Četník ve výslužbě

• slovenský

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

Četníci na třetiny! První 1/3 - četníci odcházejí do penze, Mme La Colonele se snaží Ludovíkovi udělat co mu na očích vidí... ale Cruchot se nudí, až do návštěvy Gerberových... Druhá 1/3 - četníci najdou Fugase v blázinci a všichni skončí v komunitě s „drogami“ Třetí 1/3 - četníci hledají bombu a zachrání děti z kláštera. Jak jednoduché! Film ze tří třetin, které jsou docela ostře odděleny! Ale přesto stále legrace, hlavně ta první třetina!(8.10.2003)

Tohle je můj nejoblíbenější díl série. Co na tom, že kvalita od prvního dílu klesá, pro mě to jsou nenáročné letní komedie, které mají za úkol pouze pobavit. A to se tomuto filmu zatraceně daří. Stará parta naposledy pohromadě, Fougasse je zase ve formě a také jsou tu tradičně výborní Louis de Funès a Michel Galabru, kteří prožívají jednu bláznivou situaci za druhou. A konečně zmizela Chruchotova dcera, která se vyloženě hodila jen do prvního dílu, v těch dalších už byla tak nějak navíc. Tímto dílem skončily ty klasické četnické filmy, další dva (ačkoliv proti nim nic nemám) jsou svým způsobem úplně jiné. Tenhle díl je moje srdcovka a 5 hvězdiček mu prostě musím dát.(30.12.2006)

• MM_Ramone

Starý známy žandár ( z roku 1963) čo velí malému policajnému zboru v juhofrancúzkom prímorskom mestečku Saint Tropez, strážmajster Ludovic Cruchot bol už v New Yorku (1965). V roku 1968 sa oženil. No a na počiatku sedemsediatych rokov dvadsiateho storočia sa ocitol i so svojimi kolegami vo výslužbe. Avšak táto partička ostrieľaných policajtov sa menieni len tak ľahko vzdať aktívnej služby. O tom je štvrté pokračovanie francúzskej žandárskej komediálnej ságy. **(22.4.2008)

Pro mě nejhorší Četník. Překombinovaný děj založený na ztrátě paměti jednoho z nich, divácky laciné odkazy k předchozím dílům. Zjevná inspirace moderními trendy pak vyústila v pro mě naprosto trapné scény v drogovém doupěti, stejně tak málo uvěřitelná je pozdější dějová linka s příšernými dětmi. Ano, vtipný je začátek se zoufale se nudícím Cruchotem, své kouzlo má i závěrečná destrukce atomové bomby za pomoci kleštiček na šneky. Jinak ale tenhle film nemusím. Bod navíc ale za hudbu. Hudba ve francouzských filmech je obecně velkým plusem.(9.11.2008)

Podle mého nejslabší díl z "Četnické série". Některé scénky povedené, ale na můj vkus až moc ujetých a trapných situací. V jiných dílech to je ještě v normě, ale tady je toho (hlavně ke konci) už přespříliš. Úvod na zámečku a Fugasova "ztráta paměti" jsou velmi dobré části, ale závěrečná sekvence s raketou je to nejhorší, co lze v této sextalogii vidět. 60%(27.12.2007)

• - Filmovanie prebiehalo v Saint Tropez a na Francúzskej riviére v okolí Cap Taillat. (dyfur)

• - Herec Dominique Zardi hraje v tomto filmu pytláka. V předešlých dílech jsme ho mohli vidět jako italského četníka (Četník v New Yorku (1965)) a také jako četníka (francouzského) uchazejícího se o vyšší hodnost (Četník se žení (1968)). (otliksamuel)

• - Jean Lefebvre hrál v tomto díle četníka naposledy. V dalších dílech "četnické" série se už neobjevil, protože většina jeho komických scén byla nakonec z filmu vystřihána. (Enšpígl)