Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

GILLWANDER

Rok 2022- 1% nezamestnaných, kriminalita nemožná. Každý rok sa koná očista, kvôli udržovananej agresivite. Námet filmu je originálny no uchopený za špatný koniec. Celé sa to tvári chladne a drsne a popritom to je naivné a hlúpučké. Samé vraždy a ani jedna sa ma nijak zvlášť nedotkla. Striktne dodržaný dej, naivné herecké obsadenie a výkony, atmosféra desivo vtipná, scenár ako s popelnice a režisérky narýchlo načmárané. Úvod by aj bol, ale zvyšok stojí za deravé boty. 45% ()

dyfur

....celé to bolo o tom,že máte nevychované decká a sám ste sprostý blbec,ktorý pri zadávaní bezpečnostného hesla si nedávate pozor a dozvie sa ho váš asi 10-ročný syn..... moja zaujímavosť: James Sandin (Ethan Hawke) nosí hodinky značky Mossimo. (dyfur) ()

GrungeChild

Extrémně nesympatická rodina tupých američanů zápolí se skupinkou sympaticky zamaskovaných, ovšem bohužel stejně tupých vetřelců, a nabalí na sebe postupně tolik nesmyslných klišé, že je problém to úspěšně dokoukat až do ucamraného finálne. Klasickému instantnímu přípravku na tvoření Hollywoodkého thrilleru nechybí veškerá neodmyslitelná Ečka a konzervanty, aby u toho divák nechcípl nudou a nevyžadoval na kase vrátit vstupné, ovšem i přes přidanou hodnotu v podobě poměrně zajímavé deptavé sociální myšlenky stylu Battle Royale zůstává faktem, že se to víceméně nedá žrát. Jak již bylo řečeno, potenciál zůstal zcela nevyužit, a já se jdu najíst jinam. 2* ()

BoredSeal

Dobrý nápad s potenciálem krvavé zábavné satiry, lákající na Cersei a Ethana Hawka, kteří dodávají herectvím serióznější tvář béčkovému vyvražďování. Škoda, že si tvůrci víc nehrají se společenským pozadím, vyvražďovací část je slabší až do (bohužel ne úplně vytěžené) satirické pointy a závěr je předvídatelný. ()

honajz2

No to byla zase konina... Další režisér, co má zajímavý námět a provedení pokazí tak, jak jen to jde. Teda, musím to brát tak, že se to všechno odehrává v jakémsi paralelním světě, kde žije slušné, hodné bestie, ovládané jakousi připitomělou myšlenkou (narážka na přehnané americké vlastenectví?) a fungující jako šílená sekta. Ty slušné hodné bestie, které se usmívají, i když zbývá 60 minut do začátku krveprolití, se na jednu noc v roce stanou bestiemi, co klidně zabijí své příbuzné, protože matička Očista nám očistí naše hříšné duše! Jo, kdyby ta očista nebyla tak debilně promyšlená, a budu spokojenější. Dále ten film naprosto nedává smysl. Nejen, že je tu každá postava úplně blbá (kromě bezdomovce, kterému jsem bezdomovce nevěřil), ale hlavně se tu všichni chovají nelogicky. Když mají ti zamaskovaní zhulenci možnost střílet, nestřílí a blbě čumí. Ono to teda nevypadá tak blbě, dokud nepřijde poslední asi půl hodina, tam jsem fakt věřil tomu, že se to odehrává v paralerním světě, protože je tam tolik mindfucků... Ale oproti The Strangers je to pořád reálnější. Taky to tady ale vypadá komicky. Ve finále je to, bohužel, další hloupost, které je logika naprosto cizí. Hvězda z nápad (který ale pan režisér naprosto zkazil) a druhá za začátek, kde se z toho mohlo nakonec stát i něco zajímavého. P.S. Proč se u obsahu druhého dílu (Anarchie), píše o tom, že tohle šokovalo? Proboha, vždyť tu není ani žádné gore, tak co šokovalo? ()

M.i.k.e

solidní horůrek s obrovským potenciálem,který nakonec zabijí nedostatek invence.Veliká škoda,že tvůrci nápad očisty nedokázali rozvinout do něčeho víc než standardní (byť slušně natočené) house rage...60% ()

zbyshek

Dlouho jsem neviděl z mého pohledu tak dobrý film s tak nízkým hodnocení. Především zajímavý nápad s jednou nocí v roce, kdy je možné vše. Doufám, že se toho nedožiji, už jen proto, co jsem viděl v tomto filmu. Krásně přímočarý a jednoduchý děj, který jsem trávil bez problémů. Nebyl to děsivý horor ani klasická akční střílečka, ale něco mezi tím a to se mi zamlouvalo. Žádné přehnané scény, ale vcelku logické záležitosti. Další plus filmu je relativně kratší délka filmu, což si myslím dokonale sedí. Spokojenost je na místě. 80% je myslím že více než zasloužené. Lena Headey still sexy! ()

Caminzind

The Purge je sice originální, ale absolutně nereálná a ze kteréhokoliv ekonomického, politického, sociálního, psychologického, filosofického a morálního hlediska nejspíš i neobhajitelná a nesmyslná premisa zasazená do obyčejného exploitation horroru. Akční klišé a teatrálnost záporných postav kazí už tak nijaký dojem z celého filmu. ()

Jonash87

Když jsem viděl poprvé na The Purge trailer, začal jsem se na film těšit, nápad měl totiž originální a zajímavý. Pak jsem četl první komentáře a viděl hodnocení na csfd a začal se trochu bát, i když horory většinou nemají tak vysoký skóre... ale když jsem zašel do kina, tak jsem zklamán byl. zpracování totiž značně pokulhává. Snímek vás do sebe nevtáhne, postavy tu jednají nepochopitelně, vy se nebojíte (na to jsem stále čekal, marně), lekačka žádná a klasická filmová klišé, když má dojít na finální zabití - hned několikrát po sobě. A Ethan Hawke to sám neutáhne. Mimo něj hrál pořádně asi jen mladý Rhys Wakefield, jenž ztvárnil vyšinutého záporáka na jedničku. Ale i tím, jak je krátká stopáž, se tu nestihne vybudovat atmosféra, poté, co se to konečně přes delší úvod (ač je paradoxně první půlka filmu lepší) rozjede, přijde unáhlený konec, který byl asi největším zklamáním. Škoda toho nenaplněného potenciálu... V součtu slabší dvě hvězdy. (Značný souhlas s komentářem uživatele Lima, štvaly mě ty samé věci.) ()

Hees

Očista nám pekne zasahuje do zaujímavej témy a rozhodne to nie je zlý film. Očakával som presne to čo som dostal. Keby sme chceli lepší film rozhodne by sme sa museli najprv pohrať lepšie s jednotlivými postavami a ukázať „čo sa im odohráva v hlavách“. Takto je to priemerný film. ()

Figu

Tento film mě utvrzuje v tom, že Ethan Hawke a Sinister byla jedna obrovská vyjímka!!! Tento legrační herec už nikdy! Nechci prostě už vidět jeho slizký rypák nikdy! Tento filmek má jediný pozitivum a to, že nápad s nocí očisty je zajímavá. Ale to je vše! Stupidní rodina = stupidní otec, debilní matka, píča dcera a ten nej debžot, kterej vše špatné vzal na svá bedra je píííčus SYN!!! Nepochopitelné jednání celé zkurvené rodinky! Očistil jsem se na 10% ()

zdenotvor

Čo ma vo filme najviac oslovilo,bola myšlienka. Jedna noc legálneho zločinu. Už od začiatku ma film pripútal do sedačky a postupné vyvrcholenie po vniknutí votrelcov do domu bolo perfektné. Byť viac zvratov a nečakaných scén, bolo by to dokonalé. Aj keď je pravda že by sa tu dalo pracovať s nápadom oveľa viac, no ostanem aj tak pri štyroch * pretože som bol naozaj celú dobu v napätí a film som si krásne vychutnal. (Verbal -veľmi trefný komentár) ()

Martin741

Za rok 2013 mam uz svojich hororovych favoritov - World War Z a The Conjuring - a nic na tom nebude menit ani tento horor. Napad je z principu dobry, ale rezia je priserne amaterska. Ethan Hawke /Dead Poets Society/ je kvalitny herec, aj Lena Heady / 300 : Bitva u Thermopyl/, ale kopa nelogicnosti film skor zabija nez mu pomaha. 46 % ()

Havaj8

Jedno z těch sakra lepších Home Invasion. Námět do budoucna v pohodě, herci v pohodě, až na toho syna, kterej od začátku vypadal jako ten největší mentos v rodině a díky němu mu můžou všichni děkovat. Dcerka nevyužitá, což je škoda, Cersei překvapila ve svý roli, masky potěšily. A když už se naskytne příležitost dostat se ke zbohatlíkům proč toho nevyužít a neočistit je. Děj tohodle typu běžel jak má, žádný zdržovačky a šlo se na to. Příde jedno velký překvápko za druhým a může se jet dál. Jenom asi musej bejt zajímavý ty sousedský vztahy další rok. Uchopeno precizně s potenciálem dál. ()

peiton

Úprimne,nechcela by som sa nachádzať v takej krajine,kde je všetko dovolené aj keď len na jeden jediný deň.Vžiť sa do kože aktérov,cítiť ich strach,nervozitu,či netrpezlivosť nebolo vôbec ťažké.S tak originálnym nápadom s akým prišli opäť amíci na trh si zaslúžia môj applaus.Je vidno,že tá ich vysoká kriminalita im nedá spávať.Nápad bol vyčerpaný,max.premyslený a dotiahnutý do najmenších detailov.Možno sa niekto k záveru prekvapí pointou,ale mňa či ostatných skúseních fajnšmekrov už podobne tradičných vecí nedostanú..U mňa rozhodne špička pyramídy podžánru Home Invasion.Mala som pocit či neoprášili tvorcovia masky tak trocha z podobného thrilleru The Strangers.A,že to boli kurva skvelé masky.A žiadna nedobytná pevnosť nie je zrazu nedobytná. ()

Wiikii

Nelogická hloupost, které by pomohlo leda tak propracovanější děj. myšlenka a chytřejší chování postav + režie. ... Ale zároveň musím dodat, že těch 85 minut ubíhalo i svižně a člověk se nenudí. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Sandstorm

Je to zábavný a napínavý thriller s hororovými prvky aneb zastřel si svého negra, ale tak hloupý námět s naprosto debilním chováním postav nemohu při svém hodnocení opomenout. Přesuňte mozkovnu do dolních partií a určitě se nebudete nudit. Potom už záleží jen na Vás, jak moc Vám budou vadit jisté nelogičnosti (především chování postav a myšlenka oné "očisty"). Pro mě byly do oka bijící a i přesto, že mě samotný film relativně bavil, nemohu je tvůrcům odpustit. 50% ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)