Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (TV film)

Titanic: Final Word with James Cameron

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

James Cameron

Paul Brill

James Cameron

Ballardova expedice objevila trosky Titanicu 1. září 1985. Výroba filmu Titanic (1997) začala v roce 1995, kdy Cameron natočil záběry skutečného vraku Titaniku, vrátil se ještě ve dvou expedicích v roce 2001 Ghosts of the Abyss Expedition (Tajemství Titaniku 3D, 2003) a v roce 2005 Last Mysteries of the Titanic Expedition (Poslední tajemství Titanicu, 2005). James Cameron celkem v součtu udělal třicet tři ponorů k troskám lodi. Dokument se snaží na základě všech dostupných informací a za pomoci nejmodernějších technologií onu neštastnou událost zrekonstruovat a porovnat s patnáct let starým filmovým zpracováním.(15.4.2012)

I mistr tesař se někdy utne. Nádherný dokument, ve kterém James Cameron debatuje s "titanikofily" a snaží se vlastně přijít na to, co se stalo poté, když se nad pýchou lidstva definitivně uzavřela vodní hladina. Tento devadesátiminutový film rozhodně stojí za zhlédnutí, pro milovníky Titaniku, jako jsem já, je to dokonce povinnost. Zkrátka zajímavý dokument, ve kterém jsou spíše otázky kladeny, než zodpovídány, což ale ve výsledku vůbec nevadí.(18.8.2012)

Společenstvo Titaniku se snaží o rekonstrukci a probádání potopení téhle legendární lodi. 33 ponorů Jamese Camerona pojednává o tom, že ví o čem mluví a spolu se skupinkou ( vědců, umělců, historiků ) se snaží vysvětlit potopení Titaniku, od samotné srážky s ledovcem až po podmořské dno Atlantiku. Ve finále zjistí jak se film Titanic (1997) liší od skutečností. ( Hodnocení: 8/10 )(26.5.2012)

Rovnako ako predošlé Cameronové dokumenty o Titanicu, tak aj tento je opäť zaujímavý. Ja viem, možno sa pýtate čím, pretože o Titanicu už toho bolo povedané veľa a toto je presne tretí Cameronov dokument o Titanicu, takže to možno vyznie ako už použitá téma, ale v tomto dokumente zistíte, že okolo Titanicu vždy budú niektoré otázky nezodpovedané. A presne na to sa snaží Cameron a jeho tým expertov odpoveď. Potopil sa Titanic skutočne tak ako vo filme a čo je vo filme zle ? Téma na 90 minút a zároveň posledné slová Jamesa Camerona k tomuto vraku a k jeho záhadám. 95% - 5*(19.4.2012)

Pôsobivý dokument kde sa preberú všetky rozpory ohľadom potopenia lode od vzniku kino filmu TITANIC(1997), príde na rozbory tejto katastrofy na najmenšie detaily, plus sa nadhodia konšpiračné teórie čo keby..., James Cameron je macher a je vidieť aké je jeho zanietenie pre túto tému. /100%/(22.4.2012)