Charismatický Jude Law jako Dom Hemingway – nenapravitelný, ale vždycky vtipný, většinou hříšný a často nebezpečný kasař a zloděj. Doma zrovna pustili po 12 letech z vězení a on se rozhodl přihlásit o odměnu za to, že držel celou dobu jazyk za zuby. Společně s parťákem Dickiem se proto vydává za šéfem Fontainem, kterého Dom svým mlčením uchránil od jistého trestu. Kromě jiného se Dom snaží navázat vztah se svou dcerou, starý dobře známý život ho ale brzy vtáhne zpátky mezi kriminálníky. Díky svému opilému a věčně sjetému egu Domovi nevyjde nic, i kdyby jeho úmysly byly čisté jak padlý sníh. (HBO Europe)

Vasyl

Kdyby film zůstal jen jako komedie, byl by skvělej. Ty rodinný dilémata už mi k Domovi neseděly. Úvodní monolog je geniální - Is my cock exquisite? Oh, cos I think it's fucking exquisite. I think it's a fucking work of art. Like a Renoir. Or a Picasso. The painting of my cock should hang at the Louvre. They should study my cock in art classes, spend whole courses...studying the splendid contours of its exquisiteness, don't you think? They should also study my cock in science class cos it defies nature. My cock is hard. It's metal, it's steel, It's titanium. It does not break. It does not weaken. My cock can stand all day like a good soldier trying to impress his superiors. If my cock could win a medal, it would. If they could name a school after it, it should. If it could save small Somali children from starving, it would and should, and it'll have a Nobel fucking Peace Prize for it, the first such prize ever given to a cock. My Nobel Prize-winning cock's like a cheetah, all sleek and dangerous and deadly. Sonnets should be written about how dangerous my cheetah cock is. Poems, plays. Wars should be won over it, kingdoms fallen because of it. My cock is lightning. It is fire. It is a volcano brewing with the sacred semen, lava... Sugar and spice and all things...nice. ()

ShadyCZE

Trefim se prstem jeptisce do kundy :D seriozne: Judie Law je celou tu dobu vazne exceletni. Primy humor, zadne predsudky nebo klise. K filmu doporucuji dobrou whisky :) ()

Domas88

Připomína mi to film ve stylu monologu, jde jen o jednoho herce Jud Law a ten prakticky udělá cely film, jeh ho tolik nežeru abych byl hotový, je to mazec herec a jde mu to, jen není to tak aby to stačilo na všechno a celý film, pokud ho máte rádi tak ho vřele doporučuju, jinak je to prostě jen film o jednom herci.. ()

SvobiQ

I've seen death, I've seen evil....I've seen fire, I've seen rain...Dostal jsem přesně co jsem očekával, ze což jsem víc než rád :) Dom je hodný, přívětiví člověk ve kterém se uvidí nejeden človíček :) chytne, nepustí až do konce :) přehláškováno až do nebe x).........a furt musím měnit hodnocení......Jude Law hraje sám se, a hraje ho tak dobře že nikdo nepozná rozdíl...kurva žádnej neni ten film je tak úžasnej že první půl hodina mi zvedne náladu kdykoliv to vidím :)))))) a jsem opilej ()

rigby

Silně průměrný film, ve kterém se toho moc neděje. Zejména první půlka je naprosto k unudění, zaplněná nekonečnými dialogy i monology ve stylu Quentina Tarantina. Jude Law se snaží, ale nemůže to zachránit sám. ()

paradoxman

Příjemný ostrovní úlet o tom, co je v životě nejdůležitější a co vlastně znamená mít štěstí. Nejlepší jsou samozřejmě scény, kdy Dom nadává jako špaček. Ale co by to bylo za film, kdyby zůstal jen v téhle rovině? ()

david666

Až moc ukecaný a pouze na jednom herci postavený film. Pro ty, kteří si užívájí angličtinu v originále skvělé. Jinak vlastně ani nevím, co vlastně chctěl film říct. Nic objevného ()

MorraEddie

JÁ SI MYSLÍM,ŽE JE KURVA NÁDHERNEJ. ŘEKL BYCH,ŽE JE TO FAKT PARÁDNÍ UMĚLECKÝ DÍLO JAKO RENOIR,NEBO TŘEBA PICASSO. OBRAZ MÝHO KRÁSNÝHO PTÁKA BY MĚL VYSET V LOVREU. STUDOVALI BY HO V UMĚLECKÝCH ŠKOLÁCH. STRÁVILI BY HODINY STUDIEM ÚŽASNÝCH TVARŮ TÝHLE NESKUTEČNÝ NÁDHERY,NEMYSLÍTE? TAKY BY HO MĚLI STUDOVAT VĚDECKY,PROTOŽE SE VÁŽNĚ VYMYKÁ PŘÍRODĚ. MŮJ PTÁK JE TVRDEJ,JE TO KOV,JE TO OCEL,JE TO TITAN. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEPOLEVÍ,NEOCHABNE MŮJ PTÁK MŮŽE STÁT CELEJ DEN,JAKO TEN NEJLEPŠÍ VOJÁK,KTERÝ DĚLÁ DOJEM NA SVÝ NADŘÍZENÝ. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL DOSTAT MEDAILI - DOSTAL BY JÍ. POJMENOVALY BY PO NĚM ŠKOLY. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL ZACHRÁNIT MALÝ SOMÁLSKÝ DĚTI PŘED HLADOVĚNÍM,UDĚLAL BY TO A DOSTAL BY ZA TO KURVA NOBELOVU CENU MÍRU. VŮBEC PRVNÍ CENU UDĚLENOU PTÁKOVI. MŮJ ÚŽASNEJ LAUREÁT NOBELOVI CENY JE JAKO NĚJAKEJ GEPARD,ELEGANTÍ,BEZPEČNEJ A VRAŽEDNEJ NÁSTROJ. MĚLY BY SE PSÁT SONETY JAK NEBEZPEČNEJ MŮJ PTÁK JE. BALADY,BÁSNĚ MĚLI BY SE KVŮLI NĚMU VÉST VÁLKY,HROUTIT SE ŘÍMSKÉ ŘÍŠE,PROTOŽE MŮJ PTÁK JE BLESK. NEUHASITELNEJ OHEŇ,JE TO VULKÁN S VAŘÍCÍM POSVÁTNÝM SEMENEM,LÁVOU! ()

mr.twizta

Jude Law je Dom Hemingway a vy ne. Jude Law tak, jak ho neznate. Jude Law coby jediny duvod, proc tenhle film videt. Solidni gangsterka o moralnim prozreni jednoho prvotridniho hovada sice s ubihajici stopazi ztraci stavu, ale na Lawa se v tehle roli kouka s potesenim. Vic takovych metamorfoz! ()

mik3shka

Zábavný film u kterého jsem se nenudila ani na chvíli a musím vyzdvihnout nápad - jak vykrást sejf - hlavně potichu a nenápadně :D :D ()

Elvis1994

Naprostej orchestr Juda Lawa. Smršť koksu,děvek,prachů a nadávek. Takhle má vypadat pravej film. Neustálá zábava. "Buší mě v hlavě, jako kdybych v ní měl diskotéku. Diskotéku, diskotéku v Manile plnou transvestitu a kvičících prasat." ()

Mr_Corny

Príbeh Doma Hemingwaya je ako čínsky fortune cookie s príchuťou irónie a sarkazmu, ktorý k počudovaniu skrýva hlbšiu myšlienku. ()

mucho3

Jude Law jak ho neznáme,slizký ,vulgární kriminálník,kasař,který je svým způsobem i okouzlující,výborná gangsterka britského střihu. ()

Repulsion

Film jako takový je víceméně bezobsažná volovina. Ale Jude je fakt dobrý, skoro k nepoznání. A Emilia Clarke potěšila písníčkou :) Nicméně, ten „morální a sociální podtext“ tam je děsný kýč. ()

wick

Vtipná britská černá krimikomedie...s výborným výkonem Jude L. Některé scény by mohly být kultovní, stejně tak dialogy. Škoda toho emočního vydírání na konci (zejména proslov na hřbitově), jinak to má švih a originalitu. Něco, co může Martin Mc Donagh závidět. ()

Devilskitten

V poslední době jsem viděla dva podobně laděné filmy, tady Doma H. a druhý je Filth. Bohužel s politováním musím říct, že Dom Hamingway nesahá Bruci Robertsonovi ani po kotníky. Ano film není špatně pojatý, také nešetří sprosťárnami, drogami, lehkými holkami a šíleností, ale je to jen takový slabý odvar oproti Sviňákovi a i když se Dom zdá jako film ucelenější, tak v samém závěru to prostě stejně nějak není ono, Filth vás na závěr ohromí a řeknete si: "To je něco!". U Doma když se najednou objevily závěrečné titulky, říkala jsem si: "Co, to je konec?", byl to takový nemastný, neslaný závěr. A co se týká samotné hlavní postavy...jo, začátek byl slibný, Jude Law to rozjel nadějně, ale po pár minutách jsem mu prostě toho sviňáka přestala žrát, vůbec mě nepřesvědčil. Měl sice pár zářivějších momentů, kdy si mě na chvíli získal, ale na Jamese McAvoye v tomhle prostě nemá, ten si od začátku až dokonce Sviňáka držel mou plnou pozornost a dokázal být dokonale úlisný parchant, kterému jsem žrala každé slovo. Takže abych to shrnula, zpracování filmu povedené, ale celkový dojem průměrný, 3*. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys