Apostle

• Velká Británie Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Miagy

Súhlasím, že film bol zbytočne natiahnutý a plný vaty, no treba uznať, že niektoré scény boli fakt originálne, nechutné a hororové. ()

oldy

Jsem si říkal,že to bude jen další film o nějake sektě a jejich kultu. Postupem času se ukazuje,že na opuštěnem ostrově se dějí podivné věci. Jsou tam snad upíři nebo čarodějky ? Některé sceny jsou docela nechutné či brutálni. Takže film určitě není vhodny pro děti a slabší povahy. Za mě 7/10 ()

Clark_Kent

Solidně vyčpělej a pokroucenej kult na ostrově přebýval. Ve finále mě asi kompletně unikla ta hlavní pointa tohohle pokrouceného příběhu? Pokud se zde nastavuje zrdcadlo k lidské společnosti? Tak potom lidská podstata nedokáže vypotit už nic přesvědčivého jenom brutálně zoufalého. Poněvadž zlo je v lidské společnosti zakořeněno už od nepaměti. ()

Ikedar

Neviem, či to je priemerným scenárom, alebo jalovým hrdinom, ale aj napriek super réžii, krásnej kamere a skvelej hudbe z toho celého vychádza film bez duše. Atmosférou to celé pripomína Lovecraftov pútavý svet, a aj preto je naozaj veľká škoda, že to ako finálny produkt celkom rýchlo vyšumí z hlavy. ()

horor2

Zajímavý NETFLIX kousek, který řadím mezi to lepší, co vyprodukovali. Příběh je hned pochopitelný, čekáte jak bude Dan Stevens jednat mezi lidmi, co jsou tak trochu fanatická sekta :-D , aby se ve 3/4 filmu opět změnil v menší motanici, která má spasit. Neberu nápad, možná, kdyby konec skončil jinak, než je zvykem, byla by to plná palba. Viděl jsem, pochopil jsem, ale čekal jsem úplně jiný film. ()

Mamlas

Velmi dobře udělaný film, napínavý od začátku do konce, neočekávatelný děj. Zároveň ve zkratce dobře představuje standardy pánbíčkářů a jejich obvyklé sociální projevy jako jsou násilí, lži, zabíjení, vzájemná loajalita, bezohlednost, chamtivost, smilstvo. Jen pedofilie tam chyběla. ()

Brmbolec

Spokojnosť nadovšetko. Spája to všetko do solídneho celku - horor, thriller, tajomno, nadprirodzeno. Srdiečko mi zaplesalo. Nie je to masterpiece, ale v rámci žánra je to tento rok u mňa spolu s The Ritual na prvom mieste... ()

Pitryx

Míry filmu = 0-50-95 chá chá. No, prostě začátek ucházející ale zbytečně dlouhý, takže nula bodů. střed filmu to vylepšil na padesát a závěr skoro gore to vytáhl na skoro stovku. Takže tedy zlatý střed, co se týče bodů, ale za pohanskou lavici něco přidám. Bohužel scénář byl hodně překombinovaný, jak píše kolega Aywes, takže nebyl problém se na chvíli v ději ztratit.Zbytečnou délkou filmu se nadělalo více chyb a myslím, že i nějaké nesmysly by se daly objevit. Mně se to líbilo, ale občas jsem točil oči k nebi. ()

G3orgig

Osobně mám mysteriózní filmy velmi rád, ale většinu z nich spojuje jeden nešvar - absence vysvětlení původu dané záhady. A Apostle bohužel není výjimkou. Mám pocit jakoby to autoři daného tohoto dělali naschvál, aby vzbudili zájem fanoušků o potencionální prequel. Dále bych ještě vytkl nadlidskou fyzickou výdrž některých postav, které jsou schopny celkem normálně fungovat přes mnohačetné bodné rány, postřelení nebo i podříznutý krk... ()

Midar

Zdlouhavá, rádoby promyšlená blbina, snažící se tu prázdnost scénáře v závěru zakrýt alespoň pár trochu brutálnějšími či chcete-li nechutnějšími scénami. V době všemožných "Masakrů motorovou pilou" a "Sawů" vás však ani tyto scény nedokážou jakýmkoliv způsobem šokovat. Evans zde opět dokazuje, že je dobrý řemeslník, scény jsou natočeny přesně tak, jak mají, herci hrají o sto šest, kulisy, kostýmy, hudba bez problémů, všechno prostě ukazuje, že tvůrci mají řemeslo pevně v malíku. Na druhou stranu však Evans dokazuje také to, že režie a scénář mu dělají čím dál větší problémy. Ten film je totiž tak strašně prázdný a hloupý. K postavám si divák není schopen najít cestu, vztahy mezi nimi jsou navíc absolutně nedotažené a o nějakém budování atmosféry se zde v podstatě ani nedá mluvit. Vidím v tom obrovskou snahu dostat se na úroveň filmů jako je z poslední doby třeba Děsivé dědictví. V tom totiž Ari Aster dokázal to, o co se zde tvůrci celou dobu marně snaží, a to pomalu budovat atmosféru, napětí a vztahy mezi postavami. Právě proto totiž bylo Děsivé dědictví tak dlouhé a v závěru také tak silné. V tomto ohledu však tento film naprosto selhává. Jeho přestřelená stopáž tak ztrácí smysl a film se neskutečně táhne. V důsledku toho má pak divák možnost začít uvažovat nad tím, co se tam vlastně děje...a upřímně řečeno, je to naprostý bordel. ()

DoubleJack

Je čas jít proti proudu. Stopáž 130 minut je dost možná větší horor, než samotný film. Místy tomu chyběl spád a vlažnější tempo, které mělo budovat atmosféru, ve mě maximálně budovalo ochotu skočit z balkonu. V jednu chvíli to bylo tak špatné, že jsem začal fandit sektě. Koneckonců, až na fetiš spojenou s podřezáváním krků, by to vlastně byli celkem fajn sousedi. Za největší hřích každopádně považuju nerozvinutí motivu rostlinného božstva. Vždyť to mohlo být tak super! Místo toho se film zaměřuje na ústředního bambulu, který dokáže hrát za celý snímek právě jeden herecký výraz. Navíc má očividnou superschopnost naprosté nenápadnosti, která je snad porovnatelná jen s nahou striptérkou v kostele. Když pak v průběhu příběhu přežije sečné zranění, úder do hlavy těžkým předmětem, vykrvácení v důsledku amputace všech prstů na ruce i opakované bodnutí do ledvin, dojdete k tomu že musí mít superschopností asi více. To, co nás smrtelníky by zabilo (a dost možná opakovaně), jemu jen zkazilo den. A mě (nejen kvůli tomu) asi i celý film. ()

adamix

Keby mi raz niekto povedal, že tvorca legendárnych akčných Prepadoviek natočí najlepší folk horor všetkých čias (lepší dokonca od starého Wicker Mana), považoval by som ho za blázna, ale je to skutočne tak. Apostle je čistokrvný horor, ktorý nešetrí brutalitou a mnohými gore scénami, ktoré z hlavy len tak nevymažete a každým okamihom prichádza s novými nápadmi a zakaždým má čo ponúknuť. Prvá hodina mi prišla taká obyčajná,  kedy sa hlavný hrdina infiltruje do sekty a spoznáva jej chod aby zachránil svoju sestru, ktorá danej sekte skončila v rukách. Následne ako sa dopátra k zdroju ich fanatizmu, začnú sa diať zaujímavé veci a z dobového ,,detektívneho" trileru prichádza ostrý a nefalšovaný horor, ktorý mám ešte doteraz v pamäti a ktorému som sprvu chcel dať plnú paľbu. Dan Stevens ako ,,Apoštol" je dobrý, naoko ako šialenec u ktorého čakáte, kedy sa v ňom tá beštia prebudí a skosí všetkých redneckov, ale jeho postava má bohužiaľ svoje hranice, ale aj dobrý motív a temnú minulosť takže som s ním bol spokojný. Zaujímavejší sú tu záporáci v podaní Michaela Sheena a Billa Minera, ktorý sa predbehujú v tom, kto z nich je väčší diabol a to mám rád. Nápad s uctievaním ježibaby a lá krvilačnej Matky Prírody je tu skvelo dotiahnutý a aj to finálne nečakané vyvrcholenie stálo za to. Brutalita tu opäť prekročila hranice fantázie a Evans iba dokazuje, že toto remeslo ovláda a je celkom na škodu, že neprodukuje viacej filmov, pretože talent teda má. Perfektná atmosféra, husiu kožu vyvolávajúca hudba a skvelo zobrazený fanatický kult, ktorý je nepredvídateľný, schopný zosadiť svojho aktuálneho vodcu, len aby prepadlo zvráteným praktikám toho druhého. Na druhú stranu vzťahy medzi postavami, za mňa predovšetkým medzi Stevensom a jeho sestrou mi prišli nedotiahnuté a keď už sú lepšie medzi zápornými postavami, než medzi tými kladnými, niečo je zle a preto nedám piatu hviezdu (zatiaľ). Hlbšie emócie by tu neboli na škodu, ale v podstate o tie až tak nejde, keď všetko ostatné tu funguje na jednotku. Neviem z akého dôvodu tento film upadol do zabudnutia ale to sa týmto skrytým klenotom občas stáva a myslím si, že je to tým, že nie je skoro vôbec typickým mainstreamovým hororom. Takéto filmy sa točia raz za desať rokov a bol by som rád, keby sa točili častejšie. Podobne ladená sektovská mäsiareň ako pomerne nedávny a nečakane inovatívny Wrong Turn. Za mňa 85%. ()

spoock

Horror, ktery nedesi? Skoda, je to takove nemastne, furt jsem cekal a moc toho neprislo, par nechutnych scen a pachut na patre. Zajimavy namet, ale spatne provedeni. ()

Facerr

Jediný sympatický mi tady byl hlídač "bohyně", protože mi připomínal bubáka z videohry Resident Evil. Jinak docela nuda a nezachránila to ani finálová pointa. ()

Aywes

Zbytečný ale efektní gore scény zachraňují překombinovaný scénář a nesmyslný vývoj děje. Překvapila vydařená kamera, která by měla dostat více prostoru u jiného filmu. Několik málo explicitních scén se našlo. Další hvězda je za začátek s Lovecraftovskou atmosférou. Škoda toho, že se při následujících minutách tak změnilo tempo filmu. Odmítám nezmínit i přehnanou délku filmu. Taková storka by se v pohodě vešla do hodinky a půl. ()

JohnCoffe

Místy až nepříjemný film ke koukání. Rozhodně jeden z nejsilnějších krváků v poslední době. Pěkná řezničina. Nevadila ani delší stopáž filmu. ()

jkpj22

Velmi těžký film. Hororové prvky tam určitě jsou, ale chvíli to trvá, než se to rozjede a začne to připomínat (byť zdánlivě) horor. Chtěl bych říct, že znovu si to fakt nepustím. Horší tři hvězdy. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix