Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jaké osobní a rodinné komplikace můžou čekat skoro čtyřicetiletou ženu a matku dvou dospívajících dětí, když se má narodit další, o tolik mladší sourozenec. Inscenace je volným pokračováním inscenace Dlouhý týden, která exponuje problémy manželského vztahu po dvaceti letech. Role dvou Věr – dcery a matky ztvárnily sestry Miriam a Gabriela Vránovy. (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

V pokračování Dlouhého týdne se objevuje už i syn a následují k rozhodnutí hned dvě dilemata. Věra je těhotná, jenže Vaškova přítelkyně též. Zajímavé je, že pevnost rodiny je podrobena opravdu těžkým zkouškám. Protože matku nikdo s těhotenstvím nepodpoří. Zároveň však ona nepodpoří svého syna. Přiznám se, že všichni členové rodiny na mě působí hodně rozporuplně. Nechápu třeba, proč se manžel ani jednou ženy nezastane, když by si její matka zasloužila, aby s ní byly vyraženy dveře. Drzá dcera by zase zasloužila facku. Ovšem z dramaturgického hlediska mě šokuje, jak je zároveň hloupá. Její konverzace připomínají soubor vtipů o hloupé blondýně. Překvapivý konec, kdy se v jedné minutě vysvětlí dvě události najednou a rodina se překvapivě semkne je hodně naivní a těžko uvěřitelný, že najednou všichni obrací doslova z minuty na minutu. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Pokračování inscenace Dlouhý týden. Hlavní hrdinka Věra, problémy co měla se svým manželem zdárně vyřešila, teď ji ale čeká další rozhodnutí, zda si nechat dítě, které se svým mužem čeká. Přeci jen už má svůj věk a každý z rodiny na to má odlišný názor. Herečky Gabriela a Miriam Vránová svou rodinnou krev nezapřou, jsou si hodně podobné (Miriam má teda mnohem větší kukadla :)), zde hrají matku a dceru, ale ve skutečnosti jsou to sestry. ()

Reklama

Tipko 

všechny recenze uživatele

Veľmi sa mi oba diely filmu páčili, po hereckej i obsahovej stránke. Najviac však odhodlanie ženy - matky mať v 40 dieťa a nakoniec zaň zabojovať a odmietnuť podstúpenie potratu, hoci veľmi k nemu nechýbalo! Takéto inšpirujúce filmy sú dnes, žiaľ, výnimkou. Mali by sa viac točiť a podporiť ženy k záchrane dieťatka pred interrupciou. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Klidně se můžu podepsat pod komentář uživatelky veronikav. Dnešní doba se hodně změnila a lidí s ní. Celou dobu jsem čekala, jak se to všechno vyřeší, i když to bylo jasné hned od začátku. Dneska nikomu nevadí, že může být strejda stejně starý jako vnuk. Miriam Vránová byla chvilkami pěkně bláznivá a korunu tomu nasadily ty dva culíčky. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování zbytečně zdlouhavého televizního filmu DLOUHÝ TÝDEN. Za to DLOUHÝ MĚSÍC je už o poznání snesitelnější a plynulejší. Téma o tom, zda jít ve 37 letech na potrat či ne, je vážné a koukatelné. Jen ty žvásty její matky a především její kolegyně ohledně plínek, vstávání a práce mě vytáčely. A hlavně ty názory, jak je to těžké mít dítě ve 37 letech. Dnes necelých 40 let po vzniku filmu normální věc. Naopak takhle společnost rozmlouvá mít děti 27letým, kteří po dětech touží ze všeho nejvíc. [83. hodnocení, 8. komentář, 52%] ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Gabriela Vránová a Miriam Vránová, které v inscenaci hrají matku s dcerou, jsou ve skutečnosti sestry, mezi nimiž je věkový rozdíl jedné generace. (sator)

Reklama

Reklama