Četník ve výslužbě

• slovenský

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

Mezi komentáři čtu názor některých a nestačím se divit. Cituji: "tohle je vrchol ubohosti". Ale ne, není to špatný díl. Legendární scénka - nezapomenutelné žádání kněze o peníze na novou střechu kostela.(8.1.2012)

• AngelAngie

Už nedosahující kvalit předchozích dílů.(1.6.2008)

Jéééé tak to celkem ušlo.Stále je na co se dívat sem tam nějaká ta srandička.Takže už je to jen průměr!!!(25.5.2006)

Respektuji svůj bezesporu vytříbený dětský vkus a tak ho nebudu shazovat nízkým hodnocením této žabožroutí komedie, ale zároveň nezbývá než přiznat, že humor spočívající v pitvoření, rozrušeném křiku a mávání rukama už mě nějakou tu dekádu (až dvě) míjí obloukem natolik širokým, aby se podobná dílka dostávala před můj kalný zrak pouhou nešťastnou náhodou. 50%(9.1.2012)

• bouncer

Nerad to říkám, ale už definitivně nastupuje trapnost nad trapnost. Kde je ta svěžest prvního dílu...?(25.9.2004)

• - Filmovanie prebiehalo v Saint Tropez a na Francúzskej riviére v okolí Cap Taillat. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy jde Velitel Gerber (Michel Galabru) se svou ženou (Nicole Vervil) na návštěvu ke Cruchotovi (Louis de Funès), dostane Gerber zásah proudem, který Cruchot do brány pustil. Gerberova žena však poté, co manžela chytne, zásah nedostane. (CrownThomas)

• - Herec Dominique Zardi hraje v tomto filmu pytláka. V předešlých dílech jsme ho mohli vidět jako italského četníka (Četník v New Yorku (1965)) a také jako četníka (francouzského) uchazejícího se o vyšší hodnost (Četník se žení (1968)). (otliksamuel)