smeeky odpad!

Těžko se k něčemu takovému vyjadřovat. Troška není oskarový režisér a nikdy jím nebude, to víme všichni. Letní komedie Zdeňka Trošky NENÍ úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, jak chybně hlásá distributor. Jde o upocenou lepenici nehorázně za vlasy přitažených „příběhů ze života“, která postrádá sebemenší špetku vkusu a navíc trvá přes dvě hodiny, které jsem protrpěl jako zvíře (za to si však můžu sám, respektive moje zvědavost, ze sálu jsem mohl odejít kdykoliv). Nicméně, jak by řekl klasik: „Ono si to svého diváka najde.“ V naší republice žijí lidé, a podle návštěvnosti snímku jich není vůbec málo, kteří nechápou film jako druh umění a ani ho tak chápat nechtějí. Prostě si jen v Blesku přečetli o tom, že v kinech na ně čeká spousta legrace a tak vyrazili a to i přesto, že se jim takový lístek do multikina zdá kurevsky drahej. Z kin pak odcházejí s blaženým výrazem ve tváři a já jim to nemám za zlé. Naopak je obdivuji, že jsou za takový kus hovna, ochotni zaplatit, zatímco spousta z nás, kteří si myslíme, bůhvíjak filmu nerozumíme, sedíme na zadcích doma a filmy potupně stahujeme. Kéž by takové davy lidí chodily i na kvalitní díla, protože takto dostáváme od filmových neznabohů, chtě nechtě, na prdel. ()

Iwiiik

Nebudu hodnotit Babovřesky neb jsem tento skvost neviděl a navždy zůstane mým očím utajen, ale nemůžu se nepozastavit nad diváckou obcí, která jej s nejvyšší vehemencí hodnotí a komentuje. Jelikož trpí Zdenda Troška nevyléčitelnou režisérskou sterilitou a všechna jeho dosavadní díla jsou ostudou české kinematografie, i každý průměrný tučňák musí chápat, jakou kvalitou bude oplývat jeho nová pecka, zvláště přečetl-li si obsah či dokonce shlédl trailer. Určitě by tedy stálo za detailní psychoanalýzu, vyvrcholenou odbornou monografií, nahlédnout do pomateného nitra diváků filmu Babovřesky. Vážení přátelé, nechápu. Jak se to má Zdenda naučit, když mu na ty jeho vály furt do těch kin chodíte? ()

BazzoxCZ

Jediná hvězdička a to jen vážně ze zavřenýma očima a uřízlím uchem za Lukáš Langmajer,Lucku Vondráčkovou. ()

fila.tes odpad!

Film jsem sice dokoukal celý, nicméně po půl hodině sledování jsem měl sto chutí odejít. Už kdysi po shlédnutí traileru, po čemž jsem se těšil na film ještě méně, jsem čekal přesně takový průser. Ani jedna scéna mě nepřinutila se upřímně zasmát. Velmi umělý humor s umělými hereckými výstupy. Podle mě to bylo trapné, kýčovité (scéna s explozí - co to mělo být? :D :D ) až nevkusné a musím říct, že to byly nejdelší 2 hodiny, které jsem u filmu strávil. Těšme se na dvojku :D ()

crha

Teplomet Zmrdek Troska ještě nechcípnul na svoje teploušství a tak stačil tento rok zamrdat český kina dvě a čtvrt hodiny dlohouhou reklamou na Citroena, radio Impuls a další hovna. Ano, díval jsem se dobrovolně a do smíchu mi vůbec nebylo. Jako komparz povolal svině jako Bílá či Vondráčková Zmrdancová + nějaký plesnivý báby a rázem komouši, socani a důchodci plnili kina po tisících, aby podpořili ten náš český film a dali taky Trošku zabrat svým bránicím. Nechápu, že je homouš vždy schopen angažovat lidi, kteří to nemají vůbec za potřebí. Chápu, že looseři jako Maxa, Vydra nebo Vašut udělají pro prachy cokoliv a ještě mu to i vykloktaj a spolknou, ale on je mu tam schopen vlézt klidně i Gott. No abych to uzavžel, dávám jednu * protože jsem čekal ještě větší sajrajt, ale Troška je fakt superdement a nevěřím, že někdy natočí cokoliv snesitelného, možná kromě nějaké pohádky, která mě ale stejně nezajímá. ()

Fredy176 odpad!

pokud je tohle film, který trhá takové rekordy v návštevnosti českých kin, tak je mi smutno z toho kam jsme to dotáhli. ()

Rockerman

Naprosto nechápu ty hysterické komentáře a stohy papíru popsané při diskusích o tomto filmu, při jeho premiéře. Vždyť není co řešit! Je to jen další "troškovina", jakých natočil spoustu. Komu se líbí tato pestrá přehlídka prvoplánového (ne)humoru, tak je to jen jeho věc a kvůli tomu jej ještě nebudu zatracovat a posílat div ne do blázince. Ale teď už k věci. Samozřejmě, že jsem se tu a tam zasmál, ikdyž pro mne nejlepší fór přišel až po hodině a půl. To když Kikinčuk bouchnul bábu do hlavy a hlásí, že "Odposlech byl odpojen". Solidní nápad je i s tím falešným koncem a ještě pár střípků humoru by se tam našlo. Jenže co ta zbývající téměř dvouhodinovka? Hlavně je to strašná nuda. Je tam tolik hluchých míst i bez toho rádoby humoru, že to je až nesnesitelné. Zase je to uřvané, tak jako většina Troškových filmů. No a samostatnou kapitolou jsou ty babky na návsi, kterým vevodí nejnesnesitelnější Jana Synková. Ty baby si vážně mohl odpustit! Fakt si myslím, že by se měl Troška už vykašlat na ty přitroublé komedie a natočit třeba mysteriózní film s nádechem romantiky pod názvem "Tajemství prokleté vily". Několik nápadů na toto téma problesklo i v tomto nepovedeném filmu. ()

John8 odpad!

Upřímně nebylo to tak děsné jak jsem čekal, ale i tak je to jen slunce seno bez Konopníkových, Zbyde zde jen hejno drben a pár pitomců kteří běhají po scéně a opakují jeden vtip stále dokola. Upřímně 2x jsem se zasmál, ale to nezachrání 2 hodiny nudy... ()

sadlokan

Kdybych před několika lety řek v Plzni Langošovi,že bude v tomhle hrát,tak po mě hodí půllitr.Já vim,život v Prahe je drahej,ale sedět při tom v hovně? ()

Olík

Režisér Troška, stejně jako jeho snímky, rozděluje republiku na dva tábory. Zhlédl jsem Babovřesky a nevím na jakou stranu barikády se mám nechat naverbovat……a to z jednoho prostého důvodu, „letní komedie Zdeňka Trošky ze života současné jihočeské vesnice“ mnou projela jako pendolíno Semanínem…….no, a nic ve mně (podobně jako „hroší“ doktor Čeněk) nezanechala. Nedám (jako valná většina) „odpad“ a vlastně ani nemůžu ……snímek jsem dodíval (sice nadvakrát) a dokonce se i párkrát pousmál („haló, tady Impulsovi“), ale prostě nic……pardon vlastně něco: pachuť z, na rozdíl od „slunce, seno …..“, nepřirozeně umělých místních drben a Jana Dolanského, kterému někdo zapomněl říct, že netočí Cesty domů. Vlastně ještě něco……..pominuli jako vždy spolehlivého Pavla Kikinčuka, tak mi kupodivu vůbec nevadila Lucka Vondráčková (omluvám se, Plekancová), o které si posledních pár let myslím, že si pomýlila století. ()

LudaB1905 odpad!

No tak co k tomuhle říct...snad jen to že Troška je neskutečný píčus, který kromě naprosto trapných, primitivních a diletantských komedií už vůbec nic natočit neumí....a tento film je naprosto stejně trapná pitomost jako jeho předchozí rádoby triologie Kameňák! ale upřímně řečeno, pořád lepší zhlédnout jeho dvouhodinový film, než ho slyšet 10 minut mluvit...... ()

Gismo.kv odpad!

Vážně jsem čekal, že se u tohoto filmu zasměji, ale nakonec jsem měl co dělat, abych film vůbec dokoukal... ()

svadlenaX

Utvrdil jsem se ve faktu, že číst si recenze od filmových kritiků je blbost a ještě trapnější jsou recenze lidí co si na ně hrají. Já kritik nejsem a nehraju si na něj. Ten film je prostě totální kravina, ale je to komedie - víc nad tim netřeba přemýšlet. Lidi v kině kolem mě umírali smíchy, mě to taky bavilo, takže to svůj účel splnilo a těšim se na pokračování ;) ()

Troll odpad!

Opravdu špatný film..Pan Troška by to měl už zabalit, protože se na jeho poslední filmy nedá dívat. K babovřeskám bych řekl snad jenom to, že je tam špatně snad úplně všechno - od "příběhu" přes herecké výkony až po hudební podkres, dá-li se tomu vůbec říkat hudební. Pokud někoho láka i přes špatné hodnocení na film kouknout, doporučuji šáhnout po osvédčené trilogii "Slunce, seno...", protože na co se zbytečně mučit u špatnosti jakým jsou Babovřesky. ()

loki5 odpad!

Vemte 3 premisy. nepochopené scény, holuba + auto a farářovo nevhodné jméno. A to opakujte 133 minut. A výsledek jsou Babovřesky. Komedie bez náznaku jediného vtipu, která je navíc nesnesitelně dlouhá. Výsledek by byli maximálně 2* jenomže je k tomu přidáno ještě víc co film sráží pod koukatelnou úroveň. Strašlivou samomluvou trpící Synkovou až po gerontskou partu na návsi. A produkt placement je také celkem otravný jelikož v televizi bude film prokládán dalšími reklamami. 0% protože tu není nic co by si jakákoliv procenta zasloužilo. ()

danek22 odpad!

Sodoma gomora hadr. I když tento film uznávám jako produkt, který se dokázal prodat. Na Slunce, senu od kterého se snažili tvůrci navázat, tak mě chyběla ve filmu taková lehkost, ale Babovřesky jsou těžkopádná natahovaná nuda s naprosto dementními ,,herci,,. Ano film měl i světlé okamžiky, kdy už jsem se těšil, že se vzápětí rozjede odraz současné společnosti, ale tyto náznaky byli hned v zárodku zničeni a raději se kopalo do koulí, jakože hulili péra.... ()

korok

Zcela jednoduchý a místy přitroublý humor. No a? Někdy lepší, než koukat na film s filozofickým posláním, zamýšlejícím se nad smyslem toho a tamtoho a kdy člověk jěště musí hodinu po filmu přemýšlet, co tím chtěl vlastně básník říci. A vzkaz pro všechny ty "probohaprosímdvojkuužne!-uživatele": žijeme v demokratické svobodné zemi a NIKDO VÁS NENUTÍ SE NA TO DÍVAT NETOBOŽE JÍT DO KINA, jako tomu bylo třeba za bolševika u povinných školních sovětských filmů. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015