Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Everyone

Co jsem si z filmu odnesl? Predestinace není a efekt motýlích křídel funguje na výbornou. ____ 20 minutová verze tohoto filmu by také fungovala. Nicméně variantnost zápletky tomu dává ten správný punc originality. ____ Hudba je silná stránka této honičky s časem. ____ 4-5 hvězd... povedený kousek. ()

Wardan

Při váhání jsem se rozhodl zaokrouhlit nahoru na plný počet, jednoduše z toho důvodu, že jsem ještě neviděl film, který by se Lola Rennt alespoň podobal. Neobyčejně nápaditý a originální film. ()

piranha

No... tak tvůrci si tam ten čas natahovali a smršťovali podle toho, jak se jim to zrovna hodilo do příběhu, což je pro mě teda docela podvod a taky lenost víc namáhat mozkové závity, ale jinak to bylo slušně koukatelné. ()

Lucretius

Na jedné straně vynikající nápad dynamické hříčky na téma "velikost rozdílu v události nesouvisí s velikostí následků". Na druhé ale devadesátková teenagerská pozérskost a otravnost hlavních hrdinů. Kdyby film vznikl o deset let později, to by byla pecka. ()

Kochanski

wow! Že má Tykwer před sebou skvělou budoucnost jsem si myslela už při Lole. V Nebi jen prokázal svůj OOOOOOOOOOOOOhromný talent!! ()

Snape

Když jsem Lolu viděl poprvé, byl jsem naprosto nadšený. A ten pocit nezmizel ani po několika opakováních – stále je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jednoduchý příběh je podán hodně sugestivně, stylově a rychle, takže vás ani nenapadne hledat nějaké nedostatky. Navíc vrtkavost a variabilita lidských osudů je v tomhle filmu zpracována opravdu výborně, tím mám na mysli stěžejní děj i probleskující osudy kolemjdoucích. A ještě něco – obdivuju řev Franky Potente, ta člověka nenechá ve štychu. :-) ()

in4mator

Ze začátku jsem si říkal: "Tak to bude kvalitní a zároveň netradiční film", ale postupem času moje nadšení opadalo. Nejvíc mně vadilo divné chování herců, divné dialogy, nevstřebal jsem změnu chování Loly v druhé části oproti první, a hlavně konec třetí části filmu, celkově to na mě působí strašně nereálně a nedomyšleně. Navíc hudba je využita zbytečně moc, i tam kde by nemusela být, takto ten film působí spíš jako dlouhý videoklip a když jsem si nastavil vyšší hlasitost, abych navodil zčásti pocit projekce v kině, začala mě po hodině bolet hlava. Naopak se mně líbily dialogy mezi jednotlivými částmi (i když byly ujeté), základní nápad a zpracování. A ještě musím dodat, že jsem se u tohoto filmu 2x zasmál tak, jak jsem se už dlouho nezasmál ani u kvalitní komedie. ()

Radek.SCH

Tímhle mě Tykwer teda nedostal. Bylo to dobře vymyšlené a natočené, ale dívat se třikrát na (skoro) to samé... To není nic pro mě. ()

Judas

Pět za nápad, ale němčina v tomto filmu nebyla zrovna snesitelná. Je to jeden z filmů, které na mě působily v jednu chvíli na odpad a v jednu na více než pět hvězd. Rozhodnutí mění náš život a mnohdy by některá z našich rozhodnutí mohla být optimální, ale vždy to nekončí tak optimisticky jako v tomto snímku. ()

fr3ak

Hned předem musím upozornit, že nemusím německé filmy, seriály a vpodstatě Německu jako takovému jsem nikdy nepřišel na chuť. Samozřejmě se někdy najdou výjimky a když se podíváte na moje hodnocení, tak vám musí být jasné že tohle ta výjimka. Opravdu jeden z nejlepších evropských filmů se kterými jsem měl tu čest. A tohle myslím vážně - hned v úvodu nasadí tak zběsilé tempo a až do konce neočekávejte že sundá nohu z plynu, k tomu si připočítejte jednoduchý, ale zároveň velice promyšlený scénář, dravou kameru, vynikající střih a i ty herecké výkony nejsou úplně špatné (Franka Potente je skvělá, ale i Moritz Bleibtreu velice překvapil). Pak tu máme hudbu, která sice není moc můj styl, ale do filmu sedne naprosto perfektně a přiznám se, že soundtrack si asi opravdu pořídím. Další věc kterou musím zmínit je nápad s minipříběhy - jsou to vlastně flashe objevující se u postav, které Lola při svém běhu potká a vy tak vidíte jejich budoucí osud - to jsem zapoměl zmínit, že vidíte vlastně tři verze jak příběhu, tak právě i těch flashů. No sakra, to jsem se ale rozepsal co? :) Naprosto zasloužený plný počet a taky ukázka toho, že fakt nepotřebujete velké peníze aby jste mohly natočit velký film... ()

Rannveig

Kromě Winnetůovek a dokumentárních filmů, jsou němci dost mimo... ale Lola je parádní ukázka filmové růže mezi trním! ()

Páně

Tímto nezpochybňuji Tykwerův talent. Ovšem se sex appealem Franky Potente je to v Lole těžce na pováženou (spíš bych jí zde přejmenoval na Franku ImPotente). A jestliže na ní má film stát, musíte jí trochu fandit. Run Lola Run se mým šálkem asi nikdy nestane, na to jsem jí viděl asi už moc pozdě (rok 2010), čili mě její kultovnost zcela míjí. ()

Wolvie

Postmoderní kult hýřící nápady,ale po těch víc jak deseti letech už přeci jen působí poněkud vyčpěle.Pořád v něm ale vězí kouzlo zdařilého experimentu,které jej povyšuje na film nutný ke zhlédnutí.Když už kvůli ničemu jinému,tak kvůli fyzickému výkonu Franky Potente,který bere dech ještě dnes. ()

Clu

Už dlouho mě žádný film tak nelezl na nervy. Asi proto, že tenhle má ambice být dobrý, ale u mě tedy promarnil každou příležitost. Vždycky, když jsem se dostal do tempa, film zabrzdil a nudil mě k smrti. Vždycky, když jsem přistoupil na jeho hru, změnil pravidla. Tam, kde měl něco říct, vyzněl naprázdno. Nefunguje ani jako thriller, ani jako krimi, drama, komedie, ani jako pouhá historka o kauzalitě. Groteskní herectví v křečovitých detailech na obličeje. Otravná, nezapadající animace. Hloupé dialogy. Nulové ponaučení. Jediné co tenhle film umí předat je pocit spěchu. ()

boul

hrozná magořina u které jsem nevěděl jesi 3 nebo 4 *... kamera + hudba se mi líbila a některé záběry mě opravdu dostávaly, kreslené dodělávky mě zas tak neoslovily, ale příběh který byl rozdělený jako na tři konce a dycky nějak jinak dopadl mě dostal, a i když jsem se chvílema divil co to je za film tak i přes to jsem rád že jsem to skoukl :) ()

fisikk

Na začátku se mi nápad velice líbil a s chutí jsem si ho užívala. Jen než začala znovu běžet 3. "scéna", to jsem myslela, že umřu nudou, naštěstí se ke konci přeci jen proměnila v překvapení a zvonu mi připomněla staré dobré přísloví: nic se nemá vzdávat předčasně! Šťastné / zmatené / naštvané Loliny pocity si nedokážu představit, já bych asi vyskočila z kůže a zaškrtila Mannyho. Velice úsměvná mi přisla Lolina jedna ruka ostříhaná a druhá ne. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku