Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

mArtinko5MB

Metallica má výborné songy, bolo fajn opäť počuť klasiky (Ak by to bol len koncert, hodnotil by som určite inak). Hodnotím však celkovým dojmom zo snímku a ten je viac menej priemerný. Dejovú líniu som vôbec nepochopil a bola tam viac menej zbytočná 65% ()

reno.d

Naprostá bomba!Pro fanoušky týhle fenomenální kapely lahůdka,pastva pro oči i uši!Tohle nejde ohodnotit jinak,než plným počtem!!!!!Jo a pokud se tady někdo považuje za fandu a dá odpad,tak tomu teda fakt nerozumím....... ()

Honzulik

Metallica: Through the Never... Mám celkem rád a poslouchám metal... Tento film je celkem solidně natočený koncert. Co mě mrzí, že koncerty jsou hlavně od toho, aby se na ně chodilo a užívala se ta velkolepá atmosféra. Další záznam (film) z této atmosféry to už určitě není ono. Z atmosféry i ze samotné hudby zůstane pak jen slabší odvar i když se režisér a scénarista v jedné osobě Nimrod Antal snažil vše kvalitně natočit. Všichni ze skupiny Metallica už mají svůj věk a při některých drsných gestech a zpěvu to už není co bývalo.. No a kulisy samotného příběhu raději nehodnotím! Možná pro sváteční metalisty bude film zážitkem, pro mě to ale nebylo to právé ořechové.... ()

Purity1711

Keby to je čisto koncert, dám 5 hviezd. Príbeh toho chalana stál za prd. Nič, idem si pozrieť nejaký ich 3-hodinový koncert, nech si napravím chuť ... :) ()

PamelaJJK

Naprostá nutnost pro každého fandu metalu a Metallicy zvlášť. A myslím, že i otevřené tolerantní diváky mimo tento okruh by tímto mohla Metallica zaujmout. Jako pot z Jamese Hetfielda a jeho kumpánů stříkají z tohoto snímku energie, emoce a vzrušení. Dokonalé propojení skvělého koncertu s akčním příběhem. Děj filmové části sice v závěru pokulhává a chybí pointa, ale vše geniálně vyvažuje atmosféra a skvělé zpracování. Grafika a vizuálnost filmové části je skvělá a parádně koresponduje s úchvatnou pódiovou prezentací. Je vidět, že to kluky z Metallicy hodně baví a že to mají zmáknuté. Člověk jen může litovat, že ten koncert nezažil na vlastní oči i uši. Protože ať si pomlouvá a zesměšňuje Metallicu kdo chce, ať jim kdo chce nadává do zaprodanců a zrádců metalu, tak ti všichni jsou proti téhle legendě téměř neviditelní. Tohle je metalová show na 100% a jen málokdo se jí dokáže vyrovnat. A když si vezmu, že mi byl sympatický i D. DeHaan, tak je mé nadšení maximální a hodnocení je jasné. A co bylo v té tašce???!!! ()

magu

Kroch, kroch.... Krochkám blahom. Nech si kdekto hovorí čo chce, toto bol zážitok. A užívali si to aj James s Larsom. Je vidieť, že ich hranie baví aj po toľkých (a v toľkých) rokoch. Kirk ako keby ani nestarol. Robert mi po odchode skvelého Jasona veľmi v kapele nesedel a nesedí doteraz, ale je to tiež pán muzikant. Basu ovláda skvele. Nemám rád videá z koncertov a vystúpení, ale toto bol nárez a super šou. Ja som absolvoval koncert v roku 1993 v Brne, ale to bola iba demoverzia tohto koncertu. Ak v budúcnosti bude niekde v mojej blízkosti koncert Metallicy, musím si to zopakovať Metallicááá, budem prvý dnu a posledný vonku, motherf.......! A verím tomu, že v taške bola duša Cliffa - Rest in Piece. Kroch, kroch... ()

baclajean

Skvelý koncert, ktorý Metallica predviedla. Samotný koncert by bol za 4/5. Lenže snaha umelo vtesnať filmové prvky tento počin degraduje na veľmi nízku úroveň, a to najmä kvôli spracovaniu námetu. Amatérske, miestami naozaj pritiahnuté za vlasy v zmysle - načo tam dávali to i ono - a vôbec ma nezaujíma, že si Trip vzal pilulku. ()

o.n.d.r.a.

Líbezné klouzapy na opičáka Trujilla, plešatou hysterku Ulricha i na duo rutinérů Hetfield-Hammett. A jeden drogový miniklip, který to celé rozsekává tak, abyste se nenudili. Konečně něco, za co stojí jít do IMAXu :) ()

marcp

Through The Never je jazda od prvej do poslednej minúty ktorá Vás uchváti pokiaľ ste verný fanúšik Metallic-y a máte radi tie najväčšie hity. Tak dokonale zahrané a odspievané som ich ešte nevidel a tom som bol na viacej ako 10-tich koncertoch. Samozrejme aj ozvučenie Dolby Atmos robí svoje. Hudba na 1*, a výber skladieb podľa mňa skvelé a teším sa na BR kde snáď bude Director`s cut. Hneď na začiatok to odpálili s "Creeping death", nasledovaný famóznou "For Whom The Bell Tolls", a perfektne zahranou a odspievanou "Ride The Lightning", neskutočnou a so skvelým introm "One", loadovskou "The Memory Remains", kúskom z "Wherever I May Roam", pekelnou "Cyanide", najdlhšou "...And Justice for All", neskutočnou hymnickou "Master of Puppets", fanúšikovskou "Battery", pomalou "Nothing Else Matters", ikonickou "Enter Sandman", nakopávačkou "Hit the Lights", a síce poslednou ale neskutočne inštrumentálnou "Orion". Celý koncert bol vlastne popretkávaný ako keby vedľajšou dejovou líniou, ktorá sem tam vzbudzuje post-apokalyptické predstavy a je zakomponovaná vcelku dobre do textovej línie vyššie uvedených songov. Dane DeHaan to zahral veľmi dobre až sa mi zdalo že tam toho bolo relatívne málo a režisér uprednostnil viacej záberov z koncertu ako túto dejovú linku. Bol som len na obyčajnom 3D nie IMAX a povedal by som že OK ale zrejme by mi stačilo aj 2D, možno by ale potom nebol zážitok až tak silný, pre mňa a pre každého fanúška jednoznačne povinnosť vidieť a potom si utvoriť vlastný názor. U mňa má tento neskutočne zvláštny zážitok plný počet bodov. ()

wačnatec

Tak to byl nářez! Jeden z nejlepších (Top3) záznamů z koncertu, jaký jsem kdy viděl. Metallica je pořád ve formě a válí! 3D kupodivu dobré - vůbec nerušilo,ale zároveň bylo "vidět". Dějovou linku bych klidně i oželel, ale působila jako příjemné zpestření. Technicky zvládnuté na jedničku. Pro skalní fanoušky Metallicy naprostá povinnost. ()

Paganfairy

Husí kůži jsem měla po celou dobu sledování. Spíše než o film, jedná se o koncert, doplněný o vedlejší příběh mladíka, který zažívá dobrodružství odpovídající tématům jednotlivých písní a jehož příběh se prolínal s vystoupením kapely na podiu. Jen mě trošku mrzela až do posledních asi 15 minut filmu téměř nulová komunikace Hetfielda s publikem, ale kompenzovala to vynikající hudba, efekty a trik ()

SMilan

A prečo nie? Pre toho, kto má alebo mal rád Metallicu musí byť tento počin aspoň oddychová záležitosť. Ja som sa pri tom bavil, staré pecky stále fungujú a "filmové" pasáže som po pár minútach prestal vnímať. Spokojnosť. ()

MorraEddie

Pro fanoušky Metly naprostá povinnost. Já sám jsem byl na Metallice dvakrát a letos to nejspíš završím na hattrick,protože kapela za ty léta neztratila ani trochu té divokosti a syrovosti,i když Trujillo tomu dal jiný rozměr. Skvělý koncertní záznam,který ani nepotřeboval žádnou filmovou vsuvku s Tripem. ()

rigby

Ne zrovna povedené dílko z tvůrčí stáje skupiny Metallica. Jako film to nestojí za slovo, protože děj na pozadí koncertu je, stručně řečeno, nijaký. Spíše ruší od písní. Jako koncert to nemá tu správnou šťávu, protože se jedná o sestřih nejznámějších písní a navíc je to až moc krátké. Fanouškům kapely doporučuji spíše nějaký živák, Francais pour une nuit je velmi zdařilé dílo, které vás z křesla obýváku přenese přímo do středu koncertního kotle. Tři hvězdičky dávám za to, že mám prostě Metallicu stále rád a jejich písničky jsou opravdu dobré. Zvuk a obraz je v tomto filmu velmi povedený a moc dobře se na to dívá, ačkoli se výrazné překvapení nekoná. A ta třetí hvězdička je za skladbu Orion, jejíž zařazení mě velmi potěšilo, ačkoli radost byla trošku zkalena tím, že je rušena závěrečnými titulky. ()

MiniRecenze

Tak ono Vám už všechno prozradil popisek,ale dobrá,řeknu to ještě svými slovy.Jedná se spíše o záznam z koncertu a k tomu je přidaný jako by doprovodný "film" ,který je Vám pouštěn po 5-10 vteřinách v jedné písni a sem-tam Vás to bude štvát.... Záznam z koncertu je perfektní (aby ne,když je tam Metallica) ,songy super a jevištní scéna je "nadupaná" efekty.Doprovodný snímek je skoro bezeslový,běží jen obraz a na jeho obhajobu musím říct,že i přes krátké intervaly dokáže zaujmout.Mám pro Vás ale jedno upozornění,pokud si tento záznam chcete skutečně vychutnat,tak by bylo dobré jít na to do kina(nebo na doopravdický koncert).Na běžné TV s televizními repro to nebude mít ty správné "grády".Já osobně na to koukal na domácím kině 5.1 a zážitek byl uspokojující. DOMA NE,NA KONCERT ANO!!! ()

Facik.

Pokud patříte mezi fanatické vyznavače Metallici jako já, je pro vás tento galon decibelů za doprovodu jedenáctistupňové kozy přinejmenším natolik opěvovaným, jako jsou pro naše romské spoluobčany přídavky na děti. Jediným negativem je délka koncertu, předpokládám, že jsem nebyl jediný kdo na konci vytrhl zásuvku s elektriky, obmotal si jí kolem krku a pokoušel se oběsit na lustru. 8. 7. 2014 Aerodrome Festival Praha povinností! ()

ReactLotus

Je to až prehnane dlhý hudobný klip... Trebalo by to 10x skrátiť. Príbeh je jednoduchý, ale pri tom nelogický, divný a minimálne ja som nepochopil, čo sa vlastne dialo. Ale zase nebolo to až tak zle spracované. Vypočujeme si niekoľko za sebou hrajúcich hitov od Metallici a popri tom sa odohráva príbeh. Herecké výkony sú priemerné, možno až podpriemerné, ale ak to človek berie skôr ako hudobný klip, tak sa to dá úplne vporiadku zvládnuť. Kamera a efekty sú celkom zaujímavé, ale nie sú nejako ohurujúce. Asi práve kvôli songom som film vydržal dopozerať a chvíľami som bol aj nadšený. Atmosféra je trochu temná/depresívna, ale zase inakšia u Metallici ani byť nemôže... 6,8/10 🤔Možno škoda, že tu nepridali aj nejaký nový song...😅 Pre fanúšika Metallici asi povinnosť, pre ostatných to pravdepodobne nemá cenu zhliadnuť... ()

surprise

Za film 0, za metalový koncert 5. Pokud má metalová hudba tolik společného s realitou jako příběh tohoto filmu, pak všichni metalisté žijí v dost děsivé iluzi. Nicméně muzice není co vytknout. Valí se jako orkán a bere vše. ()