Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Lucretius

Film má spád a nakopnutou pseudorealnou akci, ovšem přiblblé vyznění. Ani snaha zakrýt to toporně přilepeným vysvětlením "za to můžou američani" to nevytrhne. Prvně, platí zde "silná emoce nerovná se kvalitní emoce". Film je prvoplánová ždímačka z jedné strany z ochrany hodné "naší" americké rodinky, ženy a hlavně dětí, z druhé strany pak z nenávistné krutosti a nepřátelství asiatů. Odmávnout to, že jde jen o survival žánrovku kde si máme jen užít našponovaný útěk jde těžko kvůli onomu realismu. Buď realismem umocním emocionální dopad, ale pak by aspoň trochu mělo dávat smysl, co říkám, nebo udělám Ramba a pak si můžu postřílet thajců kolik chci. Z emocí co film vytvoří si neodnesete zamyšlení "role ameriky ve světě", ale jen dementně konzervativní "nejlepší nikam nejezdit, v cizině nás stejně nenávidí a jsou to necivilizované bestie". Ani vždy sympatický Owen Wilson to nezachrání. ()

Wargoo

Výborné, v súčasnej dobe veľmi realistické, napínavé a skvelo zahraté. A opäť raz Brosnan v úlohe, v akej ho mám za posledné obdobie veľmi rád. V celku svižná stopáž, ani na moment som sa nenudil, naopak, rodina si ma získala a ja som jej držal palce až do záverečných titulkov. Takýchto filmov (nanešťastie) mnoho nieje, o to viac vždy potešia ! Silné 4**** a 73,001% ()

KNTRFKT

Nic mi neudělá větší radost, než když si poctivě zakoupím nějaký ten film, o kterém jsem si nepřečetl jedinou recenzi, obsah, ani žádný slaboduchý komentář typu:" Ty pyčo, mně to tak vodpálylo, že mně takle naposled vodpályl strejda, kdiž my dělal prohlídku dutin."a zjistím, že to zřejmě bude stát za Bellu v nejlepším věku, za takovou tu Bellu, která ještě neprošla boxerky celého hokejového nároďáku a dokonce nepodlehla ani kouzlu známého vábitele ženských kont-Zdeněčka Macury. Takže jsem si k tomu sednul, otevřel jsem hubu a chvílemi jsem se musel proplesknout a zjisit, jestli už zas nejedu na heráku a nebo mé oči zas jednou uzřely solidně natočený film. No a jelikož jsem pěkně nedůvěřivý mizera, nasypal jsem si do nich půl kila soli a když jsem asi tak po dvou hodinách strávených s hlavou v hajzlu nabyl vědomí, že žiju a opravdu se mi nezdá, že Owen jen tak nekrypluje po place, neznásilňuje pejsky, neprodává fretky, ani se nezamilovává do té nejrozkošnější samosprašné blizny, kterou kdy mainstream vyblil, rozhodl jsem se tento svižný, místy prďácký počin ocejchovat cejchem králů, cejchem, který zdobí prdele nejednoho slušného blijáku, tedy cejchem pěti hvězd. POZOR, DALŠÍ ČTENÍ ZPŮSOBUJE RAKOVINU.Když chcete dneska někam vycestovat, abyste si s sebou brali KPZSA (Kabelku Poslední Záchrany Strýčka Arnieho), která by měla obsahovat: 1) sadu vystřelovací kuchyňských nožů 2) ruční granáty 3) výbušné tkaničky do bot 4) fosforeskující balení Efedrinu 5) tříštivé náboje do brokovnice 6) brokovnici (pro lepší přenos doporučuji tvar vlastního tlustého střeva) a v neposlední řadě za 7) protitankové střely, jinak už si nemůžete být jistí ani v aquaparku v Čestlicích. Pokud ale cestujete na lehko, jako Owen Wilson, může se vám stát, že vás na ulici přehne první rákos, na kterého špatně zešikmíte oči. Wilsonovic už dávno netrpí hepapatitidou a tak jsou od místních domorodců k rozeznání tak snadno, jako Ewa Farma na táboře anorektiček. Daddymu došel lubrikant hned první den a tak se vydává do nejbližšího marketu, jenž vede sympaťák starý Choompingpongkimmen a ačkoli taťkovi rozumí jen tu část s vysušenou mušlí, rázem pochopí a za pár doláčů mu prodá svůj gel na vlasy. Den už nemůže být lepší, jenže najednou tlupě pralesních lidí rupne v bedně a rozhodnou se všechny ty americké bílé ďábly pokosit jak luční seno na konci června. No a tady začíná masakr! ()

Raziel_cz

Krutopřísnej akční thriller se skutečně hrajícím Owenem Wilsonem a Piercem Brosnanem jako ultimátní britskou deus ex machinou. John Erick Dowdle je prostě masér. S pětimilionovým budgetem natočil nejen nejnapínavější, ale také jednu z nejzábavnějších věcí minulého roku. Škoda, že asi zapadne. ()

Ben Nevis

Film má dobré tempo, střih a všechno, nicméně kromě akční složky nic nepřináší. Owen bojuje o přežití s vězeňskými koulemi na nohou v podobě dvou fracků, s nechápavým výrazem v obličeji, protože se stal sáhibem dříve, než stačil vykořistit jediného domorodce. Občas to drhne klišovitým "teď potřebuji udělat rodince pep talk, protože si nechtějí polámat nohy při záchraně života, takže prosím útočníky, aby zbrzdili" nicméně je to fungující thriller, něco jako třeba Panic room. ()

BOURQUE

Silný a nekompromisný film a jeho scenár sa Bohužiaľ kedykoľvek môže odohrať aj reálne. P. Brosman opäť vo forme a jedno príjemné prekvapenie od O. Wilsona, ktorý ukázal, že dokáže zahrať aj vážnejšiu postavu/charakter. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Wallis3

Filmu se napětí upřít nedá, to teda né. A není nouze ani o vypjatý scény, to teda né. Ale taky jsem měl s filmem velkej problém: dobře, dojde k převratu, páč americká firma převezme asijský vodárny a slušným lidem se to nelíbí. Tak vytáhnou do ulic a začne krvavá řež. První boj se skupinkou policie, která je na hlavu poražena. A pak? Obyčejný lid, co chrání svou vodu, rodiny a zájmy-pravda trošku brutálně- má helikoptéru a dokonce i tank. Mají zbraně a jedna a tatáž skupinka je prostě všudypřítomná. Dokonce i emerická ambasáda je v plamenech. A kde je, sakra, nějaká milice, nějakej státní odpor??? Na to se nějak zapomnělo!!! A kdyby se film ukončil dvěma výstřely na břehu řeky, No Escape by dostál svýmu jménu. ()

MickeyStuma

Dobrý námět náležitě zpracovaný a po dramatické stránce prostě úžasný. Svým způsobem je to i taková americká sebekritika, což dokonce zazní i z úst Hammonda (Pierce Brosnan). Děj sleduje mladou rodinu s dvěma dcerami, kteří prchají seč mohou před násilím a hlavně smrtí. Převrat je zkrátka plný brutality, kdy se nebere ohled ani na děti. Napínavý thriller se asi po dvaceti minutách rozjede ve své akčnosti a dramatičnosti a celý film uběhne jako voda. I těch sto minut stopáže je na takový děj rapidně málo, neboť se to takhle ve svém tempu zdá být všechno i přes tu hrůzu velmi jednoduché. Natočeno to však jinak není nijak špatně. Film se dá dobře užít, jen to mohlo být krapet rozvinutější. ()

Olík

Překvapivá akční jízda......má to spád, má to vzrušení, má to tempo. Owen Wilson, ač výučním listem neakční herec, jede jako Pražák hlava nehlava. Super, ani jsem nehnul brvou, jenom jsem sledoval obrazovku a svým způsobem můžu konstatovat, že si Dowdleho nadnesená reakce na součastnou situaci ve světě drží laťku po celou dobu stejně vysoko. Drobný problém mám pouze s příchodem na scénu postavy hrané Piercem Brosnanem....ten chlapík mi nějak začal bourat mojí představu o reálnu nastalé situace. Každopádně thriller valí a nenechá diváka odskočit si postavit vodu na kafe a za to mu palec nahoru. ()

Rathalos

Velmi dobry thriller,mile prekvapenie,nechyba tam napatie a akcia a je to vyborne natocene,Owen Wilson vystriedal komediu za tento zaner a podarilo sa mu to dobre...:-) ()

Rockerman

Napínavý a dobře natočený film. Mladá americká rodina zachraňuje holé životy před povstalci, kteří v jedné nejmenované asijské zemi uspořádali hon na cizince, hlavně Američany. Ti nelítostně masakrují všechny, kdo jim přijde do cesty. Ikdyž od počátku je zřejmé, že to asi dobře dopadne, často to bylo jen o fous. Paradoxem je, kdo pak ty Amíky nakonec zachránil. ()

Hapretor

Tamní lidé jsou povětšinou nelidská hovada ... bohužel tedy film byl v něčem uvěřitelný ... kvalitně zabitá hoďka a půl ... ()

Faila

Téma naprosto otřesné, ale v tom nejlepším možném smyslu slova. Situace, do které se asi jen tak někdo nedostane, přesto je to realita mnoha lidí. Vynikajíci Brosnen i Wilson (u kterého mě to pokaždé tak překvapí!), akce tu sice bylo víc než dost, ale film na mě nepůsobil ani trochu přehnaně. Místy mi běhal mráz po zádech. ()

bararich8

Tohle dostat do rukou zručnější režisér, musí to být pecka. Takhle to občas ztrácí na potenciálu, ale třeba scéna v hotelu a průjezd davem jsou slušně udělaný a napínavý. Taky potěší opět solidní role pro Brosnana. Oproti tomu mi tam trochu nesedí Wilson (vidím ho pořád spíš jako komika), ač jsem si pak zvykl. Je pravda, že děcka jsou otravný až běda. Poslední výtka pak směřuje k finále, které bylo zakončeno až příliš po americku, ale co může člověka čekat... Výsledkem je ale povedený a až na pár kiksů věrohodný thriller, 4*. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Je škoda, že potenciál přesvědčivě natočený podívaný o boji "obyčejných" lidí (tzn. žádnejch akčních borců) o přežití je znatelně sníženej dějovou linkou s Brosnanem. Ne snad, že bych ho na plátně nerad viděl, jeho role agenta CIA, kterej se vždycky zjeví zrovna, když je potřeba, však dělá ze snímku klasickou akční podivanou. Taky jsem očekával, že aspoň někdo z rodinky nepřežije (scéna, kdy je dcerka nucená zastřelit svýho taťku k tomu přímo vybízela). Ale jinak jsem byl spokojenej - atmosféra, napětí, herecký výkony (Owen Wilson ve svý roli překvapil), krvavější scény nebo slušnej dějovej spád se postaraly o příjemný překvapení, čtyři slabší hvězdy. ()

ozeki

Pětihvězdičkové hodnocení se nekoná jen díky přehnanému štěstí Wilsonovic rodinky a tou přehazovanou mezi věžákama (a ještě pár dalším kravinám). Je ale fajn vidět tu blonďatou máničku taky v něčem (od)vážnějším. Atmosféra tísně, bezvýchodnosti, beznaděje, strachu o vlastní život a totálního napětí popoháněla můj krevní oběh na výrazně vyšší otáčky. Taky to bylo dosti syrové, brutální a s ničím (krom už zmíněné Wilsonovic rodinky) se nepárající. Parádní survival v jedné asi převratem zasažené asijské zemi. ()

DAPDO

Ze začátku mě to chytlo. Na konci už nudilo. Ta rodinka si vybrala tolik haluzí a štěstí, že to ani možný není. Děcka se chovali při vraždění celkem primitivně, nepřirozeně. Celou dobu jsem čekal, kdy přijde zásah nebo útok nějakejch bezpečnostních složek státu proti vzbouřencům, ale marně. V situaci, kdy vzbouřenci vyvraždí celou americkou ambasádu a všechny turisty a cizince se nic neděje, to není možný ani v nejzaostalejších zemích. Asi všichni spali...A nebejt Wilsona, odborníka na vodárny, tak tam rabujou a vraždí ještě tedˇ. ()

Hpatrik

Námět docela zajímavý, ale to nerealistické provedení?! Všechno se to příliš okatě točí okolo nich, až to bije do očí, v klíčových momentech je vždycky někdo zázračně zachrání... Přitom herci odvádějí výbornou práci, jsou bez problémů uvěřitelní, ale jejich úsilí sráží tenhle přiblbej scénář! ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)