Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

Wormboy

Eeeeh...Nimrod Antal ukazuje ako sa da skazit vyborny koncert...staci mu prifarit pribehovu rovinu a je po atmosfere...Metallicu som zazil "nazivo" rok pred tymto dielom, a musim povedat, ze to co sa deje na podiu nepotrebuje ziadne barlicky...3,5/5* ()

blitzer

Parádní koncert Metallicy s cca 10 minutovým klipem zobrazujícím kluka, kterej jde do města pro tašku a po cestě potká ošklivýho pána na koni. Smysl tohoto klipu jsem moc nepobral, ale to je úplně jedno... ústřední postavou tohodle "filmu" nebyl kluk z klipu, ale 'tallica, baby. ()

FrankSusta

,,ARE YOU ALIVE?!? HOW IS IT TO BE ALIVE?!?'' No sakra! Od filmu jsem měl velká očekávání a ta absolutně popadala. Teda, snad krom příběhové stránky, ale když jde o TU PRAVOU MUZIKU, tak jde prostě o TU  PRAVOU MUZIKU! Partu zvanou Metallica jsem v Praze nestihl (a letos jejich turné k 72 Reasons do Česka bohužel nezavítá), ale tato velkolepá podívaná mi koncert dost možná i vynahradila (a nebo taky ne, na koncertu jsem nebyl strašně dlouho, takže atmosféru neporovnám). Partu James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Cliff Burton/Jason Newsted/Robert Trujillo (Dave Mustaine byl a je sráč, toho rád nemám - celkově Megadeth bych měl mnohem radši bez tohohle egoistickýho ufňukanýho sráče) jednoduše obdivuji, každé jejich album mám naposlouchané do posledního singlu (počáítám i singly z nestudiových/bonusových alb) a jejich kytarové riffy (Nothing Else Matters, Enter Sandman, One) se i učím na své akustické kytaře (mám ji ani ne dva měsíce, fakt toho moc neumím). Osobně od nich mám asi pět alb (Black Album (pro mě absolutní vrchol jejich tvorby), Ride the Lightning (nejlepší bicí a basa za jejich kariéru, riffy tohohle alba jsou neuvěřitelné), ...and justice for all (trochu smutnější album, ale nevadí), Master of Puppets (nice!), Kill ´em All - album St. Anger moc rád nemám (jen pro info), je to takovej nerozhodnutej bordel co neví co chce být a furt to střídá rytmus (docela ironie, když má hodně oblíbená kapela je taky System of a Down)) a i po několikátém puštění nepřestávají bavit. Za nejlepší skladby od nich považuji Enter Sandman, Of Wolf And Man, Sad But True, Nothing Else Matters, Holier Than Thou, Master Of Puppets, All Nightmare Long, For Whom The Bells Tolls, Whiplash, Motorbreath, Blackened, Creeping Death, Here Comes Revenge, Metal Militia, Seek And Destroy, Ride The Lightning, Fight Fire With Fire, Frantic, The Memory Remains, Fuel, Cyanide, My Apocalypse novinka Lux Æterna nebo Jožin z bažin (no a ještě Lars Is Gay). A jsem rád, že se v tomto filmu vsadilo na jistotu a starší osvědčený hity. Každopádně bych tady měl napsat něco víc o filmu a ne jen kecat o lásce k TÉ PRAVÉ MUZICE! Film je to zajímavý. Rozhodně není dokonalý, rozhodně není pro všechny. Má ale své určité kouzlo. Tedy, pro zapřísáhle fanoušky určitě. Absolutně mě zaslepila muzika, vizuál a veselé křepčení muzikantů, že něco jako příběh mě absolutně nezajímalo. A když už na něj došlo, tak zabavil, to jo. Celé herecké osazení (prakticky jen Dane DeHaan, když nepočítám Metallicu) mě bavilo a jeho putování pro záhadnou tašku z Historek z podsvětí bylo celkově skvělé. jsem rád, že jsem u skladeb měl titulky, protože teprve nyní mi kupříkladu došlo, že Master of Puppets je o drogách (ne že bych si překlad už nehledal, ale teď mi to došlo). Celkově texty této kapely jsou jen zhudebněné básně. Ten výběr skladeb byl skvělý. Už otvíračka s Whiplashem, pak teda ještě Ecstasy of Gods, no a pak se to rozjede. Creeping Death, For Whom The Bells Tolls, Fuel, Ride The Lightning, One, The Memory Remains, Wherever I May Roam, Cyanide, ...And Justice For All, Master of Puppets, Battery, Nothing Else Matters, Enter Sandman, Hit The Lights a v titulkách instrumentální epos Orion. Prostě pecka od začátku do konce, u které jsem přikyvoval celou hodinu a půl do rytmu. Hele, já fakt nemám coby fanoušek co vytknout. Já jsem absolutně spokojen a prostě tečka! () (méně) (více)

StanislachKo

Antal nesklama! Parádny celovečerný videoklip, v ktorom mi ale vadilo asi to najpodstatnejšie - Metallica (na čele s jamesovým afektovaným "´ey -´ey- heyyyaaaa!") Ešteže najmocnejší moment sa mi dostal na záver v podobe citeľne štúdiového (a stále rovnako božského) ORIONu. ()

dr.fish

Pokud bych to měl brát jako koncert, tak 90 minut je trapná stopáž. To zklamalo. Zvukově velmi nabité elektřinou až z toho trochu bolí hlava. Jinak ovšem zajímavá zkušenost. Metallica je pro mne obyčejnou popovou kapelou, kterou si občas poslechnu, nic víc. Dělají své řemeslo pro masy a asi i dobře. V tomto slova smyslu mne koncert docela příjemně pobavil. 70% ()

Radiq

Nejsu žádnej metalista, spíš odpůrce. Ale konkrétně Metallicu a pár dalších docela snesu, ba se mi i docela líbí. Nevím, jestli tento unikátní projekt brát jako film - spíš je to záznam koncertu, ale s jakoby takovým meziklipem-videoklipem. Ten je sice zajímavě udělanej, ale pointu nemá - ale měl by mít? Spíš šlo asi o to, navodit tu správnou atmosféru, vystihnout nějaké ty emoce a přiblížit divákovi ten hudební nářez i nějak vizuálně. To se režisérovi Antalovi snad i docela povedlo - k pouličním nepokojům, agresivním demonstrantům a tajemnému koňskému jezdci ale mohli naznačit víc, než jen to vizuálno. I když se s tím Dane DeHaan popasoval docela dobře, vyšumělo mi to celé dost do prázdna. Nemluvě o tom skrytém obsahu tašky, to bylo zklamání největší. I kdyby tam měli mít třeba jen pivo nebo příslušenství k vysavači, to už je jedno, ale mohli aspoň něco ukázat. Hudebně to ale bylo samozřejmě silné, i když jsem znal jen tak polovinu skladeb. A naživo v aréně to muselo mít ještě větší koule. ()

Decker

Pro fanoušky jasná volba. Nechápu, proč tady někdo Metallicu haní a píše absolutně zcestné nesmysly. Pokud nějakou kapelu rád nemám, tak přeci nevyhodím 200 korun za IMAX abych se ještě více utvrdil v tom, že toto opravdu není můj šálek čaje. Takový komentář bych nepovažoval za cokoliv vypovídající o úrovni a kvalitě tohoto "filmu". Za mě ve spojení s koncertem z Edenu dokonalá záležitost. Užil jsem si to tak jako bych tam opravdu byl! Skvělá show! Metallica forever! ()

Mr.Husts

Pro mě absolutní velkolepá hudební pecka, která ve mě v kině vzbuzovala pocity vyskočit a začít rozjíždět brutální kotel a ztratit několik končetin. Každý fanoušek bude chrochtat blahem, protože film je v podstatě jen 90. minutový epicky natočený koncert a vedlejší děj zasahuje skutečně minimálně a když už tak bez přestání hudebního doprovodu, výběr songů se povedl, ocenil bych bez problémů i přídavek, nicméně ty nejznámější pecičky zahrány byly a to některé i lépe než na albíčkách( Masters of Puppets). Každopádně se nenechte zblbnout hodnocením, na film nechoďte pokud nemáte skupinu rádi, pokud čekáte nějaký smyslupný příběh, či epické 3D vychytávečky, které vás donutí lítat v kině a blinkat. Trough the Never je zkrátka záležitost čistě hudebního rázu a dá se označit jako hodně brutálně natočený kurevsky dobře zahraný koncert s vedlejší lehce přijebnutou kraťoučkou dějovou linkou, která nijak neurazí. Můj zážitek byl Imaxem silně podtržen, takže doporučuju stažený kinorip smazat, zvednout prdelku a užít si hudební a vizuální orgasmus on the BIG SCREEN. ()

Gothar

Dokonalý zvuk a výborné zábery z koncertu plného zaujímavých svetelných efektov. Toto je asi prvýkrát keď úprimne ľutujem, že som si nenašiel čas ísť do kina, pretože v 3D to musel byť ešte lepší zážitok. Pre fanúšikov Metallicy nutnosť, ostatní sa budú nudiť, pretože ide "iba" o záznam koncertu, ktorý je preložený niekoľkými minútami jednoduchého príbehu. ()

kinghome

Metallicu uznávám, ale nikdy jsem je neposlouchal. A přesto jsem znal všechny songy, který tam hráli. Prostě je to klasika, kterou znají skoro všichni a ani o tom neví. Ze začátku to vypadalo zajímavě, i ten příběh daný do koncertu, ale pořád se to bralo jen jako koncert, protože příběh v tom moc roli nehrál. Musím uznat, že Mettalica má úžasnou schopnost vyplnit obří pódium, což by jiná kapela sotva dokázala. Hodně jim u toho pomohla naprosto úžasně sestavená choreografie pohybů na pódiu a vestavěných vychytávek, kterých tam bylo víc než dost. Jediné zklamání bylo z toho konce, když už tam ten příběh dali, tak ho mohli alespoň pořádně zakončit. Přišlo mi, jakoby to měli celé naplánované a konec prostě nedomysleli a už nevěděli jak ho zasadit do sledu písniček. Ve 3D to mohlo být boží, protože minispoiler: stavba a pád sochy nebo zničení pódia mohlo vypadat ještě epičtěji. Já jsem spokojenej, skvělej koncert s malým příběhem uvnitř. 80% ()

ecceHOMMO

Metalisti si na svoje prídu, ostaní asi moc nie. Ide vlastne o koncert Metallici obzvláštnený hranými filmovými vsuvkami. Ja som si to užil... ()

_DAVE_

Není to film o Metallice, je to koncert do kterého je zakomponovaná jednoduchá, krátká dějová linka. Takže ti, co Metallicu neznají to rozhodně neocení. Bude to akorát hodně nechtěného rambajzu. Ti co čekají film o Metallice budou relativně zklamáni. A ti, co jsou fandy a hledají výborně zpracovaný 3D koncert budou chrochtat blahem. 3D tam funguje velmi dobře, minimálně tedy v notoricky známé skladbě "One" je celá show (díky laserům které různě prskají z obrazovky) opravdu strhující. (z odpovídajícím technickým vybavením). ()

tomxxx

Perfektně natočený koncert, ale zbytek? Vedlejší příběh je zbytečnost sama. Ke všemu se snaží tvářit výjimečně, přitom je spíše hloupý. ()

Micro41CZ

Měli dát i Fade to Black... A vůbec si s tim daleko víc vyhrát, když už měli k dispozici to co měli (a co je na produkci jejich bohatství možný). ()

Ceres odpad!

Nejdříve řeknu tohle: dá se řici, že jsem fanouškem Metallicy. Metallicu a její první 4 alba (Kill´em All, Ride The Lightning, Master of Puppets a ...And Justice for All) mám strašně rád, ale pokud se budu chtít podívat na jejich koncert a užít si ho, tento paskvil vynechám, jelikož zvuková stopa je příšerná. Nechápu, proč zvýraznili basovou linku takovým způsobem, tohle se nedá poslouchat. Za mě je to strašné zklamání. ()

nevermore

Proč? Proč bylo nutné, aby toto vzniklo? Metallica je srdcovka - vychovávala mě v mých 15-17 letech, i když už ji dnes dávno nejedu. Ale proč koncert, okořenit jakýmasi výjevama úplně o ničem. "Filmový příběh"? Ale prosím vás. Také chybělo Wherever I May Roam a Harvester of Sorrow... aspoň mně a ostatní hitovky o tom ani nemluvím. Je to prachbídný a podle mě úplně zbytečný, viděl jsem 2D, takže ten zbytek je asi skrytý v tomto. Proto nedávám 2**, což bych jinak dal, ale nechávám na průměru. ()

vyfuk

A pointa? Je fakt, že film nabídne hezký hudební zážitek a zhroucené město v anarchii, ale nějak jsem v tom nenašel smysl, což mě na filmech tohoto typu dost štve... omlouvám se, ale... ani obraz ani zvuk ... ()

Metal Lord

Povinnost pro každého fanouška Metallicy. Toto není film, toto je hotový koncert, protkaný dějovou linkou, která je úzce spojena s playlistem. Nebýt v kinosálu, tak by jsme tam rozpoutali kotel. Jen je škoda, že překladatel nemyslel na lidi, kteří neznají obsah písní, protože jim mohl překlady písní vložit do titulků, aby víc pochopili tu dějovou linku. Záhada jménem "taška" zůstane zjevně nevyřešena. 3D nijak nerušilo, jen bylo více znát během efektů a závěrečných titulků. Jinak za mě 5* - 90% ()

Sdoom

Nebudu na tomto místě hodnotit písničky, od toho ČSFD není. Koncert jako celek výborný, i když mohl mít asi i o něco větší šťávu. "Dějová" linie byla celkem o ničem, nepochopil jsem, co to jako mělo znamenat. Spíš jen samoúčelné exhibování než cokoli jiného. 3D jako obvykle zcela zbytečné. (3D, orig.) ()