poster

Shineui (TV seriál)

 • Jižní Korea

  신의

 • angličtina

  Faith

 • angličtina

  The Great Doctor

Fantasy / Romantický / Sci-Fi / Drama

Jižní Korea, 2012, 25 h 21 min (Minutáž: 62–67 min)

 • Lama.Lama
  ***

  Eun Soo a Choi Young byli skvělí, král s královnou roztomilí, vojáci byli fajná parta, záporáci byli prohnaní, ale... cosi se mi nelíbí a nezdá. Hrozně se to táhne a ve své podstatě i dementně opakuje - kromě natahovaných manévrů záporáků asi hlavně Eun Soonino chronické požírání jedů. A ten konec! To mě tedy řádně nas*ali. Já už si tady připravuji kapesníčky, jak to hodlám prostě vořvat, a ono prd. Žádné emoce.(1.9.2014)

 • Roby
  ****

  Tahle dorama je tak podobná Scarlet Heart z roku 2016, že to bije přímo do očí. Postava Kapitána Choi Young je charakterově velmi podobná s tou, kterou hrál ve Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo herec Lee Joon Gi, ale o proti již zmíněné doramě Scarlet Heart Ryeo je Faith o dost zajímavější a působivější. Nejsem zrovna velký fanoušek historických doram, ale tato se mi velmi líbila a spolu s Gu Family Book ji považuje zatím za nejlepší, které jsem dosud viděl. Doktorka z nebe se chová velmi uvěřitelně a její reakce jsou na bojovnou ženu 21.století odpovídající. Dobře zahrál i Lee Min Ho jehož fanoušek tedy nejsem, ale v této doramě hrál tak zvláštně a nezaujatě, že to Lee Joon Gi o čtyři roky později prostě okopíroval. Dorama je povedená a takového záporáka Gi Cheola, který byl snad nejvýraznější postavou si musí skoro každý oblíbit. S koncem jsem spokojený, takže i přes slabší hudební doprovod jsem si sledování velmi užíval.(7.6.2019)

 • Eawy
  *****

  Po tom, čo som si zistila, že postavy a v podstate i udalosti z tohto seriálu sú založené na skutočnosti úplne som sa do neho zaľúbila. Herci hrajú dobre, mám rada hlavnú hrdinku, lebo je hysterická ako by som bola ja, ale nakoniec sa vzdá a snaží sa prežiť. Lee Min Ho a Phillip Lee, a všetci Woodalchi si získali moje srdiečko. I nevyspytateľný kráľ. 100%(28.3.2013)

 • Jirka_Šč
  ****

  Hm. ■ Negativa: To, jak byl vymyšlený konec. Zápletka cestování časem byla vyřešena do značné míry tak, jak jsem to už několik dílů předpokládal, ale přesto ... posledních 10 minut mi nesedlo. Častý šablonovitý "nájezd kamery" na palác. U některých záběrů jsem cítil, že přestože se má jednat o různé vesnice nebo města, točili vše v jednom ateliéru. Kvůli tomuto všemu nedávám maximální hodnocení (jo a v sountracku jsem cítil hudebni motivy z USA - Piráti z Karibiku, Japonska - Miyazaki a Koreje - The Classic). ■ Pozitiva: Po celou dobu nenastalo nic, co by mě sklamalo. Příběh se drží hlavní dějové linie a občasně odbočuje pouze na vedlejší linii král & královna, která je však velmi příjemná a hlavní linii podporující. Hlavní kladné postavy prochází všechny velmi sympatickým vývojem. Hlavní záporné postavy jsou dostatečně barevné a zajímavé (jedna vyloženě hnusná - ale dobře). Hlavní záporák má "španělskou" eleganci a vzhled, vysokou inteligenci, cynizmus a "bezskrupulentnost", což je značně nebezpečná a mrazivá kombinace. Hlavní hrdinka není prvoplánovitě krásná, spíše chaotická a komická, postupně se však její postava vyvíjí a krásní. Seriál jako celek je historický, kostýmový (účesový), fantasy, drsný, intrikující, psychicky krutý, místy překvapivě citlivý a něžný. Instrumentální verze skladby Carry On mi už druhý den zní v mobilu: http://www.youtube.com/watch?v=NO_mAaroXG8 ■ P.S. Originální korejský název by se přeložil nejspíše jako "Lékař od boha" (kterážto varianta by se mi líbila víc, než anglické "Faith"). ■ Po dvou letech: Konečně zveřejnitelné video https://www.youtube.com/watch?v=MddYoNUMhh0 Viděl jsem podruhé. Zatím jediný filmový vztah, ve kterém je žena starší, než muž, ale nevadilo mi to.(23.3.2013)

 • Pethushka
  *****

  Proč to muselo skončit? Já chci ještě. Na to, že má seriál 24 dílů, mi utekl jako voda a ani na minutu jsem se nenudila. Pořád se něco dělo, pořád mě něco překvapovalo a pořád jsem toužila vědět, co bude dál. I když je Lee Min Ho o deset let mladší než Hee Seon Kim, hrozně jim to spolu slušelo a vůbec nebyl znát věkový rozdíl. Kouzelný byl i vztah mezi králem a královnou, nad nimi jsem se přímo rozplývala. V podstatě jsem si ale zamilovala všechny postavy, včetně těch záporných. A třešničkou na dortu byl nádherný soundtrack... 5*(13.8.2014)

 • - K co nejdokonalejší průpravě seriálového chirurga navštívila herečka Hee-seon Kim ještě před začátkem samotného natáčení nemocniční středisko v městské části hlavní jihokorejské metropole, Gangnam, kde se od nemocničního personálu učila zacházet se skalpelem a svorkami. Herečka měla také možnost shlédnout skutečnou chirurgickou operaci. (Conspi)

 • - Během natáčení utrpěl jihokorejský herec Philip Lee velmi nepříjemné poranění oka, které si vyžádalo okamžitý chirurgický zákrok. Herec byl z místa natáčení převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Jeho seriálová postava Bin Jang tak dostála brzkému skonu a seriáloví tvůrci ji v devatenáct epizodě nechali zemřít. (Conspi)

 • - Velmi blízký vztah krále Gongmina a jeho ženy, královny Noguk, odpovídá skutečnosti. Král dokonce odmítl vzít si druhou manželku, přestože jejich manželství bylo bezdětné (syna a následníka splodil se služkou). Po šestnácti letech manželství princezna otěhotněla, ale v důsledku problémů spojených s těhotenstvím v roce 1365 zemřela. Král po její smrti upadl do těžkých depresí. Zemřel (byl zavražděn) v roce 1374. Jejich hrobky leží na území dnešní Severní Koreje a od roku 2004 jsou zapsány v seznamu kulturního dědictví UNESCO. (Jirka_Šč)