Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

injoy

Myslím, že to je dobře natočené a ještě líp zahrané. Blanchett je fakt skvělá. Nicméně tomu chybělo něco, co by mě nutilo v budoucnu film pustit znovu. ()

ivanlaris

Ani dráma, ani komédia. Nuda. Tento Woody Allen asi nebude moja šálka kávy, ešte ani jeden jeho film sa mi nejak extra nepáčil. Chyba vo mne ;-) ?? ()

Teen.AGE.r

Nebýt Cate, tak to asi nedokoukám... Ano, párkrát mě to vtáhlo, ale asi stejněkrát jsem si i zívl... Kvalitní kamera a režie, k tomu Cateino skvělé herectví tento film pozvedly na 4*, jinak bych dal 3* ...70% ()

sha.piro

Proboha, Cate, co se to s tebou stalo? Ty jsi úplně mimo! Uf, to byl jen film. Tak to jo... Ale zbaštil jsem ti to. Ono se taky není čemu divit, jsi skvělá herečka! : ) ()

anaad

Nemám ráda, když vím o čem film přesně je, takže mě zpracování docela překvapilo. Musím říct, že se mi film nakonec líbil víc, než jsem doufala. Očekávala jsem "alenovsky" frustrovanou hrdinku, která se musí sžít s jinou realitou prostředí ve kterém žije její sestra, nicméně druhou hlavní dějovou linku s jejím minulým životem jsem neočekávala. Díky ní je příběh zábavnější, odlehčenější, ale zároveň i povrchnější. A hlavně co je asi nejproblematičtější, Allen jako by (tak jak je ale u jeho posledních filmů charakteristické) pozapomněl na svůj originální rukopis.Kate Blanchett hraje psychicky labilní hrdinku skvěle, rozhodně hlavní plus filmu (tedy spolu s velice dobře zvolenými exteriéry), bohužel postavičky z onoho "druhého chudého života" jsou dost schématicky parodické. Docela těžko se odhaduje žánr, ke kterému chtěl Allen směřovat, ale psychologický film to určitě nebude. No a to ponaučení na závěr? Opravdu máme věřit, že za vše mohlo jedno unáhlené Jasminino rozhodnutí? 3,5 * P.S. Tušíte co byla naše první věta po skončení filmu? Musíme jít někam na dort :-) ()

domimay

Sklamanie, nuda...hrozná nuda. Je asi ťažké zahrať psychopata v tak komercnom a nenapaditom deji. Nebyť Cateinho úžasného prežitého hereckeho výkonu vypnem to po 15 minútach. ()

ghoston

Fakt pěkný. Allen je klasik, vztahy a psychologii ve filmu má fakt v malíčku. Herci jsou vynikající a Cate Blanchett bych dal Oscara. Jen nevim, kdo zaplní místo po Alllenovi až (doufám, že ještě dlouho ne) umře. Film hrozně zchudne. ()

Lisiana

U Woodyho Allena vždy tak trošku nevím, co čekat. Z jeho posledních filmů jsem si zamilovala Půlnoc v Paříži díky té atmosféře a teď i Jasmine. Cate Blanchett je po všech stánkách výborná a tu narušenou potvoru/ubožačku jí člověk věří až do morku kostí. Nevíte, zda máte mít na její postavu vztek, nebo jí litovat. A to je to kouzlo. O tom je to, že si s příchodem závěrečných titulků uvědomíte, že byste se chtěli dívat ještě alespoň chvíli... ()

NeverEver

Tak to byla ale podivana! Uzasne, minimalisticke, maximalne trefne, ironicky vtipne, misty az desive realne a na konci jeste s prekvapivym rozuzlenim. Nevim zda to bylo tema dialogama nebo tema hercema, ale tohle nebyl film, to bylo okno do zivota. Tleskam a vzdavam hold. 4**** P.S. Cate by si Oscara urcite zaslouzila, ale bude to mit tezke, konkurence je velika. Takze ji aspon takhle na dalku drzim pesti a vzkazuji "ja ti verila uplne vsechno, vcetne toho proc letas 1.tridou:-)" ()

BullittSF

Nuda v San Franciscu:-/Čím dál víc jsem utvrzován,že zbožšťování Woody Allena nemá umělecký, natož reálný podklad. Hvězdička či spíš dvě navíc za výkon Cate. ()

Sergii

Mnohem více drama než komedie. Vše co je na tomto filmu vtipné, je naprosto utopené ve veliké depresi. Za normálních okolností by mi tento film nic moc neřekl. Ale Woodyho neodolatelná lehkost tomu dodává obrovskou dávku snesitelnosti díky které film shlédnete do konce. Zamyslíte se nad silou falešné naděje zrozené ve lži. ()

fabienne223

Woody Allen nasadil těžký kalibr, když adaptoval slavnou Tramvaj do stanice touha od Tennessy Williamse. Způsob, jakým se to podařilo je ovšem ohromující. Nevím, jestli bych byla uchvácena stejně bez účasti Cate Blanchett, ale i ostatní herci byli výborní a Woody Allen zde ukázal, že je opravdu pan režisér. ()

klaranapoli

Co to je za film??? :D Panebože nechápu nic od začátku do konce. Ach jo vůbec to jde úplně mimo mojí mysl :D no teda jako děs opravdu ()

Epco

Výborne natočené, ešte lepšie zahrané. Ale náročné na pozeranie a to nehovorím o tom, že stotožniť sa s hlavnou hrdinkou je priam nemožné. ()

(fun)tomas

Film o žene, ktorej veľkolepý život zmizol v nenávratne, no stále si to nedokázala pripustiť. Dokonca si nechcela priznať, že jej pôvodné meno neznie exoticky Jasmine ale nudne a obyčajne Jeanette. Výkon Cate Blanchet je na jednotku ako takmer vždy. Sebadeštrukcia prostredníctvom vodky, xanaxu a neutíchajúcich spomienok na staré dobré časy bola stvárnena viac ako hodnoverne. Až tak, že sa mi pri tom ostatná dejová linka strácala niekde v pozadí. ()

doogiemus

Vždy, keď som začul meno Cate Blanchett, vynorila sa mi predstava super herečky, ktorá sa objaví len v nóbl filmoch. Táto predstava zostane v mojej mysli naďalej. Bolo to neskutočne zahrané. Respect. ()

ragtime

Z času na čas vypustí Woody film, ktorý vyčnieva. A to, čo tu predvádza Cate Blanchett je fakt niečo. Totálna pipinka ako z partesu. Na každého raz dôjde. // Predošlý koment som písal po zhliadnutí asi len 5 filmov Woodyho a až teraz vidím, aký som bol slepý: "z času na čas..." mal by som sa nad sebou zamyslieť. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem