Četník ve výslužbě

• Československo

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

Pro mě důstojné zakončení četnické série. Já vím, že pak vznikla ještě dvě pokračovaní. Ale nejen to, že četník ve výslužbě značí zakončení, ale zde se naposled objevil Fugas a všichni staří známí. To je tedy bomba! Co jste to řekl? :) Miluji tě, miluji tě.... Já tě taky miluju, sestro :) No nádhera. A to se Ludvík tak nudil :) Jen si vzpomeň Fugasíčku, no!(13.12.2015)

S tímto "neúspěchem" čtvrtého pokračování Četníků absolutně nesouhlasím. Louis tady dostal tolik prostoru, kde mohl ukázat svou jedinečnou komiku a to také udělal. Výborný byl také Jean Lefebvre, který simuloval ztrátu paměti. Všechno zafungovalo... Bylo to jak komické, tak i napínavé, každý se musel bát o naše hlavní hrdiny, aby je ti noví nevypátrali. Četník ve výslužbě patří do mé top 3 filmů o četníku Cruchotovi.(26.7.2010)

• Milodar

U nesoudného Jeana Giraulta se již naplno projevila senilita, a to je teprve začátek (však nám ještě ukáže ve svých dalších filmech, co všechno umí považovat za srandu). Již v tomto díle však dává naplno znát, že podivnost a ulítlost je pro něj synonymem humoru. Bohužel, ruku v ruce s nebetyčnou trapností. Jdu zmlátit sousedku. Ehm, hahaha.(5.1.2012)

Trošku nostalgický díl. Četníci jsou degradováni, ale v důchodu si chtějí ještě zavzpomínat na staré dobré časy. Podle mě je to velice povedený díl, sice už zde není tolik humoru, je to více dobrodružné, ale mě to nesmírně bavilo. Líbilo se mi to více než předchozí díl (Četník se žení). Jinak nevím jestli tohle neměl být poslední díl četníka, ale soudím, že ano, protože na hercích bylo vidět, že si to natáčení nesmírně užívají a velice to prospělo i tomu filmu, bylo to takové uvolněné a nostalgické.(24.1.2016)

• kocourMour

Bohužel, dle mého soudu nejslabší díl celého cyklu o četnících. Funés je zde na vrcholu, ale díky zbytečně nadsazovanému a místy až absurdnímu scénáři, vyznívá často jeho komika na prázdno. Jiskření a patolízalství mezi četníky, na kterém stojí humor celé série, je nahrazeno jejich kamarádstvím a sounáležitostí a výsledkem je dost nudný film.(29.12.2003)

• - Exteriéry klášteru se natáčely v prostředí Château de Saint-Amé poblíž Saint Tropez. (otliksamuel)

• - Mikrobus, ve kterém četníci opouštějí stanici je Renault Alouette 800 z roku 1969. Cruchotovo (Louis de Funès) auto je Peugeot 504 z roku 1970, hippies auto je Ford V8 De Luxe z roku 1937 a auto matky představené je Citroën 2CV 4 z roku 1970. (otliksamuel)

• - Ve scéně, kdy jde Velitel Gerber (Michel Galabru) se svou ženou (Nicole Vervil) na návštěvu ke Cruchotovi (Louis de Funès), dostane Gerber zásah proudem, který Cruchot do brány pustil. Gerberova žena však poté, co manžela chytne, zásah nedostane. (CrownThomas)