V závěru už ten film sice pokulhává a ty gagy nejsou ono, ale vidět Buriana ve dvou různých rolí, kdy obě mu skvěle sedí, to je přece jen něco zajímavého. Navíc je to příběh dobrodružný, napínavý a zajímavý, kde jsou některé velmi dobré záběry. Spojení humoru a kriminálního filmu tady funguje dobře, možná i proto, že se Vlasta Burian tolik nepitvoří.(6.1.2015)

Tři nebo čtyři? Asi 3 a půl, ale... Film se mi vždy líbil, ačkoli jsem ho nedokoukala nikdy do konce. A pak jsem zjistila, co bylo tou příčinou. Neobvyklé lázeňské prostředí, kouzelná kolonáda, chytrý pes, herecké osazenstvo, ... To vše se mi zamlouvalo, ale nikdy jsem vlastně nepoznala, jak to bylo s těmi dvojníky. Děj, i když poměrně nenáročný, je totiž v jistých pasážích moc "přeplácaný", tudíž až nudný. Snad proto mě film tak neudržel u obrazovky. Ale závěrečná scéna, kdy se v malém letadýlku ("a la Agatha Christie" a Smrt v oblacích) vše vyřeší, je tak kýčovitá, až se mi líbí.(19.1.2008)

Od dubna 1935, po nepříliš vstřícném přijetí komedie Hrdina jedné noci, se Vlasta Burian uzavřel do soukromí a vytrvale odmítal další filmové scénáře. Čas strávený mimo barrandovský ateliér věnoval pravidelnému jevištnímu vystupování ve svém divadle a samozřejmě také osobním aktivitám. K návratu před kameru jej nakonec přiměl režisér Mac Frič, o kterého mezitím projevila zájem největší německá filmová společnost UFA. Ta za určitých podmínek nabízela oběma umělcům exkluzivní podmínky a možnost případné další spolupráce, na což slyšel především Burian. V komplikovaném příběhu loupeže vzácných diamantů se s Burianem diváci shledali v oblíbené záměně identit, kdy se na plátně ve stejnou chvíli pohybuje pražský detektiv Babočka, mezinárodně pronásledovaný gangster Weber a také ruský kníže Nariškin. Film, ubíhající v příjemném svižném tempu, nabízí mmj. unikátní pohled na nejznámnější místa Karlových Varů v dobách před jejich násilným připojením k Třetí říši o rok později. Marvan, Šlégl a Pištěk zůstali výjimečně mimo centrum veškerého dění a do popředí se dere jednak Burianův figurální triptych, poslední svého druhu, a také svůdná silueta Míly Reymonové, profesionální houslistky a příležitostné herečky. Trefou do černého jsou jako obvykle melodie a písničky, z nichž nejedna pobaví jejich posluchače i po letech od svého vzniku. "Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku, graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj."(3.10.2008)

Po čase jsem se opět zadíval do další z komedií s Vlastou Burianem a stejně jako v případě Dvanácti křesel musím říct, že mě níže hodnocený snímek zaujal víc než ten notoricky nejznámější u té pokladny... Jde jako ve většině případů kousek založen především na Burianově komice, tentokrát hned v dvojroli gangstera a až na knírek zcela podobného detektiva, ale postupně se stáváme rovněž svědky docela akčně laděné grotesky s kriminální zápletkou. Místy možná trošku naivní, ale v momentu, když do recepci nakráčí Burian v přestrojení za generála Nariškina a rozjede pro mezinárodní delegaci svou one man show s hudebně tanečním číslem, bylo o zábavu postaráno. Celkově o originální nápady také. (80%)(11.11.2018)

Na tu dobu hodně gadgetů. Rozčarování skvělý. Akčňák jak prase. Tak proto ‚spadla klec‘. Lékař… Čekárna! „Pán tu bude na penzi?“ Výborná hudba. Ve Varech ne-ná-pad-ně. Napřed koukám na cenu – to mě fakt nikdy nenapadlo. Takže kníže – skvělé. Vejčité démanty. Kobra je dobrá. „Zima je taková, že nemůžete na jednom místě vydržet.“ Kuličky… Jojo – písnička o černejch očích. A dvojrole je tu. Misky na týden. Prej si Maharadža vybere… „Pajznout šmajznout koza pryč šlohn sakra!“ Co má furt s těma gumama? Ha spiklenci nebo milenci? Chcípám z toho, že se nepotkal. Co tam furt pobíhal ten pes? Píšťalka skvělá. Šikovnej pejsek. Legendární letadlo. „Pa pa.“(5.1.2018)

• - Vtedajšie noviny "Rudé právo" počas natáčania uviedli článok, kde sa písalo, že "po dlhej dobe sa na plátne znovu objavuje Vlasta Burian". V skutočnosti išlo pritom iba o dva roky, počas ktorých komik nefilmoval. (Raccoon.city)

• - Filmári potrebovali zachytiť kúpeľný ruch na hlavnej kolonáde. Kamera bola pripravená a v tom sa postavil pred kameru vysoký muž. Žiadali ho, aby odstúpil. Nereagoval. Išiel k nemu Vlasta Burian a povedal mu: „Pane, my tu musíme natáčať, pozerajte na ten mrak, čo sa hrnie, a postavte si rýchlo niekam inam." Muž však stručne vyhlásil, že on môže stať, kde chce, a že sa z miesta nepohne. Privolaný strážnik to skončil jednoducho a udrel pána pelendrekom po hlave, on si dal povedať a odišiel do kníhkupectva. Bol to K.H. Frank, majiteľ onoho kníhkupectva, neskôr tyran a vrah. (Zdroj: idnes.cz) (Raccoon.city)

• - Na skutočnú prípravu troch vajec do skla potrebujeme: 3 vajcia, soľ, korenie, maslo, petržlenovú vňať, ocot a vodu. Všetko sa podávalo v špeciálnych sklenených pohároch, takzvaných "duritkách". (Raccoon.city)