|65%| Tak já teda nevím, ale mě to celkem sedlo. Musím říci, že nejsem odpůrce Trošky, jeho filmy jsou hodně dobré. TAkže neklesám na úrovni zdejších expertů abych sázel odpad dřív než film vůbec vznikne a papouškovat stejné (ne)názory. První tři Troškovi Kamenáci jsou úlet, ale totálně mi to sedlo. Prostě taková česká blbůstka. Samozřejmě trilogie Slunce, seno je nepřemožitelná klasika, ale toto není vůbec žádné dno Troškovi režijní karieéry. Takže první babovřesky se povedly, jen to chtělo více vtipných scén a humoru. Všechno se pomalu rozjíždělelo atd. Navíc na Trošku to bylo místy dost mírné, některé scény taková vážné atd. Ale větší problém jsem s filmem neměl. Babky byly super, v druhém díle jsou avšak o dost lepší. Herecké obsazení je výborné. Co k tomu dodávat ? Mohlo to být výraznější a hned bych tu 4* dal. Nadprůměrná odpočinková záležitost.(13.7.2014)

• Hismael

Dvouhodinová reklama bez humoru. Troška se snažil vrátit v čase a napodobit sérii Slunce, seno, která ovšem kvalitativně s Babovřeskami nemá absolutně nic společného. Scénář je příšerně umělohmotný, přizpůsobený pro vstřebání všech skrytých reklam. Dějově je postavený na demetních absurditách a trapných sexuálních narážkách. Celkově jde v podstatě o business, který je za hranicemi naprosto nefunkční. Po skončení jsem si vzpomněl na komentář pana Trošky, jak hovořil o tom, že lidé se smějí vždy na stejných místech. I přes velkou snahu jsem nedokázal ani odhadem zjistit, která místa by to mohla být.(25.12.2013)

Nevidím důvod přidávat se k módní odpadové vlně, protože na rozdíl od mnohých odpadů jsem film viděl, protože je to lepší než všechny Kameňáky dohromady a protože jsem se občas zasmál. Ano, je to slabý odvar Sluncí, sen..., jenže když srovnám s hovadinami typu Poslední plavky, musím říci, že dívat se na to dá. Být tam více gotiky (strašidelná vila k tomu přímo vybízela), krve a sexu, dal bych ještě jednu hvězdu navíc...(6.10.2013)

• Pluhy

Babovřesky jsou film, z kterého musí mít každý radost! Majitelé kin si mnou ruce, že mají vyprodané kinosály, herci se radují, že si konečně něco vydělali, rádio Impuls se chvástá jak skvěle se jim ten product placement vydařil, stejně tak majitelé kojenecké vody Horský Pramen volají sláva, protože PET flaška jejich vody je přes celý reklamní billboard na Babovřesky, čeští hokejisté mlátí v radostné agónii hokejkami o zem, protože si konečně zahráli ve filmu, Troška se pyšní opět nejlepší českou lidovou komedií, analytici nevěřícně koukají na nejnavštěvovanější český film, babičky mají radost, že za jejich těžce vydřený důchod obdrželi přes dvě hodiny filmového materiálu, běžní občánkové jsou nedšeni, že se nabažili typickým troškovským humorem a do toho všeho všem ohromně šmakuje Medovník. ... A pak je tu těch pár ostatních jedinců. tedy ta ubrečená pakáž na CSFD, která breptá něco o nulových morálních hodnotách a ztrátě soudnosti. | Pokud bych měl nějak zhodnotit můj zážitek po dokoukání filmu o faráři Šoustalovi, nevydařené felaci Lucky Vondráčkové a kopu do koulí Veroniky Žilkové, udělil bych pět hvězd sám sobě, za to, že jsem tento film dokoukal až do konce.(5.6.2014)

• ajuska

Takže my Jihočeši sice žijeme v kraji, kde je tráva sytě zelená, pořád svítí sluníčko a každé ráno kokrhá kohout, ale jinak se neustále šmírujeme, běháme po návsi a vzájemné problémy řešíme kopy do intimních partií. Díky moc za takovou reklamu! Babovřesky jsou esencí těch nejprimitivnějších fórů, jaké si divák dokáže představit. Hlavní hrdina se jmenuje Petr Šoustal, což je vtip hodný tak páté třídy základní školy, ale Troškovi vystačí na celý film. Nejprve děsně humorně zaměňuje Šoustala se Šukalem a pak natočí celou scénu o tom, jak se báby dohadují, jestli to náhodou není spíš Voprcálek nebo Pinďulík. Když je v závěru neslušné příjmení řečeno na plná ústa v kostele, jedna z bab dokonce vtipně omdlí a spadne z lavice. K tomu si přidejte vadu řeči, opakované údery do rozkroku, střelbu ze vzduchovky do rozkroku, chlazení rozkroku ledem a holubí výkaly. To pravdu česká komedie neumí bavit ničím jiným? Chápu, že spousta lidí chce nekomplikovanou srandu, ale není tohle už pod laťkou veškeré úrovně a kultivovanosti? Ostatně i Babovřesky v několika ojedinělých záblescích ukazují, že to jde dělat lépe. Například hláška „Měl´s tu štěnici. Odposlech přerušen.“ se povedla a skvělý vtípek čeká v závěru. Podrobnosti ale prozrazovat nebudu, protože se jedná o věc ve stylu Šestý smysl, jejíž síla je právě v tom, že diváka totálně překvapí. Bohužel to je strašně málo, zvlášť když k tomu přidám nevydařenou snahu o hororové scény ve vile, klišé s jízdou na kole ve zpomaleném záběru a opravdu šílený product placement. Návrat ke Slunce, seno... se nekoná, spíš jsme na cestě do Kameňákova. Ale nezoufejte, druhý díl už se chystá!(31.1.2013)

• - Adam (Jan Dolanský) ve svém domě poslouchá stařičký gramofon na kliku, který měl otáčky 78 r/pm. V záběrech však vidíme na tomto gramofonu klasické LP od firmy Supraphon, které se vyráběly mnohem později a které se pouští na nových, elektrických gramofonech s otáčkami 33 r/pm. Toto klasické LP by na gramofonu s pohonem na kliku nešlo spustit, resp. zvuk by byl mnohem rychlejší, nesrozumitelný a gramofon by LP nenávratně zničil. (BrianStorker)

• - Když v závěru filmu Adam (Jan Dolanský) vyplňuje číselnou kombinaci do trezoru, který mu Ivana (Lucie Plekancová Vondráčková) diktuje, je podle otáčení zámkem evidentní, že vyplňuje jiná čísla, než která zazní. (Alke04)

• - Herečka Lucie Vondráčková si za každý natáčecí den vydělala 13 tisíc korun a dohromady jí na kontě přistálo 300 tisíc. Veronika Žilková na tom byla s denní gáží o něco lépe, ovšem její postava se ve filmu neobjevuje zase tak často, takže si v součtu přišla "jen" na 180 tisíc. Další herci jako například Jan Dolanský nebo představitelka drbny Kudláčkové Jana Synková dostali oba podle magazínu Sedmička po 200 tisících. [Zdroj: centrum.cz] (hippyman)