poster

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (TV film)

 • USA

  Titanic: Final Word with James Cameron

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Režie:

James Cameron

Hudba:

Paul Brill

Hrají:

James Cameron
 • T2
  *****

  Pôsobivý dokument kde sa preberú všetky rozpory ohľadom potopenia lode od vzniku kino filmu TITANIC(1997), príde na rozbory tejto katastrofy na najmenšie detaily, plus sa nadhodia konšpiračné teórie čo keby..., James Cameron je macher a je vidieť aké je jeho zanietenie pre túto tému. /100%/(22.4.2012)

 • Lamiczka
  *****

  Působivý dokument o zkáze Titanicu, který se na celou událost podíval z úplně jiného úhlu. Pomocí moderního technického vybavení, počítačových simulací a vlastního nasbíraného materiálu se režisér James Cameron v čele týmu odborníků rozhodl zjistit, co se stalo se zaoceánským parníkem poté, co tragicky najel na ledovec. Známá a historicky populární scéna potopení tím dostává naprosto nový nádech autentičnosti a konfrontuje režisérův veleúspěšný komerční trhák.(15.4.2012)

 • Rocky62
  *****

  Dokumentů o Titanicu vzniklo několik a patrně ještě vznikne. Některé jsou konkrétní a zaměřují se na jednu oblast, jiné jsou všeobecné a mapují jak vrak, tak jeho historii. Ne, každý však vlastní ty nejpodstatnější prvky, jakými jsou originalita, poutavost a nějaký cíl, čili přesně to, co na výbornou splňuje Poslední slovo s Jamesem Cameronem. Divák se skutečně dočká všeho, co může řádně zpracovaný dokument nabídnout. Pokud se navíc zajímá o Titanic, je fanouškem Jimova velkofilmu, či se zajímá o život Camerona, čeká ho devadesátiminutová katarze. Jak jsem se zmínil výše, toto pátrání je nekonvenční, skládá se z největších odborníků a má smysluplný záměr. Je tu v krátkosti nastíněna historie, vztah Camerona k Titanicu a největší pozornost je věnována nejen vraku, ale také troskám, místu jejich dopadu, důvodům, proč jsou tam, kde jsou...zkrátka všemu, od chvíle, kdy se nad pýchou dnes již neexistující společnosti White Star Line, zavřely vody Atlanticu. Z pohledu emocí rovněž působivé. Mě se např. vryla do paměti scéna, kdy výzkumník Bill Sauder vypráví o chvíli, kdy v laboratoři plné zapáchajících předmětů z vraku otevřel ampulku z parfémem neznámého pasažéra. Těžko popsat, nutno shlédnout. Otázky položeny a v závěru zodpovězeny. Tým měl daný cíl a ten splnil, což bych rovněž označil z dokumentárního hlediska za pozitivum. Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu, hlavně triu Cameron, Lynch, Marshall, za jejich desítky let práce, za jejich zjištění a také za jejich úctu k tomuto impozantnímu veledílu. Čest vaší oddanosti. 100%(28.8.2012)

 • Marthos
  ****

  O Titanicu toho bylo řečeno, napsáno i natočeno mnohé, stejně tak panovaly kolem jeho potopení nejrůznější legendy, mýty, omyly i protichůdná tvrzení. Po objevení vraku v polovině osmdesátých let byla vytvořena celá řada vědeckých studií, zkoumající příčiny tragédie. Teprve po sto letech byl však do celé mozaiky vložen poslední kamínek, k němuž dospěli novodobí rytíři kulatého stolu v čele s režisérem Cameronem. Nejnovější dokument je zevrubná a do nejmenších detailů propracovaná počítačová analýza potopení Titanicu takřka minutu po minutě. Dešifruje jednotlivé postavení trosek na mořském dně i techniky samotného dopadu. Klade si otázky deformací vraku a jak k nim došlo. Přináší nové objevy a nová fakta. Škoda jen toho akademického dohadování se. Jinak je to snad skutečně poslední tečka za nejslavnější lodí dvacátého století. I když, kdoví . . .(9.5.2012)

 • Rominator
  ****

  Ballardova expedice objevila trosky Titanicu 1. září 1985. Výroba filmu Titanic (1997) začala v roce 1995, kdy Cameron natočil záběry skutečného vraku Titaniku, vrátil se ještě ve dvou expedicích v roce 2001 Ghosts of the Abyss Expedition (Tajemství Titaniku 3D, 2003) a v roce 2005 Last Mysteries of the Titanic Expedition (Poslední tajemství Titanicu, 2005). James Cameron celkem v součtu udělal třicet tři ponorů k troskám lodi. Dokument se snaží na základě všech dostupných informací a za pomoci nejmodernějších technologií onu neštastnou událost zrekonstruovat a porovnat s patnáct let starým filmovým zpracováním.(15.4.2012)