Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

turistta

Tak toto je nárez, až mi slzy išli od smiechu a to už je čo povedať. Naozaj perfektná komédia so skvelými situáciami a ešte tie reči do toho. Vrelo doporučujem. ()

pepad3

Výborná komedie, při které se opravdu popadáte za břicho :) a tak to má taky u komedie být. Ještě to chce říct, že humor ve filmu je vcelku dost inteligentní a není to žádný konzumní bull-shit. ()

Darth Kedr

Chtěl bych to zkouknout ještě jednou a v klidu, ale i při chaotickém sledování/nesledování film pobavil. Jednoduché o pár hercích a prostorách a přitom francouzsky vtipné. Podoba s Fantozzim je čistě náhodná? :D ()

Jack.Pott

Blbci k večeři - těmi pro mě na 80 minut byli tvůrci filmu Blbec k večeři, především scénárista a řežisér. Občas jsem se upřímně zasmál, i když bylo už pět minut před pointou jasné, jaký gag chtějí provést. ("Ne ne, nevolám od Pierra, volám z telefonní budky, on s tím nemá nic společného... Jestli chcete, dám vám, Pierra - on vám to dosvědčí.") Pokud nastanou vhodné situace, i posezení s přiblblými filmaři může být zkrátka zábavné :-). ()

Crybaby

Chvilu uplne dokonale, chvilu slabsie. Jednoznacne jedna z najlepsich komedii, ale nemohol som dat plny pocet. Herci boli vyborny, smial som sa vela, ale nieco tomu chybalo k dokonalosti. Je to taka klasicka komedia. Koniec bol super, skoda ze to bolo take kratke. ()

principessa

To je tak neskutečně pitomý a praštěný až je to vlastně naprosto geniální :-)))) Málokdo by dokázal udělat pecku z něčeho, co se téměř celé odehrává v jedné jediné místnosti. Při prvním zhlédnutí jsem spíše sympatizovala s "blbcem" - bylo mi ho líto, při druhém zhlédnutí už jsem spíše sympatizovala s panem Brochant - bylo mi ho líto........ (Il est mignon monsieur Pignon, il est mechant monsieur Brochant :-DDD )... Uvidíme, co přijde při třetím zhlédnutí. Každopádně se jedná o parádní 80 minutovou zábavu. ()

Limetka_M

Zasmála jsem se jen 2x, což mi na komedii přijde sakra málo! Spíše mi bylo tak prapodivně úzko z tý lidský arogance a z toho jak lidi můžou být povrchní. Tolik opěvovaný komediální film, který má řadu hluchých míst, je pro mě absolutně nedostačující. Mám dojem, že kdybych toto nejprve viděla v divadelní adaptaci , potrhala bych se smíchy, nicméně na filmovém plátně Blbec k večeři dosti pokulhává. Pro mě solidní průměr. ()

jack_scott

Francis Veber je mistr řemesla, jako konverzační komedie je to velmi dobré - byť komedie jsou tradičně trapné svým způsobem... Snímek krutě vyzvihuje francouzský socialismus a jeho snahu potrestat ty, kdo nezaplatily francouzské zcela nekřesťanské daně, to bych v odlehčené komedii opravdu nečekal, a snímek tak získává dosti hořkou příchuť! No, autor asi chtěl zapůsobit i politicky...Snímek je výborný jak otakový, ale tímhle ta čtvrtá hvězdička ...je asi jako to víno s octem, co tam namíchají. No, 80% ale dám.... ()

Don Maty

"To je neuveriteľné. Takýto blbec." - "A v takejto forme je už hodinu." Pre mňa najlepšia komédia akú som videl :) Na tú krátku stopáž je tam toľko humoru, že hollywoodskej komédii by to stačilo na tri diely. Milujem francúzske komédie lebo majú šťavu, na nič sa nehrajú a bušia do nás smiech minútu za minútou...5* ()

pida123

Tak tohle jsem nečekala - smála jsem se tak, až jsem se skoro počurala. Tohle se těm frantíkům fakt povedlo. Gratuluji a děkuji :) ()

Luswani

Jasných pět hvězdiček! Skvělý scénář, povedené dialogy a zápletka, ale především úžasné herecké výkony hlavní mužské čtveřice: Piér Brošánt, Fransoá Piňón, Jen Leblank a Lusién Ševal :D :D Poměrně komorně laděný film, postavený na výborných situacích. Chtěl jsem napsat nějaké povedené hlášky, ale asi bych tu musel napsat celý scénář :D 90% ()

Jedifilm

film byl super, ale každou chvíli jsem byl nasranej jak sviňa :D protože takového člověka bych nemohl vystát... :D prostě bych ho poslal pryč a nikdy bych ho už nechtěl potkat. měl sem u toho fakt nervy, vžil jsem se do postavy Pierra no a prostě to nešlo vydržet :D ale jinak velmi dobře zakončený děj a dost vtipné :) ()

Muff

Mně ty francouzské komedie se superrychlými dialogy a zbytečnými nicneříkajícími projevy prostě nic neříkají. Nudné. Nudné. A ne moc vtipné. ()

Plaque

Perfektne sfilmovaná divadelná hra. Francúzi vedia točiť filmy, ktoré sú zaujímavé a aktuálne aj po rokoch a Blbec na večeru je toho dôkazom. Film potvrdzuje i to, že komédia sa dá spraviť aj s minimálnym rozpočtom, minimom postáv a bez akýchkoľvek efektov. Stačí iba geniálny scenár a skvelí herci. Neuveriteľne som sa bavil. ()

leclerc

Opravdu výtečná francouzská komedie s originálním a stále překvapivým dějem. Hercký koncert Jacquese Villereta. Kolik že bylo těch zápalek na tu Eiffelovku? ()