Apostle

• Velká Británie Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Sticks

Je to velká škoda jaký potenciál se v snímku ukrývá a konečná zápletka je na několik facek. Tak hutná Lovecraftovská atmosféra v první půlce si zasloužila něco mnohem mnohem lepšího, originálnejšího, až transcendentálního. Nebál bych se vůbec na tom dokonce postavit seriál. Materiálu se tam dalo najít mnoho. Nic, nakonec z toho vylezl hnůj a tvůrci se pohřbili. ()

Veto_01

Hned v prvních minutách mi problesklo hlavou: "Ty jo, to je horor ze starý doby, to bude dobrý" a potom se fakt straaašně dlouho nic zajímavýho nedělo. Konec to trochu zachránil, ale jinak nuda. Pusťte si radši Penny Dreadful ()

muti

Wicker man bol síce lepší, tá divná driada tomu tiež nepridáva, ale za mňa stále za 4/5, záverečná pesnička je vraj nejaký starý hit ()

Nikolas__

Právě díky skvělým vizuálům a perfektní atmosféře, mi už od začátku Apostle přišlo zajímavé. Fakt to není jako klasické horory které vycházeli v roce 2018, bez nápadů, bez té hutné atmosféry jak se tak říká, samozřejmě se našli výjimky ale nebyl to nejlepší rok na horory. Tohle byla vážně jízda, druhá polovina je nezapomenutelná - je to hodně krvavý, hodně napínavý, není to vyloženě scary nicméně většina scén z nějakých částí druhé poloviny jsou vážně nepříjemné, ale tím dobrým způsobem. Závěr zajímavý, ale opravdu nejvíc musím pochválit design prostředí a "m o n s t e r ?" Kolem 85% ()

uhlerado

3*, dal by som o hviezdu viac, keby toto rušivé, znepokojujúce, pochmúrne a naturalistické dielko malo viac nápaditý scenár. Myšlienka dobrá. Chlapík ide na ostrov s poblúzneným ľudom, kde káže falošný kazateľ a vládne podivná bohyňa stromov/starenka, zachraniť svoju sestru. Stretáva sa s podivnými praktikami a uchylnostami pár jednotlivcom. Hudba a prostredie vynikajuce, hororove, avsak, stale som cakal viac, nejaky grading az do kosti. Par scen je skutocne napinavych, ale na 4* to nestačí. A tiez dost dlhe. Za pokus to ale stoji. ()

rigby

Tento film mě opravdu neoslovil. Hlavním mínusem je to děsivé tempo. Diváku se už po deseti minutách chce spát. Opravdu to není k vydržení. Možná při troše trpělivosti by z toho nakonec byl průměrný zážitek, ale tolik času opravdu nemám. ()

Naghavi

Temná atmosféra v ponuré sektářské vesničce, ale neúnosné pro diváka, co očekává svižné tempo a jednodušší děj...Prvky horroru, kterých bylo poskrovnu, film pěkně okořenily, zároveň to byly ale nejzajímavější momenty, díky nimž se film u mne vyhoupl na 50% průměr. ()

Kushina

Docela drsná přísná nábožensky založená a agresivní řezničina, kde se do hlavní příběhové linie zapojuje stále více vedlejších linií. Dost mě zaujalo, že jak to začalo, tak to i skončilo v rámci hlavní dějové linie, ale zároveň se během filmu vytvořili další příběhy jiných lidí, tudíž to nebylo jen o 2 lidech, ale téměř o celé vesnici. Propojení Hororu, fantasy a dalších žánrů dalo tomu dalo celkem šmrnc. 70% ()

mouzi

Paradni Bcko, vyborny Dan Stevens a jeho pohled, jako vzdy skvely Michael Sheen a k tomu vsemu zajimava Lucy Boynton, kterou jsem nedavno videl v Bohemian Rhapsody. ()

Grázl83

Zbytečné dlouhé a ne moc dobře natočeno. Napínavá atmosfera chybí, do děje mě to nevtahlo a chvílemi jsem čekal až to skončí. Film celkově nedává moc smysl. Zklamání. ()

Insomniac

Ukazka toho, ake to mohlo byt dobre, nebyt: - v niektorych scenach absolutne idiotskeho chovania postav - niektorych totalne nelogickych scen - zjavnych chybajucich scen robiacich z divaka blbca - “nezranitelnosti” ako hlavneho hrdinu, tak ostatnych Velka skoda, potencial to malo. ()

BlackAdder87

Když vidím, že má film v ranku Horor / Mysteriózní / Thriller...., případně další lomítka, často to znamená, že ona nezařaditelnost filmu plyne z toho, že se tvůrce nedokázal rozhodnout co vlastně chce natočit a splácal něco, co pak nefunguje ani v jedné rovině. Toto ale není ten případ. Zde autor plynule přechází od thrilleru k mysterióznu, které nakonec vygraduje do regulérního hororu a diváka přitom nechává koukat v němém úžasu. Všechno zde funguje jak má a dohromady utváří působivý celek. Skvělou atmosféru filmu dotváří historicky věrné ušmudlané prostředí, nenápadná přesto trefná hudba a věrohodné herecké výkony. Dlouho jsem neviděl tak povedený film na pomezí žánrů a myslím si, že by si zasloužil být v červených číslech, proto dávám 5*, i když reálně bych hodnotil tak za 4 ()

Ace.A.T.L.

Je hrozně nepříjemnej pocit, jet někam pryč a dostat se do takovýhle sekty na ostrově, odkud vlastně neni moc kam utéct. Samozřejmě, člověk by mohl utéct, ale jel tam přece s nějakým cílem. Je fajn, že to neni ohraná tématika a ohranej styl filmu, ale ani to neni nic moc extra. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Peta.Skvaril

Zdá se mi, že jsem viděl jiný film než všichni čtyřhvězdičky. Za celý film jsem napočítal přesně nula lekaček a poměr hororu/thrilleru/dramatu/cokkoliv co připomíná film ku nudě je 15:85. Líbil se mi Dan Stevens. Celý film vypadal, že je fakt uplně mimo ale to bylo sympatický. Michael Sheen hraje supr jen nevím jak se hodí do takového filmu. Lucy Boynton je hoooooooot. Nedoporočuji na dívání. Doporučuji na výplň jestli jen nechcete kolem sebe ticho a třeba jen něco děláte. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix