Jaké osobní a rodinné komplikace můžou čekat skoro čtyřicetiletou ženu a matku dvou dospívajících dětí, když se má narodit další, o tolik mladší sourozenec. Inscenace je volným pokračováním inscenace Dlouhý týden, která exponuje problémy manželského vztahu po dvaceti letech. Role dvou Věr – dcery a matky ztvárnily sestry Miriam a Gabriela Vránovy. (Česká televize)

veronikav

Oficiální text distributora je nesmysl :D Je to inscenace o matce dospívajících až skoro dospělých dětí , která sama čeká mimčo . Moc zajímavé jak bylo ´dříve těžké mít dítě v 37 -když dnes je to úplně normální :D ()

LadyPupu

Oficiální text distributora je opět blábol. I když - pokud je 37-letá matka brána jako dospívající dítě, tak jsem ještě mladá holka ;-) Jinak, co se inscenace samotné týká, se jedná o lepší průměr televizní tvorby 80. let. ()

blackrain

Klidně se můžu podepsat pod komentář uživatelky veronikav. Dnešní doba se hodně změnila a lidí s ní. Celou dobu jsem čekala, jak se to všechno vyřeší, i když to bylo jasné hned od začátku. Dneska nikomu nevadí, že může být strejda stejně starý jako vnuk. Miriam Vránová byla chvilkami pěkně bláznivá a korunu tomu nasadily ty dva culíčky. ()

zdeny99

Volné pokračování zbytečně zdlouhavého televizního filmu DLOUHÝ TÝDEN. Za to DLOUHÝ MĚSÍC je už o poznání snesitelnější a plynulejší. Téma o tom, zda jít ve 37 letech na potrat či ne, je vážné a koukatelné. Jen ty žvásty její matky a především její kolegyně ohledně plínek, vstávání a práce mě vytáčely. A hlavně ty názory, jak je to těžké mít dítě ve 37 letech. Dnes necelých 40 let po vzniku filmu normální věc. Naopak takhle společnost rozmlouvá mít děti 27letým, kteří po dětech touží ze všeho nejvíc. [83. hodnocení, 8. komentář, 52%] ()

Tipko

Veľmi sa mi oba diely filmu páčili, po hereckej i obsahovej stránke. Najviac však odhodlanie ženy - matky mať v 40 dieťa a nakoniec zaň zabojovať a odmietnuť podstúpenie potratu, hoci veľmi k nemu nechýbalo! Takéto inšpirujúce filmy sú dnes, žiaľ, výnimkou. Mali by sa viac točiť a podporiť ženy k záchrane dieťatka pred interrupciou. ()

• Gabriela Vránová a Miriam Vránová, které v inscenaci hrají matku s dcerou, jsou ve skutečnosti sestry, mezi nimiž je věkový rozdíl jedné generace. (sator)