Apostle

• Velká Británie Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

uletov

Horor to samozřejmě není,ale to vůbec nevadí. Přes dlouhou stopáž sem se vůbec nenudil a některé scény byly hodně surové. Vynikající vykreslení dobové atmosféry tomu dodává šmrnc. Nepříjemné zvukové smyčky taky super a Stevens palec nahoru. Spokojenost! ()

Mykie

Gareth Evans dokazuje, že je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti. Z mála dokáže vytřískat parádní nářez. Apostle oplývá hutnou temnou atmosférou podobnou Lovecraftovu dílu a přidává šílenství a hnus ve stylu videoherního Oulastu (flashback s křížem je snad i přímá citace). Jedinou vadou na kráse je mírně přemrštěné finále, kdy zmizí tajemno a šlape se na plyn dle mého názoru až moc zhurta. Přesto jsem si Apostle skvěle užil, na malé obrazovce je ho snad i škoda. ()

C.A.T.

Vzdala jsem to asi ve třetině... 1* za prostředí, jinak hrozná nuda s nesympatickými postavami. Pár brutálních záběrů bez pořádného příběhu dobrý film nedělají. Vlastně ani nevím, co to mělo být... Zklamání. ()

NIVELIOS

Horor ani náhodou, mysteriózní bizár ale rozhodně... Stopáž přetažená o dobrých 30 minut, ve kterých se absolutně nic neděje. Zpracování některých scén, spolu s obstojnými hereckými výkony jsou místy na solidní úrovni, ale děj, postavy a celkově osud nějakých pošahaných fanatiků mě nijak neoslovil... Pohanská bohyně nedostala prakticky žádný prostor a pointa filmu (záchrana unesené sestry) je vzatá za hodně špatný konec. Dost možná jí totiž budete vnímat jen jako někoho, kdo se má zachránit, protože také nedostane prakticky žádný prostor a nic o ní nevíte... To má pak za následek, že je vám ve výsledku jedno a spíš litujete ty dva zabitý zamilovance.... .............40% ()

alex.0

Tak tohle bylo hodně smutný. Možná, že to bylo relativně vysokými hodnoceními, ale těšil jsem se po čase opět na hezký mysteriózní horor. Nicméně druhou polovinu jsem už dokoukal tak nějak spíše z povinnosti. Vlastně mám teď problém tento snímek nějak zařadit. Na horor je to málo hororový, na mysteriózní málo mysteriózní a na thriller málo napínavý. Možná tak ještě drama, tam se vejde leccos, ale to by zase mohlo urazit kvalitní dramata. Z mého pohledu tedy film vcelku o ničem. :-( ()

BStone

Celkem teror. Noční můra o hledání unesené ségry bez kompromisů. Intenzivní a brutální. Gareth Evans se s tím rozhodně nemaže. Pro fanoušky žánru určitě ano. 60% ()

RathuVSoak

Řeknu stručně pár věcí. Příběh není vůbec ale vůbec špatný. Bohužel slabou stránkou je zde mnou tak nenáviděná roztřesená kamera, kterou dokážu ustát jen u found footage popřípadě u několika vhodných scén a myslím si, že Apostle by se bez ní obešel úplně. Zároveň mi chyběl kvalitní hudbení podkres dotahující jinak skvělou ponurou melancholickou atmosféru. Díky skvěle ztvárněnému prostředí a sice po jistých stránkách otřelému ale stejně zajímavě zpracovanému příběhu by to byly málem čtyři hvězdy. ()

Boby93

Zajímavý námět, chválím herecké obsazení a jejich výkony, u nikoho to nedrhlo a delší stopáž mi v tomto případě nevadila. Surový dramatický thriller s hororovými prvky, který mě nezklamal, ale na špici žánru to není. 70% ()

badlieutenan

To, co ze začátku vypadalo jako běžná záchrana unesené dívky ze zdánlivě opuštěného ostrova, se zvrhlo v bestiálně mysteriózní seanci se skutečně brutálními scénami. I přes celkem dlouhou stopáž film utíká svižně. Je to zajímavý kousek od Netflixu, který stojí za to vidět, ale nedoporučuji lidem, co nemají rádi KREV ;) ()

Beliel

Kéž by to nebylo tak dlouhé, pak bych dal o hvězdu navíc. Stopáž je zbytečně natažená a některé pasáže filmu jsou naprosto zbytečné. Naprosto v pohodě by tomu slušelo 95 minut. Jinak jsem si pošmáknul. ()

LennyCowler

Nebylo to špatné, za poslední dobu alespon něco co se dalo vydržet až do konce s jistou dávkou napětí a docela krvavé a násilné. Něco mi v tom ale chybělo, nevím co, ale mám z toho takový neutrální pocit. Podruhé bych si to už nepustil. Jako jednorázovka to svůj účel splnilo a pobavilo. ()

Wiceman

Tohle bylo moc fajn. Normálně si nepotrpim na náboženský podtexty ve filmu, ale tady to sedělo jako prdel na hrnec. Překvapivě mi ani nevadila dlouhá stopáž. Pořád bylo na co koukat. Člověk se sice moc nebojí (možná jen slabší povahy), ale určitě budete hltat každý coul a narážku. Krom toho Dan Stevens jako zhrzenej misionář je fakt přísnej a z jeho hlasu i chlap teče. Moc příjemně jsem se bavil. Je to sice jen můj osobní názor, ale ten konec nemuseli utnout v tom nejlepším kurnik. Lepší 4* ()

EagleSK

Kde len zaradiť tento film? Je tu pár napínavých scén, to áno. Zaujímavé, že dedina roky rokúce funguje normálne, dokonca má vybudované podzemné kanály. Evans jednoducho zaradil fungujúce prvky z iných filmov do toho svojho. Niečo mu zafungovalo, niečo ani veľmi nie. Keby mal gule a ponechal vo filme viac gore, tak by to bola lahôdka. Potencál tam bol. ()

lineker

Mám rád filmy o komunitách. Mám rád filmy o komunitách, ukrývajících nějaké skryté zlo či tajemství. Přesně do téhle komunity se infiltruje týpek s osobním posláním. A slušné peklo může začít. Škoda, že jen Evans někdy jede na módu brzda, plyn a s příběhem to někdy nelogicky škube. Přesto je Apoštol v rámci bohužel ne příliš využívaného žánru hutnou krmí pro fanouška temných, gorových survivor hororů. ()

Metastazina

Náboženský fanatismus v bizarním snímku. Pár přenádhrně nechutných scén, ale jinak docela velká schíza. Úplně mě to neoslovilo. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix