Blbec k večeři

• Francie Le Dîner de cons (více)

Nikdy se neptej, kdo je tu větší blb! Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. „Večeři blbců“. Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník…, aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují... Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil „odborník na komedie“ režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta. (Česká televize)

DavidAAAA

Bože, proč jsi dovolil natočit něco takového? Břicho mne bude dva dny od smíchu bolet. Vlastně divadelní hra převedená do filmu, ale prostě božská záležitost. Jo, Pignon mi silně připomíná sebe samotnýho. Chcete mě? ()

andy60

Dávám přednost spíš tomu suchému anglickému humoru, tohle mně místy přišlo příliš strojené a násilné, nicméně stále se jedná o zábavu, i když smíchy jsem se rozhodně nepotrhal (na rozdíl od mnohých zdejších uživatelů) ()

Hrnek

Ten herec v hlavnej postave, je vskutku trieda. Jeho výzor umocňuje každú vetu v tom filme. Dialógy sú vtipné, námet skvelý a režisér dostatočne skúsený, čo aj vidieť. A to že sa to odohrva hlavne v jednom byte ukazuje, že dobrému scenáru stačí aj to. . ()

Embolo45

Když se řekne ,,francouzská komedie,, nenapadne mě jako první nic jiného než právě Blbec k večeři a nezapomenutelný Jacques Villeret. ()

Conriocht odpad!

Zvláštne. Keď som to videl prvý krát, tak som bol vcelku nadšený. Keď som to videl po druhý krát s odstupom mnohých rokov tak som to v polke vypol, keďže to bola nesmierna nuda a trapas. Ono každému odporúčam predtým než začne nejaký film hodnotiť, aby si ho pozrel vždy aspoň trikrát. Tzn. po prvom pozretí si ho pozrieť znovu v horizonte cca 3 mesiacov od prvého pozretia a potom znovu cca v horizonte jedného a viac rokov od druhého. Tento film je podľa mňa absolútna nuda, plná trápneho a akože inteligentného, nasilu vynúteného humoru. Tretí krát to už pozerať nemá význam. ()

Rathe

Rozhodně doporučuji tento film vidět. Ale rozhodně si ho nepouštějte v noci, protože jinak hrozí, že proberete sousedy tím, jak se budete dávit vlastními vychechtanými plícemi. Ano, když si nějaký frajírek pozve domů blbečka, který ale vše myslí dobře, je to sranda. ()

jarmar

"Ale pozor, já sbírám jen pravé bumerangy. Ne ty napodobeniny které cpou turistům" Hodně veselá komedie která není určená pro blbce. ()

francouz2

Skvělá zábava od začátku až do konce. Typická ukázka toho, jak může být nebezpečný někdo, u koho čin předchází myšlenku. Francois Pignon dokáže během jednoho večera úplně rozvrátit život sebevědomému nakladateli, který si do té doby myslel, že je nad věcí a že má všechno pod kontrolou. ()

kratajirka

A kdo že je vlastně onen blbec? :) Všichni jsme blbci. Ale ve Francii to posunuli o level dál tím, že o tom natočili celovečerák!. :D ()

SNCIS

"Ty večeře bývají úžasné." - "Úžasné? Pozvat si chudáka a potom se mu posmívat?" - "Nezveme chudáky, ale hlupáky. A smát se blbcům, to se smí. Proto na světě jsou." Celé se to odehrává v jedné místnosti a kdo má něco nakoukáno, asi se bude nudit jako já. - 30%. ()

blexster

Dokonalá komedie kterou jsi může člověk pouštět stokrát a stejně se tomu zasměje. Důkaz toho že k dokonalosti stačí málo. Důležití je nápad, a zbytek se napíše sám XD. ()

milanista

Toto je skvost mezi francouzskými komediemi... Výborné herecké obsazení, brilantní konverzace, a nutno poznamenat, že po dlouhé době i velmi podařený dabing! Prostě "v takovéhle formě je už hodinu!" ()

roller

80 minut super zábavy. Arogance poražena. Vlastně díky poslední hlášce ne :-). Jediné možné hodnocení, je pět stars. Komedie je, dle mého názoru, z pohledu možného uspokojení diváka, nejtěžší žánr. A Frantíci se s tím popasovali s grácií jím vlastní. Jacques se pro tuhle roli narodil. ()

Vaelor

Naprostá dokonalost. Málokterý film mě dokázal tak rozesmát jako tento. Jedna místnost, úžasní herci, geniální dialogy a hory humoru. To je něco pro mě. ()

Sejkorka

Příjemná konverzační komedie, poplatná divadelní předloze. Jacques Villeret, tedy pan Pignon, je úžasný. Na víc, jak 60% to však u mne není. ()

ZastataZofa

čo napísať o tomto filme.....ani film,ani inscenácia,ani smiešny,ani ...ani...ani....ani....a to som čakal super komédiu....proste taký slabší francúzsky odvar.... ()

moshe

O tomto filmu jsem hodně slyšel a bylo mi jasné, že to bude děsná frantícká kravina, ale že se budu bavit a smát ... dopadlo to ale tak nějak opačně, zase taková kravina to nebyla, ústřední motiv byl fakt docela zajímavý a ani děj se neodvíjel nějak zásadně nudně, ale prostě jsem se moc nebavil a pousmál jsem se jen párkrát ... možná subjektivní dojem, nevím, za zhlédnutí to určitě stojí a vzhledem ke krátké stopáži to ani není problém ... 5/10 ()