Očisty nechci účastnit, nechci nic riskovat a jsem zazobanec, tak proč sakra nesbalit rodinu a nejet na dovolenou do Kanady, či Mexika??? ()

Davidamper

Námět a nápad na jedničku, herecký proslov mladýho magora u dveří na dvojiku, ostatní herecké výkony se motají u starších herců (Lena a Ethan a sousedi) na trojiku a u mladších (zbytek magorů v baráku) na čtyřku, a pětka patří zaručeně dětem a zpracování fimu. kdyby to byl kniha, přečtu si jí taky! SPOILER: když Zoey má mít sex se svým mladým, tak nepochopím, jak je možný, že mu tu zbraň nenajde! Úplná hloupost. Celkově tři a jdeme od toho. ()

fabregas1

Filmu chybí hravost, větší brutalita, větší vynalézavost. Je zde neskutečně mnoho hloupostí a nelogiky a za ten scénář by si James DeMonaco měl ustřelit hlavu. Dá se říct, že se mu tento film totálně vymknul z ruky. Je to velká škoda bo i když je tenhle film fantasmagorie, tak i přes to měl obrovský potenciál a mohlo jít o největší překvapení tohohle roku. Ač tenhle film jen kritizuju, tak přesto všechno dávám 4 hvězdy za to napětí, které vydrželo až do samého konce a mrzí mě, že to tak rychle uteklo ( půl hodinka navíc by neškodila ). ...........Tohle měl natočit James Wan a věřím, že by to byl luxus nad luxusem pro hororové fajnšmejkry. ()

musolini

Námět zajímavý,obsazení zajímavý,ale film hrozný né li katastrofa.2 hvězdy jen a pouze za posledních 20 minut,kdy se na to dalo jakž takž koukat a čekal jsem,kdy se Ethan Hawke ještě zvedne,ale to se nestalo.K mému překvapení se před tím zvedla jeho dcera a zcela profesionálně odkrouhla chlapa,který vedl útok na jejich dům.A to přitom byla půlku filmu úplně mimo.Celkově ztráta času... ()

stroke

Dvě hvězdy jen za Ethana H. a ještě hlavního záporáka ten se povedl :) ostatní postavy hlavně z rodiny spíše otravné hlavně syn tomu jsou nepřetržitě přál SMRT. ()

Hannibal

Život v čistce je téměř jako svět,kde zločin je dole. Pro jednu noc, každý rok, je celé populaci dovoleno "očištění" Rozhodně povedený scénář, nechybělo napětí, Tak si říkám,proč to nezavedou u nás,už vim kam bych šel. ()

ggggg

Teď jsem přišel z kina, koukl jsem na komentáře a v drtivé většině mají pravdu. Námět originální a ve filmu snad ještě neviděný, ale zpracování je strašné. Půl filmu jen plkání o prkotinách a druhá půlka filmu postupné vyvražďování. Při soubojích děj strašně předvídatelný a nezachrání to ani pár lekaček. Jediný pozitivum bylo zajímavé rozuzlení na konci, kdy se chtějí na nevinné rodině vyřádit sousedi s kuchyňskými noži. Sice mě snímek neurazil ale očekával jsem od něho daleko víc. Dvě a půl hvězdy. ()

Drky

Thriller s originálním námětem, ze, kterého šlo podle mě dostat mnohem více. Někdy až velice tupé jednání a hloupost hlavních představitelů. Velice nesympatický herec, představitel malého syna odbornika na zabezpečovací systémy. (Už ani nevím jak se jmenoval) ten mi přímo pil krev a přal jsem jeho roli smrt. Potěšila mě velice temná a tísnivá atmosféra, bylo vidět, že autoři jsou tvůrci série Paranormal Activity. Jinak jsem nebyl nějak výrazně zklamán, ale těsně po skončení promítání jsem si řekl "průměr, který již nepotřebuji vidě". A pokud mi jej někdo nepodstrčí pod nos, tak ani neuvidím. I přesto, dávám 3* a 60% ()

NeverEver

Teda to byl zase jednou ulet. Docela dobry trailer, dobri herci, zajimavy namet a vysledek??? Uplne spatne a skoro vsechno. Motivace postav, jejich "nahla zmena/nezmena" v prubehu filmu. Porad jsem si rikala a kam dal??? A proc tohle? Hodne momentu mi prislo doslova nelogickych. Filmu totiz chybelo to hlavni - vyvrcholeni, pointa, a z toho plyne, ze.... Od zacatku do konce nemastne a neslane. A to se nechci poustet do debaty nad samotnou zapletkou (lidi budou vrazdit jako sileni a staci zahoukat sirenou a jsou z nich cestni obcane?, zadne incidenty v 7:01???, policie je na miste dve minuty po sirene? Jak se tam asi dostali, kdy se stihli presunout?) A nejvic me asi nadzvihnul ten pacifisticky zaver, me nekdo ohrozit deti, manzela, snazit se me zabit, tak mu udelam takove veci, ze si bude prat, aby se nikdy nenarodil! A ne, ze je necham odkracet dvermi??? protoze "ja se toho neucastnim"?! 1* je maximum co mohu dat, protoze jinak bych se jeste rozcilila... ta 1* je za vetu "release the beast out of me", ktera ve filmu zaznela asi 20x od ruznych postav a ja tak mela aspon na chvili pocit ze je to jen nejake nudne pecko a vyvrcholeni uz co nevidet prijde... bohuzel jedine co prislo byla nuda (a moje hnuta zluc). ()

snupko13

Najlepším hereckým prvkom je určite Lena Headey, ktorá sa po zviditeľnení v "trónoch" nebojácne pustila do charizmatických úloh vo filme. V Očiste zaujala síce skôr presvedčivosťou, ale aspoň to. Sama zachrániť nádejný film, smutne až detinský zbabraný, nedokázala. S takým nelogickým správaním postáv som sa veru už dlho nestretol. Keď niekoľko rokov vieme, kedy a ako sa zábavky raz do roka konajú, tak určite nekonáme idiotske rozhodnutia a už keď nemám deti pod kontrolou počas celého roka, tak v ten deň ich držím v spoločenskej miestnosti a hráme monopoly do rána, aby sa nikto urazene nerozliezal po dome, ak by jednému smradovi snáď napadlo púšťať okoloidúcich, podozrivo pýtajúcich pomoc do domu, ktorého "skvelý zabezpečovací systém" stojí za menej ako moja retiazka na bicykli. Nieže by som bol odľud, ale za týchto okolností logika nepustí. A ak niekto chce, aby som vydal nejakého človeka z domu do dvoch hodín, tak logicky mi preštikne svetlo, aby sa mi lepšie hľadalo? Blbosť na blbosť a pritom nápad ako sviňa, len klobásky z nej slabo vyudené. ()

Allein4

Zajímavý námět následovaný bezduchým zpracováním. Ve filmu bylo kvalitní herecké obsazení, ale málo napětí. Přesto jsem se přistihl, že po skončení chvíli sedím...a přemýšlím. A to je velkým plusem. Celkově si nemyslím, jako ostatní tady, že šlo o ztrátu času. Nicméně lepší zpracování bych uvítal. Viděl bych to tak na 60%. ()

AlohaAnty

Film je tak na 2* + 1* za fakt parádní, ale asi nereálný den Očisty :) Film mě do půlky bavil, a přemýšlel jsem i o 5*, ale druhá půle mě zklamala. Rodina až na Ethana Hawka retardovaná. V domě je gang očistáků, a ona nechá ležet pistol na zemi a jde na ně s holýma rukama, tak kde to jsme, A celou půli filmu nahánějí černouška po době, a když ho chytnou, tak si to rozmyslí a nedají ho, a kdyby ho alespon rozvázali a dali mu zbran aby jim pomohl, néé oni ho nechají k křesle -_- ? Takže za Retarditu - 1* ()

TOPmoovie

niektore sceny-slova-dialogy boli tak extremne primitivne..na konci filmu, ze to je na oscara v stupidite. stacilo mudrejsieho scenaristu, a mohol to byt originalny dobry thriler. AZ DO KONCA.. :) ()

Mildik789

Super zápletka, ale mohlo se z toho vytěžit daleko více, což je obrovská škoda. Napětí téměř nulové, místy až totální nuda. Jediné pozitivum je herecké obsazení, díky kterému dávam tři hvězdy... ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)