Reklama

Reklama

Epizody(24)

Obsahy(1)

Píše sa rok 2012. Yoo Eun Soo (Hee-seon Kim) je 33-ročná plastická chirurgička, ktorá pôvodne plnila úlohu hlavného chirurga, no rýchlo zistila, že sa kvôli neustálemu zhonu za prácou a kariérou prepracovala. Jej snom je preto otvoriť si vlastnú ordináciu. Jedného dňa ju však unesie záhadný Choi Young (Min-ho Lee), ktorý ju prenesie časom späť do éry Goryeo, pretože potrebuje jej liečebné schopnosti. Dvojica sa do seba čoskoro zamiluje a ich ľúbostný príbeh sa klenie nad storočiami. Dokáže sa nakoniec neohrozený bojovník Choi Young vzdať svojej lásky? (ČSFD)

(více)

Recenze (25)

Eawy 

všechny recenze uživatele

Po tom, čo som si zistila, že postavy a v podstate i udalosti z tohto seriálu sú založené na skutočnosti úplne som sa do neho zaľúbila. Herci hrajú dobre, mám rada hlavnú hrdinku, lebo je hysterická ako by som bola ja, ale nakoniec sa vzdá a snaží sa prežiť. Lee Min Ho a Phillip Lee, a všetci Woodalchi si získali moje srdiečko. I nevyspytateľný kráľ. 100% ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Hm. ■ Negativa: To, jak byl vymyšlený konec. Zápletka cestování časem byla vyřešena do značné míry tak, jak jsem to už několik dílů předpokládal, ale přesto ... posledních 10 minut mi nesedlo. Častý šablonovitý "nájezd kamery" na palác. U některých záběrů jsem cítil, že přestože se má jednat o různé vesnice nebo města, točili vše v jednom ateliéru. Kvůli tomuto všemu nedávám maximální hodnocení (jo a v sountracku jsem cítil hudebni motivy z USA - Piráti z Karibiku, Japonska - Miyazaki a Koreje - The Classic). ■ Pozitiva: Po celou dobu nenastalo nic, co by mě sklamalo. Příběh se drží hlavní dějové linie a občasně odbočuje pouze na vedlejší linii král & královna, která je však velmi příjemná a hlavní linii podporující. Hlavní kladné postavy prochází všechny velmi sympatickým vývojem. Hlavní záporné postavy jsou dostatečně barevné a zajímavé (jedna vyloženě hnusná - ale dobře). Hlavní záporák má "španělskou" eleganci a vzhled, vysokou inteligenci, cynizmus a "bezskrupulentnost", což je značně nebezpečná a mrazivá kombinace. Hlavní hrdinka není prvoplánovitě krásná, spíše chaotická a komická, postupně se však její postava vyvíjí a krásní. Seriál jako celek je historický, kostýmový (účesový), fantasy, drsný, intrikující, psychicky krutý, místy překvapivě citlivý a něžný. Instrumentální verze skladby Carry On mi už druhý den zní v mobilu: http://www.youtube.com/watch?v=NO_mAaroXG8 ■ P.S. Originální korejský název by se přeložil nejspíše jako "Lékař od boha" (kterážto varianta by se mi líbila víc, než anglické "Faith"). ■ Po dvou letech: Konečně zveřejnitelné video https://www.youtube.com/watch?v=MddYoNUMhh0 Viděl jsem podruhé. Zatím jediný filmový vztah, ve kterém je žena starší, než muž, ale nevadilo mi to. ()

Reklama

Lama.Lama 

všechny recenze uživatele

Eun Soo a Choi Young byli skvělí, král s královnou roztomilí, vojáci byli fajná parta, záporáci byli prohnaní, ale... cosi se mi nelíbí a nezdá. Hrozně se to táhne a ve své podstatě i dementně opakuje - kromě natahovaných manévrů záporáků asi hlavně Eun Soonino chronické požírání jedů. A ten konec! To mě tedy řádně nas*ali. Já už si tady připravuji kapesníčky, jak to hodlám prostě vořvat, a ono prd. Žádné emoce. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ono je to fakt špatný. To jsem nečekala. Nešla jsem do toho s žádnými očekávání, ačkoliv to všichni tak vychvalují, takže bych neměla být zklamaná, ale jsem. 24 dílů o ničem. Začátky dílů byly jen několika minutová opakování toho, co už jsme viděli. Kulisy byly fakt špatné, efekty také (a nechápu, proč tam vůbec musely mít nadpřirozené schopnosti, vždyť to nemělo žádný účel nebo vysvětlení nebo něco). Herci moc neukázali, nebylo totiž co. Scénář je fakt hodně špatný. Režisér to také moc nevychytal. Pořád to skáče sem a tam, pořád se něco mění, aby se mohly neustále dokola opakovat ty samé věci. Nechápu, proč to má 24 dílů. Nechápu, jak Lee Min Ho může hrát vojenského stratéga, který by měl v té době být minimálně v Kristových letech. Na téhle sérii nechápu hodně věcí, třeba spoustu nesmyslných a prázdných dialogů. I moje sestra na základce by tomu vymyslela lepší zápletky a „zvraty“. Podle sledovanosti, kterou to mělo, je docela jasné, že i Korejci v tom rozpoznali šitík. Hodně nudné, nezáživné a kdybych některé scény nepřeskakovala, asi bych musela spáchat seppuku. Jsem sice seriálová masochistka, ale tohle bylo občas fakt moc. Oceňuji na tom jen tři věci – pěkný vztah mezi králem a královnou (přečetla jsem si o nich, i o generálovi, jak to bylo doopravdy, takže to bylo takové fajn), k tomu se váže scéna, kdy Eun Soo říká královně, že ji mrzí, že ji nemůže prohlédnout, neb se nespecializovala na gynekologii (pokud znáte historii, je to asi nejpovedenější scéna) a nakonec hudba, které vždy zazněla, když se dělo něco velkolepého, třeba když generál šel a za ním jeho podřízení. Bohužel OST celkově hodnotím spíše jako průměr. Hodně hodně slabé 2*. Láska je sice super, ale ne v Korju. Přeloženo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Proč to muselo skončit? Já chci ještě. Na to, že má seriál 24 dílů, mi utekl jako voda a ani na minutu jsem se nenudila. Pořád se něco dělo, pořád mě něco překvapovalo a pořád jsem toužila vědět, co bude dál. I když je Lee Min Ho o deset let mladší než Hee Seon Kim, hrozně jim to spolu slušelo a vůbec nebyl znát věkový rozdíl. Kouzelný byl i vztah mezi králem a královnou, nad nimi jsem se přímo rozplývala. V podstatě jsem si ale zamilovala všechny postavy, včetně těch záporných. A třešničkou na dortu byl nádherný soundtrack... 5* ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Ještě v době předprodukce bylo s hlavní seriálovou rolí spojováno jméno jihokorejského herce Joon-ki Lee. Ten svoji účast na výrobě seriálu odmítl z důvodu nástupu povinného dvouletého vojenského výcviku u Jihokorejské armády. Jeho místo bylo seriálovými tvůrci přeobsazeno hercem Min-ho Lee. (Conspi)
  • K co nejdokonalejší průpravě seriálového chirurga navštívila herečka Hee-seon Kim ještě před začátkem samotného natáčení nemocniční středisko v městské části hlavní jihokorejské metropole, Gangnam, kde se od nemocničního personálu učila zacházet se skalpelem a svorkami. Herečka měla také možnost shlédnout skutečnou chirurgickou operaci. (Conspi)
  • Během natáčení utrpěl jihokorejský herec Philip Lee velmi nepříjemné poranění oka, které si vyžádalo okamžitý chirurgický zákrok. Herec byl z místa natáčení převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Jeho seriálová postava Bin Jang tak dostála brzkému skonu a seriáloví tvůrci ji v devatenáct epizodě nechali zemřít. (Conspi)

Reklama

Reklama