Tri vajcia do skla som si určite uvaril za mladi aspoň tri krát, ale toto je presne ten typ nostalgickej spomienky, ktorú si chcem uchovať v pamäti tak, ako je tam dnes uložená. Nechcem dnes na nej hľadať zbytočne objektívne chyby, trpieť pri veľmi zle zachovanej kópii pri jej sledovaní v televízii a šomrať nad tým, že ten Burian nie je až tak vtipný, ako si myslel. Jedná sa o klasickú crazy komediálnu zápletku, z ktorej by mal mať každý priaznivec komedializmu veľkú radosť.(8.2.2013)

Komedie plná záměn a falešných osob. V úvodu se nám ukážou slavní detektivové světového formátu a pak Vincenc Babočka, který je až nápadně podobný podvodníkovi Leonu Weberovi. Babočka toho samozřejmě pěkně využije, aby ho i s jeho tlupou polapil. Burianových dvojrolí si bohatě užijeme, ale i jeho zpěvu a tance. Dojde na legendárního kozáčka.(30.9.2009)

Většinu času jsou Tři vejce do skla typickou „burianovkou”, tedy sledem jednotlivých vystupů dodnes neodolatelného krále komiků (návštěva Čeňka Šlégla u detektiva Babočky, prohlídka lékařem Jaroslava Marvana, jízda vlakem, příjezd do hotelu v Karlových Varech nebo vystoupení knížete Nariškina). Škoda jen, že ke konci již tyto scénky ustupují a do popředí se dostává detektivní zápletka s jejím přece jen lehce překombinovaným rozuzlením. Ale i tak se jedná o veselohru, která určitě patří v Burianově filmografii k těm více povedeným.(5.2.2010)

Po čase jsem se opět zadíval do další z komedií s Vlastou Burianem a stejně jako v případě Dvanácti křesel musím říct, že mě níže hodnocený snímek zaujal víc než ten notoricky nejznámější u té pokladny... Jde jako ve většině případů kousek založen především na Burianově komice, tentokrát hned v dvojroli gangstera a až na knírek zcela podobného detektiva, ale postupně se stáváme rovněž svědky docela akčně laděné grotesky s kriminální zápletkou. Místy možná trošku naivní, ale v momentu, když do recepci nakráčí Burian v přestrojení za generála Nariškina a rozjede pro mezinárodní delegaci svou one man show s hudebně tanečním číslem, bylo o zábavu postaráno. Celkově o originální nápady také. (80%)(11.11.2018)

Nejslabší Burianův film je podle mě právě tento. Nabízí sice spoustu nezapomenutelných scén, hlášek a i písní, ale celkově je to na prd. Ovšem první polovina a hlavně scény v Burianově bytě, to jsou nejlepší věci filmu. Ta druhá polovina už je víceméně zmatená a já se dost ztrácel v ději. Celé to stojí na Vlastovi a jeho výkon tady je parádní, o tom žádná. Navíc tady ztvárnil převlekovou trojroli, což ho vždycky bavilo. Špatný je pouze scénář. Nakonec z této komedie vznikl jen lehký nadprůměr, tedy 60%. Ale je to Burian, tak se i na Tři vejce vždy rád podívám.(29.1.2012)

• - Filmári potrebovali zachytiť kúpeľný ruch na hlavnej kolonáde. Kamera bola pripravená a v tom sa postavil pred kameru vysoký muž. Žiadali ho, aby odstúpil. Nereagoval. Išiel k nemu Vlasta Burian a povedal mu: „Pane, my tu musíme natáčať, pozerajte na ten mrak, čo sa hrnie, a postavte si rýchlo niekam inam." Muž však stručne vyhlásil, že on môže stať, kde chce, a že sa z miesta nepohne. Privolaný strážnik to skončil jednoducho a udrel pána pelendrekom po hlave, on si dal povedať a odišiel do kníhkupectva. Bol to K.H. Frank, majiteľ onoho kníhkupectva, neskôr tyran a vrah. (Zdroj: idnes.cz) (Raccoon.city)

• - Lietadlo, v ktorom sa na konci filmu všetci zlodeji stretnú a detektív Babočka (Vlasta Burian) z neho vyskočí padákom, je talianske trojmotorové dopravné lietadlo "Savoia-Marchetti SM.73" s označením OK-BAB. (Raccoon.city)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. Exteriéry se točily v hostivařských ateliérech. (M.B)