Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

Petulka88

Asi jsem od této komedie očekával až příliš mnoho. Ne, že bych se nebavil, Jacques Villeret je opravdu ukázkový blbec, ale na můj vkus tu byla spousta hluchých míst. Ale nejspíš to bude opravdu tím, že jsem očekával nesplnitelné. ()

Doski

To jsou ale blbci, proboha! :D Sranda a vztek se u každého jedince jistě až ''příjemně'' střídá a vzniká z toho výborný filmový zážitek. 80% ()

mvukotic

Vždy som mal rád francúzske komédie, či už staručké s Funesom, alebo tie novšie s Belmondom, alebo Pierrom Richardom, ale toto prekonáva všetko, čo som doteraz videl a zažil. Príbeh sa rozbieha pozvoľna, autori si pripravujú živnú pôdu pre tie najabsurdnešie, ale o to dokonalejšie a zábavnejšie situácie a gagy. Je dosť možné, že zážitok umocnil aj skvelý český dabing, ktorý týmto typom filmov neuveriteľne pomáha. ()

Honzeechec

Super!!! Krátký, jendoduchý, vtipný od začátku do konce + morální poučení. Po dlouhý době fakt vtipná komedie bez blití, hoven a paniců. ()

lakart

Vynikající francouzská komedie s inteligentním humorem i zápletkou. Dostatečně zamotané, svižné, krátké a skvěle zahrané a napsané. 90% ()

Veronica27

Dost dobrá komedie, která má příjemný příběh a zároveň pobaví.Taková večeře blbců hold není od věci, ale někdy dokáží pěkně zkomplikovat situace, no co, alespoň se člověk baví. ()

gemi

Výtečná komedie, která s ubíhající stopáží zraje jak víno. První třetina je vlažná, ale pak se člověk jenom chechtá inteligentnímu humoru. (Druhé zhlédnutí, první 6. 2. 2011) ()

Inozuka

Ruku na srdce, kdo z nás, se někdy nepoškleboval lidem mdlého rozumu a netahal je trochu za nohu a královsky se bavil, protože jim nedocházelo, co se právě v té chvíli děje? Právě na tom je založený tenhle film, které s sebou nese i trochu toho karmického prozření, ovšem ne moc ... Jacques Villeret je můj oblíbený herec a jeho ufon ze Zelňačky je geniální kreace, ale zde ho snad svým blbcem ještě o dost předčil. Skvělá konverzační komedie ... ()

dawid

Vynikající snímek o tom, jak nabubřelý a arogantní nakladatel pozve na večeři s přáteli blbce, na jehož účet se společnost má bavit. Co čert nechtěl, všechno se zvrátí, onen blbec stráví celý večer se svým zchromlým hostitelem a zcela mu rozhází život... Při scénách s telefonem jsem myslel, že nedožiju konce filmu, bránici jsem měl napadrť a nemohl jsem popadnout dech. Jakkoliv je z filmu cítit divadelní předloha, pobavíte se jako u málokteré komedie z poslední doby. "Ten blbec, to je světová extratřída..." "Vy si opravdu nikdy nedáte pohov?" ()

Lokran

svižně uteknnuvší úsporná komedie, která si vystačí s šesti herci a jednou místností. pointa sice není kdovíjak převratná a smíchy se člověk neumlátí, ale i tak jedna z nej komedíí za poslední měsíce co jsem viděl. 80% ()

winstonik

Tento človiečik pôsobí na bránicu s tak deštrukčnou silou, že nie je možné nepriradiť tento kúsok k absolútnym skvostom francúzskej komédie. A bravúrne herecké výkony k tomu! ()

xladojx

Dá-li se dohromady perfekní scénář s neskutečně sympatickým a roztomilým blbcem, nemůže to dopadnou jinak než skvěle. Bravo, bavil jsem se královsky. ()

astraal

Bože ten Brochant je chudák...Skvělá franzouzská komedie. Neuvěřitelně mi zvedla náladu. Možná i tím, že pár takových totálních blbců znám a každý je schopný takových excesů. Pignon je ale vyjímečný blbec. ()

IronRocky

Geniální komedie u který jsem se náramně bavil. Film má hodně dobře napsaný scénář a film je plnej skvělýho humoru. Všichni herci podávakí skvělý výkon, hlavně Jacques Villert, který je hrozně hodný a furt se snaží pomáhat, ale vždycky to nějakým způsobem pokazí. Je to prostě hodnej blb. Nejvíc se mi líbila scéna s exekutorem. Exekutor ten mě hodně rozesmál tím jak byl zažranej do svý práce a taky jak zjistil kde se nachází jeho žena. Jednoznačně Blbec k večeři je podle mě jedna z nejlepších francouzkých komedií za poslední roky, kterou určitě musíte vidět. ()

Uiboek

Tak u tohoto filmu jsem se opravdu pobavil a to ne jen díky tomu, že mám rád francouzský humor. Opravdu skvělá komedie s krásným závěrem. ()

Kubaaaa

Opravdu vtipná komedie klasického francouzského střihu. Villeret hraje blbce dokonale a nutno podotknout, že taková konverzační komedie se už v dnešní době jen tak nenatočí. Na tak malém prostoru dokázali tvůrci vytvořit mnoho kvalitní zábavy. Trošku mi to připomnělo film Oskar s Funésem, který se taktéž celý odehrává prakticky v jedné místnosti. ()