Tri vajcia do skla som si určite uvaril za mladi aspoň tri krát, ale toto je presne ten typ nostalgickej spomienky, ktorú si chcem uchovať v pamäti tak, ako je tam dnes uložená. Nechcem dnes na nej hľadať zbytočne objektívne chyby, trpieť pri veľmi zle zachovanej kópii pri jej sledovaní v televízii a šomrať nad tým, že ten Burian nie je až tak vtipný, ako si myslel. Jedná sa o klasickú crazy komediálnu zápletku, z ktorej by mal mať každý priaznivec komedializmu veľkú radosť.(8.2.2013)

Další z řady Burianových klasik, ač se tento film u mě zařadil k takovému průměru, docela mě bavil. Není to sice žádná extra sláva, ale Burian opět ukázal své komediální nadání, které dokáže stokrát viděnou zápletku pozvednout. A taky se mi líbil odlehčený styl detektivky a udělání z žánru detektivního filmu komedii.(4.5.2013)

S tímto snímeček se mi pojí jedna silná vzpomínka na dětství. Byl jsem na prázdninách u babičky a večer jsme sledovali společně s dědou právě Tři vejce do skla. Když pominu pohádku Byl jednou jeden král, jednalo se patrně o moje první setkání s Vlastou Burianem a děda mi tenkrát vyprávěl, jak je to výborný komik. Sledovali jsme tento film se zaujetím a protože mne v určitý čas poslala babička spát, neviděl jsem konec filmu. Druhý den ráno mi to děda povyprávěl a Tři vejce do skla jsem od té doby neviděl. Až nyní, v prosinci 2018. A snímek mě opět bavil. Burian v trojroli, některé scény vskutku vtipné (opět ta jeho angličtina, např. Maj kočí je z Trutnova..), vypíchl bych kupříkladu uspávání hada bez píšťal v trojím podání. A závěr? Byl přesně takový, jaký si pamatuji, že mi tehdy, před mnoha a mnoha léty, děda vykládal.(27.12.2018)

Od dubna 1935, po nepříliš vstřícném přijetí komedie Hrdina jedné noci, se Vlasta Burian uzavřel do soukromí a vytrvale odmítal další filmové scénáře. Čas strávený mimo barrandovský ateliér věnoval pravidelnému jevištnímu vystupování ve svém divadle a samozřejmě také osobním aktivitám. K návratu před kameru jej nakonec přiměl režisér Mac Frič, o kterého mezitím projevila zájem největší německá filmová společnost UFA. Ta za určitých podmínek nabízela oběma umělcům exkluzivní podmínky a možnost případné další spolupráce, na což slyšel především Burian. V komplikovaném příběhu loupeže vzácných diamantů se s Burianem diváci shledali v oblíbené záměně identit, kdy se na plátně ve stejnou chvíli pohybuje pražský detektiv Babočka, mezinárodně pronásledovaný gangster Weber a také ruský kníže Nariškin. Film, ubíhající v příjemném svižném tempu, nabízí mmj. unikátní pohled na nejznámnější místa Karlových Varů v dobách před jejich násilným připojením k Třetí říši o rok později. Marvan, Šlégl a Pištěk zůstali výjimečně mimo centrum veškerého dění a do popředí se dere jednak Burianův figurální triptych, poslední svého druhu, a také svůdná silueta Míly Reymonové, profesionální houslistky a příležitostné herečky. Trefou do černého jsou jako obvykle melodie a písničky, z nichž nejedna pobaví jejich posluchače i po letech od svého vzniku. "Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku, graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj."(3.10.2008)

Vlasta Burian jako Babočka - detektiv tělem i duší, který se při svém lázeňském pobytu dostane do přímého střetu se zločinci... Jak jinak - opět skvělý Vlasta Burian v dobře napsané komedii, která nepřináší humor zcela v těch dimenzích, kdy výbuchy smíchu boří sály a diváka od smíchu bolí břicho, avšak přináší vtipnou a chytrou zábavu. 75%.(11.5.2016)

• - Filmári potrebovali zachytiť kúpeľný ruch na hlavnej kolonáde. Kamera bola pripravená a v tom sa postavil pred kameru vysoký muž. Žiadali ho, aby odstúpil. Nereagoval. Išiel k nemu Vlasta Burian a povedal mu: „Pane, my tu musíme natáčať, pozerajte na ten mrak, čo sa hrnie, a postavte si rýchlo niekam inam." Muž však stručne vyhlásil, že on môže stať, kde chce, a že sa z miesta nepohne. Privolaný strážnik to skončil jednoducho a udrel pána pelendrekom po hlave, on si dal povedať a odišiel do kníhkupectva. Bol to K.H. Frank, majiteľ onoho kníhkupectva, neskôr tyran a vrah. (Zdroj: idnes.cz) (Raccoon.city)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. Exteriéry se točily v hostivařských ateliérech. (M.B)

• - Na skutočnú prípravu troch vajec do skla potrebujeme: 3 vajcia, soľ, korenie, maslo, petržlenovú vňať, ocot a vodu. Všetko sa podávalo v špeciálnych sklenených pohároch, takzvaných "duritkách". (Raccoon.city)