Charismatický Jude Law jako Dom Hemingway – nenapravitelný, ale vždycky vtipný, většinou hříšný a často nebezpečný kasař a zloděj. Doma zrovna pustili po 12 letech z vězení a on se rozhodl přihlásit o odměnu za to, že držel celou dobu jazyk za zuby. Společně s parťákem Dickiem se proto vydává za šéfem Fontainem, kterého Dom svým mlčením uchránil od jistého trestu. Kromě jiného se Dom snaží navázat vztah se svou dcerou, starý dobře známý život ho ale brzy vtáhne zpátky mezi kriminálníky. Díky svému opilému a věčně sjetému egu Domovi nevyjde nic, i kdyby jeho úmysly byly čisté jak padlý sníh. (HBO Europe)

D.Sleeper

Jó, každej někdy potřebujem "velikonočního zajíčka", který hopsá okolo a šíří dobrou náladu :))) Don Hemingway ovšem o něco více, než ostatní... ()

Franc1s

Kdo by sakra neznal Doma Hemingwaye! Věčně ožralého a nasra*ého zloděje, co právě vylezl z vězení a chce se udobřit se svou dcerou a získat své prachy zpět. Klasická černá komedie z Anglie, kde dialogy nenudí, Jude Law zahrál Doma na jedničku, no a nejlepší scénkou je trezor, bouračka a chvilky s Melody... :) PS.: Super hudba! ()

Oonika

Mě vám tenhle Jude nějak moc nesednul.... Hvězdičku navíc dávám za perfektní herecký výkon, ale že by to byla joo nějaká sranda, to se prostě říct nedá. Pravda, ten černý humor se mohl lehce ztratit v dabingu, ale když mě se tak hrozně nechtěly číst titulky... a Daenerys překvapila :) ()

radeckator

Zajímavá studie toho, jak to vypadá se životem stárnoucího kriminálníka poté, co opustí vězení, kde strávil poslední třetinu života a neví co dál, protože k dohnání toho, co si myslí že ztratil mu stačí tři dny. Jude Law tu agresivitu, vztek, beznaděj a smutek zahrál dokonale a hlavně si myslím, že podobně v prdeli, je většina propuštěných vězňů. ()

Eventyrer

Až príliš podobné Vlkovi z Wall Street. Jude Law svoju postavu stvárnil viac než bravúrne, ale celkový film je úplne bez motivácie. Postavy robia čo robia, ale akoby nepremyslene, čo nezapadá do ich charakteru. ()

anemoon

Domy Hemingway byl slušnej nářez. Hodně mě to bavilo, ale druhá půlka to bohužel neudejchala a poslala to někam jinam, než bych si přála. U tohoto filmu mě hned od počátku zajímaly úplně jiný věci než složité řešení vztahu mezi otcem a dcerou. Pravdou je, že herec jako je Law i tuto dramatickou linii zahrál se ctí, ale proč v něčem, co mělo být divoká ujetá jízda plná vtipných hlášek. No já vám nevím, první půlka 9/10 a druhá půlka 4/10 Kdyby druhé půle nebylo tak jak bylo, mělo by to potenciál kultovky tarantinovského typu. Takhle si na ten film za 3 roky nikdo ani nevzpomene. ()

Slavomír

Predstavte si softporno, kde je síce vidno kozy a holé boky, no bobor kutranÿ klobásou nikde. Dom Hemingway je skvelá postavička, ale chýba tomu, ako by som to… hárdkór? Skrátiť monológy; ponechať skvelé hlášky, zatlačiť na pílu až na doraz. Namiesto softporna brutálnu jebačku s čertovým kolom, špinavým Sančézom a zakončiť to vyfackaním pornoherečky kokotom až do ťažkého otrasu mozgu a vysraním sa na jej silikóny… Así tak. ()

Spectateur

Jako smršť se valící Jude Law ve skvělé roli domýšlivého a narcistního gangstera, jemuž je jedno, co říká a hlavně komu. Film stojí spíš na dialozích než na příběhu, ale ty gagy, ty stojí za to! // A Moc se mi líbila ta notná dávka arogance, jež z Lawa přímo vyzařuje. ()

Zombiepod

Ultimátna, a maximálne typická anglická komédia. Kopa čierneho humoru, nečakaných situácií a surových scén, kde aj tie dramatické fungujú dokonalo. Trochu zvláštne podanie jednoduchého deja, no Jude Law exceluje a svoju rolu násilného gangsterského hovada si vychutnáva naplno. Chcelo by to však trochu doladiť po scenáristickej stránke, no celkový neobyčajný štýl a atmosféra, ktorá z filmu sála, je britsky nezameniteľná. ()

TommyDiamond

Dom Hamingway strávil dvanáct let v krimu a teď by se rád vrátil ke gangsterskému fochu. Ovšem uplynulo mnoho času a návrat k řemeslu není tak jednoduchý jak si z počátku myslel. Vězení se negativně podepsalo na jeho psychice a metody jaké je zvyklí používat už dávno vyšli z mody. Ustojí věčně naštvaný bouřlivák Dom svůj návrat do reality?.... Snímek mě pobavil a zasmál jsem se u něj. Asi je zbytečné říkat, že na úspěchu tohoto filmu má lví podíl především herecký výkon Juda Lawa, který doslova exceloval. Dám tři hvězdy ()

markyzgero

obtloustlej, připlešlej a sakra vtipnej jude law, co evokuje bronsona a mechanickej pomeranč. do toho reminiscence na ernesta h. a máme tu postmoderní shakespearovskou hru. pokud by mělo mít něco platnost, bylo by to hemingwayovo péro. ()

TSZ

Evidentně to mělo být něco na způsob Guy Ritchieho nebo snad dokonce Tarantina, ale k tomu je zapotřebí víc než jen zasadit děj do "gangsta" Británie, nechat hrdiny neustále chlastat, fetovat a vyřvávat různé varianty "Fuck". Jude Law se sice snaží seč může, ale neustále hystericky řvát a chovat se jako kretén na dobrý herecký výkon nestačí. Tohle mě zkrátka neoslovilo ani v jedné minutě ze svých 93 (připadalo mi to jako 140). ()

boo-boo

Óda na penis je absolútno v najlepšom slova zmysle. Inak je Dom Hemingway totálny guláš bez smerovania, vnútorných väzieb či logiky, ktorý dokáže miestami prvotriedne pobaviť. Treba však povedať, že iba vďaka Lawovmu nasadeniu. On JE Dom Hemingway. ()

Shitonit

Dom je přesně ten kámoš, kterýho chcete mít blízko, když se všechno posere. Film jako takovej nenabízí nic moc víc, než banální zápletku jak se vrátí borec z vězení, dostane tučné držhubné, o které bleskově, velmi komicky přichází. Nu a pak se to mele ve smyslu snahy o navrácení bohatství, lehce to sklouzne k sebereflexi a pak to nějak končí. Každopádně co do procentuálního výtlemu si to stojí aspoň u mě dost dobře, takže doporučuji v podstatě k jakémukoli použití. ()

PhoenixSwan

I'm Dom Hemingway, fuck fuckin' fuck, I'm Dom Hemingway, i takhle se dá shrnout film ve kterém si zahrál Jude Law na Bronsona. Ukázal lulínka a párkrát se porval. Nicméně huba mu jela a hlášky z ní padaly stejnou kadencí jako sprostá slova. Law prošel velkou proměnou z něžného a elegantního miláčka na slizkého a nesympatického hromotluka, což se mu prostě musí přičíst k dobru. Ale byla bych radši, kdyby se vrátil k milovníkům, kladným hrdinům a zůstal zlatíčkem. Na role sprostých hajzlů máme jiné experty, že Hardy, McAvoyi? ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys