Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

Karel321

Poslouchal jsem metal, když většina recenzentů tady byla ještě na houbách ;-) Tento film je krásně natočený koncert. Bohužel koncerty jsou od toho, aby se na ně chodilo a užila se velkolepá atmosféra. Z koukání na záznam je z atmosféry jen stín a z hudby prd. Byť je velice kvalitně natočená. Navíc všichni ze skupiny Metallica už mají důchodový věk a při drsných gestech a zpěvu už prostě vypadají smutně až komicky. Pro neskalní metalisty bude film třeba zážitkem, pro mě ne. ()

saint3n

navádění k násilí není nikdy správný, byť je to největší metalová ikona. a může bejt, že se pletu a viděl jsem jinej film, než ostatní, ale nelíbilo se mi to. Lars je bubeník na prd, to jsem viděl na živo, film mne neoblafne, Dave Lombardo je král. a Raymond Herrera bůh. amen (jedna a půl hvězdy za Roberta zkoušejícího basu v zázemí, ten kluk je ďábel) něco pod dva a půl hvězdy.. dobrá přidám půl hvězdy Kirkovi za jeho "he is cool" a Jamesovi za sqělej hot rod.. tak tři a půl, jenže marná lásky snaha, je to jen dvouhodinovej videoklip. čekáte-li víc.. no nebudu Vám lhát, budete zklamáni. ()

kubyczech

Sice to už není ta Metallica co mám tuze rád :) viz . - https://www.youtube.com/watch?v=U-jyQu6LNZY - ale pořád se jedná o drtivě dobrou podívanou .. Příběh, který se průběhu koncertu do toho vecpává, mě vůbec nezajímá, takže ho komentovat nebudu, ale mohu pouze pochválit výbornou kameru ... Chlapci, doufám že budete hrát ještě za 20 let a ukážete mým dětem jak vypadá muzika .. ()

kuxik009

Snad jako každý jsem se na film podíval hlavně (tedy spíše jen) kvůli autorům, a to Metallice. Samotný koncert byl super, obzvláště ty 3D záběry na Jamese a publikum v pozadí, ale ten příběh jsem moc nepochopil a byl celkově trochu nereálný. Trip přežije bouračku v dodávce bez větších zranění, zvedne se a jde dál. Potom se zapálí benzínem a jak jinak, samozřejmě taky přežije bez popálenin. Nakonec ho ještě přiškrtí jezdec, a Trip má sílu ho ještě nabrat kladivem. A když to všechno skončí, a normální polomrtvý člověk by byl na cestě do nemocnice, Trip si jde sednout na zbytek koncertu. Vážně reálné! 4/5 za super 3D zážitek! ()

Dazdn1k

taký Mustaine si moze buchat hlavu o stenu co metallica bez neho dokazala a ake velke stastie ze toho opilca vyhodili. Ich budu ludia este 500 rokov pocuvat a obdivovat. Potom pride koniec sveta a ako posledna vec ktoru budete pocut je MASTER! MASTER! ()

clix002

Zvuk 5, obraz 5, setlist 4,ale viac ako tri nedám hlavne kvôli tomu "akože" príbehu. Na klasický live to nemá!! ()

kori_kori

to jsem šla takhle náhodou kolem čsfd pana DeHaana a říkám si, v čem by ten kluk mohl hrát, aby to stálo za vidění ... i padl mi zrak na snímek Metallica:Through the never a říkám si, to by možná mohlo být ono ... proč? Protože jsem fanoušek tohoto bandu a té staré dobré doby plné jejich vypalovaček ... byla jsem na koncertě v r. 1993 ... co to teda znamená? že jsem si tenhle koncert s příběhem užila, prsty se mi kroutily v rytmu starých válů, za sebe vypíchnu One, pro mě třešeň na dost lahodným dortě, husina naskakující, muzikanti výborní ... no a příběh s Dane DeHaanem? ... dalo se na to koukat, říkat si, co tím chtěl básník říct a dávat si odpovědi ... dokonce mě napadlo, že to nezahrál špatně ... líbilo se mi to i vizuálně a teď, když píšu komentář, poslouchám znovu hudbu a říkám si, ta stará Metallica je prostě pořád good, deal with it, buddy ()

Leftysk

Metallica akožto jedna z najväčších metalových kapiel dostalo film, ktorý prekvapivo je celkom dobrý. Nie som veľký fanúšik filmy o kapelách, ale toto ma celkom preskočilo. není to síce o kapele ako som čakal, ale skôr príbeh o tom jak sa niečo deje počas koncertu. V tomto filme je strašne, ale že strašne málo dialógov, asi tak 5 alebo 6 dialógov tam je. Príbeh celkovo sa hovorí pomocu hudby, čo je podľa mňa celkom dobré využitie. Celkovo sa podľa mňa toto zaslúži viac pozornosti a viac pozitivity tento film. Moje hodnotenie: 4/5 ()