Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

Lukoboss

Měli pravdu... nikdy předtím jsem nic takovýho neviděl. Výbornej koncert ve 3D s dějovou linkou, kterou někteří odsuzujou, ale já jsem to pochopil po svým a mám svůj názor i na to, co bylo v oné záhadné tašce, takže s tím vůbec nemám problém (ale neprozradím, to si vykoumejte každej sám ;)). Jinak klobouk dolů, protože střih, kamera, nenásilnej 3D efekt, nepochybně performance kapely, podiová show a zvuk, ten ZVUK(!!), to je prostě brutál. Mrskal jsem se v tom sedadle skoro celou dobu, nohama jsem podupával. Opravdu nemám výhrad a Metallica opět ukázala, že má pořád co předvést a že nepatří do starýho železa. P.S.: Kdo nemá rád tuhle hudbu, popř. kdo není fanoušek, tak ať se na to asi ani nedívá, je to pak zbytečný nejspíš... ()

cold

Živý koncert s dokonalým zvukem a takto dokonale zahraným Master of puppets, co už se prostě od Metallici na živo nedočkáte! Jasná volba pro ty, kteří byli z posledních koncertů na rozpacích nebo přímo nasraní. Připomeňte si jaké byly dříve koncerty nabušenou událostí :-). ()

Yangus

Pro fanouška jasná volba, kdo nemá Metallicu rád nemá ani důvod na film chodit. Tripův příběh byla spíše taková simbolika. ()

Corpsegrinder

Ačkoliv už hodně dlouho Metallica nevydává dobrý alba a za legendární se dá považovat jen vše před Black Album, i tak je tohle nářez, přestože je to jen lehce vyladěnej záznam z koncertu prostříhanej jakýmsi příběhem. Jeho podbarvení hudbou z koncertu je dobrej nápad a vždycky jsem si přál aby někdo něco takovýho natočil. Celý vystoupení Metallicy je super a klasicky megalomansky provedený ať už zboření sochy Doris nebo elektrický křeslo při Ride the Lightning, musí se jim uznat že show umí udělat. Plus taky za to že se ve filmu objevujou spíš starší songy a z novejch hlavně ty lepší. Někdy si to dám znova. ()

Gogo333

Myslel jsem, že to bude jako Imaginaerum od Nightwish. Příběh se zpěváky jako herci a písněmi na pozadí. Ale jedná se o koncert, kde jsou některé části příběhové. Samotný koncert je super, příběhová část mohla být trochu delší, ale taky se mi líbila a hudba výborná. 80% ()

Holina

Tak jasně. Tento film je vlastně jen jednou z mnoha masáží, které Metallica a její marketingový tým dokonale ovládají. I samotný brand pro tento film má obrovský záběr (viz. třeba tričko Metallica s logem filmu). A klobouk dolů! ()

Zmrv

Ačkoliv jsem velký fanoušek Metallicy tak se mi většinu času hlavou honilo, že tohle byl trošku krok vedle, ale během Hit the Lights mi došlo že sem si to vlastně užil. Ta příběhová vata byla dost zcestná, ale co bylo sakra v tý tašce?! :) Takže vlastně proč ne. 65% ()

Tristaver

Třebaže Metalliku hudebně zbožňuji (ačkoliv jen starou tvorbu, co si budeme povídat, se začátkem devadesátých let šla kapela do kopru), tohle mě skoro až urazilo. Vůbec nerozumím tomu nápadu spojit koncert s "příběhem" - beztak se většinu času díváte jen na samotnou kapelu na pódiu (což je asi dobře, protože dějová linka nestojí za nic). Zbývá tak jen ubohý koncert o celých jedenácti (!) písničkách. Palec nahoru za pár opravdu skvěle odehraných skladeb a práci s kamerou. ()

Marys

Myšlienka veľmi dobrá, chýbala mi tam ale atmosféra. Napätie sa nestriedalo, naopak skladby hrané v úrovni "tlačíme na pílu" dodávali filmu fádnosť. "Dejová" linka sa mi páčila, na tomto však strácala. A zároveň škoda, že hudobníci z Metallicy nie sú dobrí herci. Neveril som im, že skutočne hrajú koncert. Pôsobilo to strašne umelo a nasilu. ()

Garch

Na Blu-ray vynikající. Ono, namíchat koncert s klipem za 18.000.000 doláčů už musí být někde vidět a slyšet. Ovšem, daleko méně monstrózní záznam Metallica with Michael Kamen and The San Francisco Symphony Orchestra mám daleko radši. ()

p3tris

Pánové z Metallici jsou neskuteční pozéři a ješitové, ale nejspíše i kvůli tomu můžeme na plátně vidět jeden z nejvelkolepějších rockových koncertů. Pódiové show je bombastické a zvuk perfektní. A to je vlastně všechno. Putování Tripa už je jen takovým malým bonusem navíc. Ten, kdo má alespoň trochu kladný vztah k této kapele, tak se bude bavit. Kdo ne, a jde na tento film čistě z „intelektuální“ potřeby kritizovat, bude se hodinu a půl nudit a pak po internetových fórech kydat hnůj. Jeho chyba. ()

masiko

Ja nevim, mozna to ma smysl videt ve 3D, jinak je to uplne k nicemu po vsech strankach. Libovolny z tuctu zaznamu z nejruznejsich koncertu Metallicy na youtube cloveku prinese vetsi pozitek. Na tomhle snimku nechapu spoustu veci, ale kdyz odstranite z koncertu hluk lidi, James zarve "EXIT LIGHT", odmlci se a zazni jen ticho... Poste takovy hodinu a pul dlouhy nepovedeny klip. ()

mourinho

Fantastické! Viděl jsem Metallicu naživo, ale to co nabízí tento snímek je skutečně ještě o level výš. V podstatě jde také o koncert, ale garantuji vám, že tak blízko jste kapele ještě nikdy nebyli. Kamery vám zprostředkují detaily, o kterých se vám nikdy ani nezdálo a díky 3D technologii máte pocit, jako by jste stáli přímo na pódiu. Bombastická scéna, mimořádné zvukové provedení, playlist složený z těch nejzásadnějších hitů skupiny a nakonec i klipový doplněk v podobě jakéhosi příběhu na pozadí, fungujícího do jisté míry jako obrazový přepis jednotlivých textů, to všechno umocňuje zážitek, jaký hluboko uvnitř ještě dlouho doznívá a který mi dosud zatím žádná jiná skupina neposkytla. A že jsem těch koncertů už navštívil. ()

Luk Skywalker

Kdyby to Metallica vydala celé jako koncert a jako 20-30 minutový bonus by byl film, tak by to bylo lepší, ale ledacos by se muselo příběhově dovysvětlit, bo mám jen vlastní interpretaci toho příběhu, spíš jeho závěru. Ale koncert je efektní a skvělý hit střídá hit, je to převážná stopáž "filmu", tak 4 hvězdy dám. Je zde mimo jiné taky vidět jaký je Metallica "monstr podnik" a opravdu bude pravda to co se říká: "Když všichni členové budou chtít skončit jako kapela, tak to prostě nejde, bo tolik lidí je na nich finančně závislých." Hodně věcí je zde na efekt, tak jsem zvědav, co přivezou v červenci do Prahy a pokud vypuknou občanské nepokoje, tak já budu na koncertě:-D. ()