• Ištván87

Co to ku*va oko mé spatřilo? Troška se nám trošku zbláznil, resp. hodně zbláznil. Myslel jsem, že když pořád nadává na to, jak jsou americké filmy jen o násilí, že tu mluví pouze o vkusu diváka a ne že do tohohle svého výplodu dá dvě v jeho očích zřejmě sofistikované parodie na americkou kinematografii. Jsem rád, že jsem při sledování měl dostatek piva abych to přežil. Přitom náznaky tu byly. Společné scény Jana Dolanského a Lucie Vondráčkové v domě po tetě se dají považovat přinejmenším za snesitelné, jediné projevují náznaky jakési zápletky, ovšem do zbytku filmu absolutně nezapadají a působí spíš jako kdyby se jedna z babek dívala v televizi na seriál. Nejlépe podle mě film pochopil Karel Vágner, jehož jediné, neustále se opakující hudební téma, které vzniklo doma na klávesách při kafíčku někdy mezi snídaní a obědem, je přesně to, co si ten film zaslouží. Jak bych to ještě jinak řekl: Je to kravina na kvadrát!!!! Jo a mimochodem, medovník jsem nikdy nejedl, a teď už ani nechci, takže díky moc. Ale kdo mi vrátí ty dvě hodiny mého života, to fakt nevím.(15.2.2014)

• Tosim

Je fakt, že Babovřesky jsou fenomén. Ať už kvůli návštěvnosti, či ohlasům, anebo samotnému obsahu. Vezměme si to tedy pěkně popořádku. Zdeněk Troška točí oblíbené filmy, ale o takovéhle masovosti si mohl od revoluce nechat jen zdát. Ta postupně upadala, jelikož české pohádky, částečně i jím vyšťaveny, logicky netáhly. Pak tady máme ohlasy - je pravda, že na každou věc se najdou blbé, dobré i kontroverzní. Do těch prostředních patří snaha v podstatě seriózních médií, udělat ze vzorku určitého druhu diváků, jakou CSFD je, spolek "kavárenských intelektuálů" (tahle neskuečná fráze mě opravdu sere) a mluvit místo toho o penězích a návštěvnosti. Diváci, kteří se na Zdendu dívají kritičtějším okem, tady byli už dávno, jen teď, díky možnostem, které mají, je jejich slovo slyšet. Troška se totiž vždycky oháněl jen čísly, zpětnou vazbou nikdy. Jistě, kdyby se na film chodilo míň, míň by se o něm i mluvilo, ale že by měla pozitivnější kritiky? WTF? Navíc i tzv. lehčí žánr se dá určitým způsobem rozebrat a to, že jsou Babovřesky letní komedie (premiérovaná v zimě, haha), na tom skutečně nic nemění. No a nakonec ten obsah. Nadávání na pana režiséra se už stalo folklórem, proto jsem si na jeho práce už zvykl, akce ale vyvolává reakci a tak je tohle jak klasická "troškovina," tak snímek, který rádoby podprahově sděluje něco o současnosti. To znamená, že pokud přežijete ptáky, hovna, rvačky, řvaní, Medovníky, Impulsovi, vražedně mrtvolné tempo, opakování Šoustala a zrychlených záběrů do bezvědomí, pády, Lucii Bílou a hisorky na dvacetiminutovku, natažené do dvou celovečerních filmů, čeká vás i banální zúčtování s korupcí, rasismus, hádka o dvoukorunu, co bábinka nechce dát "miliardářské" církvi a pak pravdu a lásku, bez níž by to asi vážně nešlo. Tečkou je jeptiška, vypadnuvší snad z francouzských četníků, která mravně usměrní drbny, aby se nesmály farářovu příjmení a že si s ním určitě užil dost. Tak vzkazují scénáristé a režisér buranským divákům, kteří se právě tomuto smějí, že si jich tvůrci neváží, jelikož co je nevhodné ve filmu, u diváků, kteří zacálujou lováče, nevadí. Kardinální otázkou pak zústává: je skutečně naším problémem, že si pan režisér, který studoval na francouzském lyceu a podle rozhovorů nemá např. jasno v základním rozdělování žánrů, tohle neuvědomuje?? 10% jako bohudík za civilní romanci mezi Honzou Dolanským a Luckou Vondráčkovou.(12.3.2013)

• argenson

Jestliže mi na filmu ze všeho nejméně vadí Lucie Vondráčková, o něčem to vypovídá. Kdyby se to drželo linie Vondráčková-Dolanský, mohla z toho bejt sympatická letní romance. Jenže když je to obklopeno uječeným sborem vesničanek v kýčovitých kulisách jinak líbezných jihočeských chaloupek, tak to neberu. Vulgarismů bezpočet (jako já jsem starej kanálník, ale v letní venkovské komedii to nepotřebuju), do toho úděsně přehrávající Synková, která se tady o kategorii níž rozvzpomněla na tetu Kateřinu drahné paměti. Ale nebudu si hrát na odborníka přes filmovou teorii, já se na Babovřesky klidně podívám ještě jednou. A ta písnička je náhodou pěkná.(12.7.2013)

• Wacoslav1

Tak a mam to za sebou zadnej jinej film asi letos nezpusobil vetsi vasne nez tenhle ani se o nem tak nepsalo nediskutovalo a nehadalo abych film k necemu pripodobnil mam tu takove male srovnani je to asi takhle predstavte si ze poprve prijdete do nove restaurace a date si tam pokrm ktery vam velice zachutna tak se tam vratite chcete neco jineho ale dostanete to samy jenom jinak koreneny bohuzel pokazdy kdyz se vratite naserviruji vam to stejny navic uz pomerne mdle chuti a jeste prinesou ti hajzlove plnej talir aby se to just jo nedalo sezrat no a podobny je to z timhle filmem potazmo z celou Troskovou tvorbou na rovinu proti Slunce seno nic nenamitam prostredni dil serie dokonce povazuju za nejlepsi ceskou komedii vsech dob pak se vrhnul na pohadky no Princezny ze mlejna jeste usli Z pekla stesti dopadli uz o dost hur no a pak prisel Kamenak s mizernym ale jeste koukatelnym prvnim dilem zbejvajici dva to jsou pak uz totalni sracky no a Babovresky to uz je definitivni absolutni dno nevim no kdo tohle zere fakt je ze divat se pres dve hodiny na stary hnusny pomlouvacny baby jak urazej udavaj a chlastaj panaky v hospode neni zrovna terno Troska byl kdysi mistr buransky komedie predevsim tim ze si z ty typicky cesky malosti zavisti a trapnosti umel vkusne udelat srandu bohuzel Babovresky uz podobny nadhled naprosto postradaji a Troska tu hrde prezentuje jakoz to totalne chory a namachrovany clovek ktery uz uplne ztratil jakykoliv kontakt z realitou neco z ceho si presne delal prdel v predchozich filmech ne tohle je bohuzel uz bez prdele zcela vazne minena oda na buranstvi a ubohost bohuzel svoji cilovou skupinu si to v teto zemi najde ale i kdybych byl obvinen ze zaujatosti tak musim namitnout ze jsem k tomu pristupoval jako ke komedii a pokud se behem dvouhodinove komedie zhruba 3x zasmeju a opravdu vtipna byla jenom ta scenka kdy chtel starosta sejmout ptaka co mu sral na auto a místo nej trefil farare a sestrelil ho ze stromu pak je opravdu neco spatne nektery fory jsou pak predvidatelny od zacatku napriklad halo tady impulsovi kazdej musel vedet ze to tam driv nebo pozdeji bude a v jaky forme to tam bude a samozrejmne ze je treba si delat pulku filmu prdel z toho ze farar se jmenuje soustal no a jako vrchol trapnosti to zabili ty dedkove na konci co predstirali ze v jakesi pojebane barabizne po zdechle stolete babe strasi a hrali si na strasidla v maskach z vriskotu no nic to by stacilo nebudu to dal rozvadet to by bylo na dlouho vyjadril jsem se jasne tak vzkaz tem co jste to dosud nevideli je to jeste vetsi sracka nez jsme doufali ale koukejte to ty 2 hodiny taky vydrzet prezil to Wacoslav1 prezijete to taky ono obcas trochu toho sadla masla neuskodi a rika se ze zkusit se ma vsechno...(23.8.2013)

• PinokKio

Zdeněk Troška to má v hlavě nejspíš totálně vy.. (modří už vědí - nebo spíše příznivci Lukáše Langmajera), jak jinak si vysvětlit tu jeho spásnou myšlenku natočit první díl trilogie jen a pouze okolo různých úšklebků a posměšků nad poněkud nesvatým jménem nového faráře. Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Troškovi je letos 60. Ne, to není senilita .. tenhle fousatej lamač mužskejch srdcí je z Puntanely a basta!(1.7.2013)

• - Poté, co se farář Šoustal (Lukáš Langmajer), Ivanka (Lucie Vondráčková) paní Stehlíková (Veronika Žilková) a starosta (Pavel Kikinčuk) usmíří a farář se starostou se objímají, je možné si nahoře všimnout mikrofonu. (TheStitch630)

• - Námět poslal režiséru Troškovi už před několika lety pan Draganovský ze Slovenska, který obdivuje Troškovu sérii Slunce, seno..., díky níž napsa příběh nazvaný "Pech aneb Smůla, kam se hneš". Troška námět tehdy odložil, protože se mu zdál zmíněné sérii až příliš podobný. V roce 2012 však přišla producentka Dana Voláková s tím, že zajistí peníze na komediální příběh z jihočeské vesnice. Troška si vzpomněl na scénář a vrátil se k němu. S asistentem Markem Kališem a panem Draganovským ho upravili a rozšířili a okamžitě se rozjely přípravy. [Zdroj: babovřesky.com] (hippyman)

• - Herečka Lucie Vondráčková si za každý natáčecí den vydělala 13 tisíc korun a dohromady jí na kontě přistálo 300 tisíc. Veronika Žilková na tom byla s denní gáží o něco lépe, ovšem její postava se ve filmu neobjevuje zase tak často, takže si v součtu přišla "jen" na 180 tisíc. Další herci jako například Jan Dolanský nebo představitelka drbny Kudláčkové Jana Synková dostali oba podle magazínu Sedmička po 200 tisících. [Zdroj: centrum.cz] (hippyman)