Tato komedie patří do 2.kategorie Burianových filmů, tj. poprvé se smějete a bavíte, ale do druhého vidění se nehrnete, stačí to maximálně jednou do roka. Ano, to jsou Tři vejce. Burian sice pěkně zpívá, v roli Naryškina je nádherný, ale jinak ten děj... no hrůza. Je to zmatené, překombinované. Ale nevadí, v tak nadprůměrných snímcích jako Pokladna, Přednosta, Když prášil atd. se tento musí zcela logicky utopit.(18.1.2009)

Přišel scénárista za režisérem a povídá mu, mám námět na film. Vlasta Burian si objedná tři vejce do skla, což bude heslo pro mafiány. No a dál? To stačí na komedii s Burianem ne? A natočili film. Já si však myslím, že to nestačí. Vlasta Burian se sice snaží, seč mu síly stačí, ale mimo jeho one man show je film naprosto ztracenou fraškou. Maximálně mne však pobaviíl jeho kozáček. Ale to je vše.(10.5.2009)

• Tosim

Nevím, jak u jiných, ale u mě se Burianovy filmy dělí jen na dva druhy: na ty, které jsou nabity vtipem a ani vteřinu se u nich člověk nenudí a na ty ostatní, které jsou úplně nudné (většinou jsou to jeho převlekové uniformové komedie.) Tohle je ten druhý případ. Slabota. K mému hodnocení přispěla i Burianova úvodní dedukce, podle které Šléglova neupravenost byla zaviněna lájdáctvím milostivé paní. Vše spíš mluví pro opačnou možnost...že je to popleta starý mládenec a neumí si zašít nic...(9.10.2002)

Jó, Vlasta nikdy nezklame. Tenhle film sice nepatří k jeho nejlepším, ale za to obsahuje několik legendárních vtipů, chcete-li gagů, které zaručeně pobaví. Vlastně se mi to jeví (snad to tak bylo původně zamýšleno), jako parodie na kriminální "gangsterky". Ono vlastně, kdyby tam nebyl Vlasta Burian, byl by film úplně o hovně:) (7/10) Tyto filmy samozřejmě nemohou býti technicky dokonalé, to bychom chtěli moc, nicméně v jednu chvíli je tam dost krkolomný střih. Ti kdo viděli, možná tuší (objeví se Burianův ksicht, kterak koulí očima).(30.3.2009)

Od dubna 1935, po nepříliš vstřícném přijetí komedie Hrdina jedné noci, se Vlasta Burian uzavřel do soukromí a vytrvale odmítal další filmové scénáře. Čas strávený mimo barrandovský ateliér věnoval pravidelnému jevištnímu vystupování ve svém divadle a samozřejmě také osobním aktivitám. K návratu před kameru jej nakonec přiměl režisér Mac Frič, o kterého mezitím projevila zájem největší německá filmová společnost UFA. Ta za určitých podmínek nabízela oběma umělcům exkluzivní podmínky a možnost případné další spolupráce, na což slyšel především Burian. V komplikovaném příběhu loupeže vzácných diamantů se s Burianem diváci shledali v oblíbené záměně identit, kdy se na plátně ve stejnou chvíli pohybuje pražský detektiv Babočka, mezinárodně pronásledovaný gangster Weber a také ruský kníže Nariškin. Film, ubíhající v příjemném svižném tempu, nabízí mmj. unikátní pohled na nejznámnější místa Karlových Varů v dobách před jejich násilným připojením k Třetí říši o rok později. Marvan, Šlégl a Pištěk zůstali výjimečně mimo centrum veškerého dění a do popředí se dere jednak Burianův figurální triptych, poslední svého druhu, a také svůdná silueta Míly Reymonové, profesionální houslistky a příležitostné herečky. Trefou do černého jsou jako obvykle melodie a písničky, z nichž nejedna pobaví jejich posluchače i po letech od svého vzniku. "Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku, graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj."(3.10.2008)

• - Ve filmu hrá Burianův pes Rolf. (adamc)

• - Vtedajšie noviny "Rudé právo" počas natáčania uviedli článok, kde sa písalo, že "po dlhej dobe sa na plátne znovu objavuje Vlasta Burian". V skutočnosti išlo pritom iba o dva roky, počas ktorých komik nefilmoval. (Raccoon.city)

• - Na skutočnú prípravu troch vajec do skla potrebujeme: 3 vajcia, soľ, korenie, maslo, petržlenovú vňať, ocot a vodu. Všetko sa podávalo v špeciálnych sklenených pohároch, takzvaných "duritkách". (Raccoon.city)