Země dinosaurů

Don Bluth

Stu Krieger

James Horner

Steven Spielberg

Pro mě v dětství neskutečně smutná pohádka s dojemným koncem. Nyní jsem v ní už schopná vidět celkem umně zobrazenou látku o toleranci mezi rasami a národy ("trojrožci se nikdy nebaví s dlouhokrky" - ať to zní jakkoli vtipně, je to tak), síle kamarádství a nutnosti jít si za svým snem, ať už je cesta k němu sebetěžší. To vše zpracované pro dětskou hlavu - a tudíž tentokrát, po letech, už mi to samozřejmě nedalo tolik, jako kdysi - a pochybuji, že ještě někdy uskutečním třetí zhlédnutí. Avšak pro děti je to takřka ideální, krásná a poučná podívaná a já z nostalgie nechám plný počet.(9.4.2007)

Titulní píseň Diany Ross se stala hitem a film tehdy ovlivnil mnoho dětí, včetně mě. I bez nostalgie je však Země dinosaurů skvost, který dosud nemá v animované kinematografii obdoby. Díky mnoha citlivým tématům je naprosto přirozeně dojemná, pomocí geniální metafory i obecně poučná. A nejlepší skladatelský počin Jamese Hornera vnese slzy do každého oka, a jestli mi nevěříte, tak uvěříte, až se ocitnete s Tlapkou na vysoké skále a spatříte cíl její cesty. 100%(26.6.2010)

Nejuhlazenější, nejdojemnější, nejmilejší kreslená pohádka mého dětství, kterou nevyplodila česká produkce. Nožičkova strastiplná snaha vypořádat se se životem sám v okamžiku, kdy přichází o svého posledního blízkého mi vhání slzy do očí i nyní, při pouhé vzpomínce na dávné zhlédnutí. V mém poněkud již širokém filmovém rejstříku lze najít spousty a spousty dobrých snímků, avšak málo z nich, jako například v případě The Land Before Time, se dá označit jako filmový klenot.(2.11.2017)

Animák mého dětství. Pamatuji, že jsme ho koukali z VHSky v němčině s českým simultáním překladem :-). Emoce skryté v onom simultáním překladu byly úchvatné (musím to sehnat v originálním znění, ale myslím, že simultání překlad, na který jsem si jako malý zvykl to nenahradí). Aktualizace: Tak už jsem to viděl v originále a zese jsem brečel jako malej.(3.8.2008)

Nádherná pohádka, kterou musím co nejdříve sehnat a pustit svým dětem (tedy tomu mladšímu až za pár let). Úžasně udělaný film vzbudí v divákovi spoustu emocí i svým citlivě zpracovaným příběhem i milou hudbou. Snad nikdy se mi u kresleného filmu tak nesvíralo nitro - a to jsem to viděl už jako dospělý...(10.4.2007)