Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Hellknight12

Dnes dopozeraná druhá časť príbehu. Ako som už včera písal Lars je proste Lars, buď si na jeho spôsob zvyknete alebo nie. Druhá časť má v kino verzií 124 min a v režisérskej 180 min.Osobne na režisérskej verzii by som nič neubral. Aj, keď viem, že kino je kratšia a ja som ju nevidel ale tu sa proste nedá čo uberať. Jediné, čo asi nikdy pri tomto filme nepochopím ako môže mať na ČSFD prvá časť 65% a druhá 59%. Film je dlhší a máme tu ako staré postavy z prvého filmu, tak aj niekoľko nových postáv. Hádam, že to hodnotili ľudia, ktorý režisérske verzie ani nevideli  .Ja osobne by som práveže ešte pridal, pretože sa pekne zankočil celý príbeh. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

celticek

Už to sice není tak dobré, jak první část, ale do průměrnosti (u mě vetšinou 3 hvězdy) to má daleko. Líbila se mi scéna ala Antikrist, Gainsbourg podává skvělý výkon. Trier je ale schopen vyždímat ze všech herců maximum (viz. LaBeouf kontra Transformers). Připadalo mi, že si z diváků udělal režisér dobrý den, něco mě dost šokovalo, ale v hloubi duše jsem to podvědomě čekal. Byla chvilka, kdy by člověk slyšel v kině spadnout špendlík. To Vás u Trhala fialky dynamitem nepotká. A za to Larsi dík. ()

dwbmb

První díl navnadil, druhý zklamal, ale úplný propadák to není. Historky z druhého dílu takové ploché, ani dlouhé desertní lžičky mě příliš nepobavily. Seligmanovy paralely už byly spíš na obtíž ( ve filmu poznamenala samotná i Joe u jedné z nich, že je slabší, ale byly všechny), jeho závěrečný finiš příběhově nepřekvapil vůbec nikoho. Shlédnutí nelituji a až vyjde Trierův střih, rád se podívám znovu. Zatím si spravím chuť (podle mě) výrazně lepší Melancholií. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

Araliya

Celkovy dojem sklamanie. V kazdom diely som si nasla urcite casti, ktore sa mi pacili (ci uz vztah Joe a otca, zobrazenie ludskej duse v stromoch, uvedomenie si vlastnej zavislosti a deviacie), ale naslo sa viac tych, s ktorymi sa neviem stotoznit, ich zobrazenie islo uplne mimo mojho filmoveho senzoru a prave preto hodnotim len 70%. Lars von Trier nie je moja vlnova dlzka. ()

Scorn_

Budu hodnotit oba snímky jednou kritikou, stylově se příliš neliší a co si budeme povídat, kdyby to šlo, Trier by je asi nerozdělil. Jediný rozdíl mezi dvěma filmy je jistá příběhová paralela s Melancholií, kdy jednička obsahuje více vtipu než deprese, zato ve dvojce už nám Trier solí rány. Myslím, že film se za takových 15 let může stát klasikou, kterou by měla povinně vidět každá žena. Trier poprvé ukazuje dialog mezi mužem a ženou, nejen ženský pohled, přičemž muž tu reprezentuje jakousi moudrost a vzdělanost, žena řekněme nespoutanost a upřímnost. Ostatní muži ve filmu jsou však pouze nástroje/loutky. Vizuálně Trier vzdává opět poctu filmařům starších generací, kdy ze zdánlivě obyčejné věci, dokáže vykouzlit neuvěřitelně poetický kamerový záběr. Trier ale není "videoklipař" a rád se máchá v temných lidských emocích, slabosti a touze. Každý záběr a dialog má své místo, a obsahuje důležitou informaci o lidské povaze v souvislosti s historií a kulturou. Zvláštní je, že většina lidí byla z tohoto filmu byla zklamána, pravděpodobně tím, že neznají celou Trierovu tvorbu, a čekali emocionální pecku typu Melancholie nebo Antikrist. Nymfomanka je však spíše komornější, příběhem i obrazem. Nehledě na chytře udělaný marketing, celkově propagaci, hlavně plakátů, které působily jako zcela pro jiný film. ()

DogtownCZ

U první části jsem si musel nejdřív znovu zvyknout na Trierův způsob podání filmu. Druhá část už byla jen dokončení příběhu, kde už mě tolik věcí neupoutalo tak jako v části první, ale i tak jsem byl až do konce pevně přikován k židli a po závěrečné scéně jsem chvíli zůstal jen němě koukat na obrazovku. Tohle mě vážně dostalo, 5 hvězdiček za oba filmy. ()

Yahey

Pro mě hlubší a osobnější styl vyprávění než v prvním díle. -- Plus si dovolím psychologickou poznámku: problém hrdinky netkví v její sexualitě, ta je jen závislým únikem od skutečného problému, k němuž se během celého vyprávění vůbec nepřiblížíme a můžeme si jej jen domýšlet. -- Konec je efektní a Trierovský, ale i bez něho by to bylo fajn: taková sarkastická pointa shazující katarzi. -- Tváří se to jako hluboká psychologická studie, ale je to Trierův komplexní iluzivní umělecko-intelektuální konstrukt s mnoha kulturními odkazy a citacemi. Proto film nemá onu 100% přesvědčivost, o které si toto silné téma říká. A jak už nám dokázal Mel Gibson v Utrpení Krista, cákání tekutin a šlehání biče, ještě neznamená, že je něco opravdu "hluboké" a jdoucí k podstatě. Jako chytrý L'Art pour l'art to má v kinematografii své místo, ale nikoli na jejím Olympu. -- O erotice to vlastně moc není, ledaže bychom za ní chtěli považovat Trierovou intelektuální onanii, na níž má samozřejmě jako tvůrce - kejklíř plné právo. ()

DadysGirl

Yep, je to dobrej film... Ale ten úplnej konec - to se tak nabízelo... Dva čistě povrchní postřehy - konečně tu hraje Charlotte, o který se v celý propagaci strašně mluvilo, ale 3/4 odmakala úplně jiná herečka! a Jamie Bell je zatraceně hezkej chlap!!! No jdu si sehnat director´s cut... ()

pekl

Po shlédnutí druhého dílu dává celá Nymfomanka smysl. Bylo to ale celé zbytečně dlouhé a to má Director's cut celkem ještě o hodinu a půl víc! Jsem rád, že jsem to viděl, ale jednou to stačilo. To Prolomit vlny nebo Melancholii si dám znovu kdykoliv... ()

Evushe

První Nymfomanka byla více méně o tom, jaká je to sranda, být nymfomankou. Druhá Nymfomanka je o tom, že to až tak velká sranda není. A způsob vyprávění mi naprosto vyhovoval, proto dávám o hvězdičku více než prvnímu dílu.... A po shlédnutí režisérské verze hvězdičku zase ubírám - tam to bylo vyloženě na efekt a hlubší smysl mi asi unikl. ()

shini

Sexualita- komplikované a fascinující téma, které už v dnešním světě dávno (a díkybohu) není tabu. Rozmanité, křehké a přitom silné téma. Obávám se, že chápu všechnu symboliku, obrazy a snahy pana Larse von Triera o mysterióznost a metafory. Ne, že bych myšlenkami nebyla oslovena, ale celé jsem to sledovala jaksi chladně (nikoli bez zaujetí) a s odstupem (nikoli znechucením nebo nepochopením) a chvilkami možná i se zadržovaným smíchem nad encyklopedickými útržky a strojenými dialogy, které se diváka snad snažily zasvětit do problematiky nebo co. Zkráceně řečeno: nežrala jsem mu to ani trochu. ()

Gertruda.W

Můj zájem o LVT po dvojce opět upadá do předchozího stavu. Podle mě je tento díl ještě více o sexu. Ale je to takové krkolomné a bez humoru jedničky. Nebo spíš mi to už nepřipadá vtipné. Trochu jako když slyšíte trapný vtip vyprávěný nechutnou osobou v nevhodné situaci. Flusanec a facka do tváře. Celkově opět LVT jak ho znám. Pro mě těžko stravitelné způsobující fyzickou nevolnost. Ovšem přiznávám že není bez účinku. ()

megan017

Tahle čast má sice temnější spad oproti první části, ale je tu jaksi problem v tom, že mě hlavní hrdinka začala nudit někde v půlce, pak se to opět vyjasňovalo při její praci, ale ten závěr snad nemohl být...horší...já věděla, co se stane, ano, opravdu jsem to jasnozřivě tušila, ale doufala jsem, že to Trier neudělá...nakonec přeci jen jsme dostali pořádnou pecku mezi lopatky od jedné postavy, co nechci spoilerovat. Nerada kazím překvápka. To s Trier mohl odpustit, nebot mi do poslední minuty byl/a ze všech postav nejsympatičtější. ()

vozralec

Prodloužená verze. Mladé řezivo opouští scénu a nastupuje upjatá rašple středního věku. Bohužel. Pěkný závěr. ()

1mArc0

Lars von Trier - najkontroverznejší režisér v Dánsku. Dvojka sa jednotk,e už nevyrovnala a vyfučal z nej vtip. Hlavnou zbraňou je depresia a dvojka, je ešte k tomu o či trochu viac depresívnejšia (dejovo a postava hlavnej predstaviteľky). Jedna kontroverznejšia scéna, za druhou a jedna je horšia, než tá druhá a predsa dvojka je neoddeliteľnou časťou jednotky, pretože tu sa krásne uzatvára celý príbeh a človek pochopí, prečo si Lars von Trier vybral Charlotte Gainsbourg do filmu. Za to čo si musela Charlotte musela prejsť počas natáčania dvojky, si zaslúži a je jasné, že si to na sama vybrala, že bude účinkovať v tomto filmu. Ukázať celé svoje telo, predsa človek musí mať psychiku zo železa a nemusím byť psychológ, aby som vedel to správne pomenovať. Možno by si zaslúžila ocenenie, lebo predviedla talent a nebolo to len o sexe. Lenže, kto dá ocenenie takejto krutej nezmyselnej veci, ktorá dáva zmysel, lebo je pri nej skúsený režisér. Brandon (Michael Fassberger) Stud a Joe (Charlotte Gainsbourg) Nymph()maniac, si môžu potriasť rukami. Čím viac o jeho filmoch píše, buď pozitívnou alebo negatívnou formou, tým je to pre Lars von Triera lepšie, omnoho viac pozornosti. Bola, zatvorila dvere o odišla po schodoch. Odporúčam si zakúpiť verziu director cut, tá normálne, ktorú nájdete na internete, stojí za brak. A aby sa nezabudlo Stacy Martin, si tiež zaslúži pochvalu. Herecky trocha suchšie, ako jednotka. 3+5 /70%/ ()

Voorhees

Pro boha, holte si kun, oh pardon, přirození! Mno, konečně režisér, který má koule na to natočit film se sexem a né s tim cenzurovaným, pod peřinovým nic, které je všude jinde. Kdo pro boha šuká pod peřinou. Jasně, film asi rozdrtí pár nevinných představ. A k tomu, že je film holé porno a spousta lidí kvůli tomu fňuká, sex nevypadá jako porno?! Jak říkám, když film nemá na to ukázat násilí, nemělo by v něm být žádné a to samé platí o sexu. Dále jsem byl velice nadšen faktem, že nám film neustále poskytuje dva úhly pohledu a neustálé kontrasty a možnosti pro filozofično a zamyšlení. Nymfomanka a panic. Rozkoš a domácí potrat jehlicí. Smrt a nový život. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že snímek by ocenil i samotný Freud. Jediný co mně vadilo byl předvídatelné a laciný konec. A ty neholený kun, oh, vagíny. Bylo by přeci krásné kdyby režisér neztratil víru v lidstvo a natočil příjemnější konec. ()