Přísliby (S04E05) (epizoda)

Kráľ z Nórska

Sľub

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2016, 44 min

Ani tentokrát nedošlo k žádným velkým událostem, ale proti předchozímu dílu došlo alespoň k nějakým intrikám (na všech frontách), znovu mě po čase dokázala pobavit Lagertha a první zabití si ze všech mladších Ragnarových synů překvapivě připsal spratek Ivar, což jsem fakt nečekal.(16.5.2018)

Díky dvojitému rozsahu čtvrté série nám tvůrci mohou dopřát mnohem více děje, než v těch původních a tak nám servírují rovnou čtyři zajímavé příběhové linie a konečně vykreslují Ragnarovy pocity, což mi v té předchozí dost chybělo. Zde je ale dostatek místa i na jeho laškování s Číňankou, Bjornovy problémy, nebo třeba Ivarovo složité dětství. Vážně z toho mám radost, tvůrci se po nejslabší třetí sezóně zlepšili ve všech ohledech. Jen ta Lagherta je trochu přehnaná.(13.9.2016)

• Trevor

Po tejto epizóde je ťažké povedať, či je najobľúbenejšou postavou zo seriálov všetkých feministiek Xena alebo Lagertha...Keď už tvorcovia naznačia, že by v deji mohol aký taký zvrat proti dynastii Lothbrokovcov nastať, všetko pokazia a tí naďalej o všetkom rozhodujú a nikomu z Vikingov nevadí, že ich retardovaný synček zabije pri hre dieťa...Anabáza Ragnara s čínskou slim pussy girl, no k tomu sa aj ťažko hľadajú slová, ale seriál zožal úspech tak prečo ho nenatiahnuť hneď na 20 dielov. A protikresťanská alianca naberá na sile, takže liberálny fašistický odpad dosiahol virtuálny ( a možno pod perinou aj skutočný) orgazmus...(18.4.2019)

Z Bjorna už je muž. Ragnar je feťák a Lagertha je pěkná svině, ale musíme si přiznat udělala to dobře.(28.12.2018)

Trochu seriálovej vaty a natiahnutých scén, kde by sa všetky udalost dali zhrnúť do jedinej vety. Zatiaľ čo Lagertha, Rolo a kráľ Ecberth sa posilujú, Ragnar tak trochu prichádza o rozum a kráľovstvo sa mu môže rozpadnúť pod rukami.(19.3.2016)