poster

Láska je láska

 • Švédsko

  Fucking Åmål

 • anglický

  Show Me Love

 • Slovensko

  Láska je láska

Drama / Romantický / Komedie

Švédsko / Dánsko, 1998, 89 min

Režie:

Lukas Moodysson

Scénář:

Lukas Moodysson

Kamera:

Ulf Brantås

Producenti:

Lars Jönsson

Zvuk:

Nils Nilsson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  *****

  Paráda! Evropsky otevřený teen-age film s lesbickou tématikou. Příběh je hodně opravdový, člověk se dokáže vžít hned do několika postav a věří jim to. Živě sdílíte radost se zamilovaným člověkem. Prostředí je seversky obyčejné, žádný American dream absolutně nečekejte. Atmosféra krásně graduje. A než jsem si ho pustil, čekal jsem, že bude o něčem jiném, buďto o sexu, nebo nějaké vážné drana; určitě ne takhle dobře podaný, o čtrnáctileté holce. Plný počet je moc, ale vzhledem k malému očekávání a obrovskému zážitku, si ho zaslouží. Ale asi to chce mít i správnou náladu. # SPOILER: realističtější líbání jsem ve filmu dlouho neviděl. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 9 | hudba 7 | humor 2 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(6.7.2012)

 • Khalesi
  *****

  No, čo k tomu napísať? :) Najviac ma dostala scéna v aute, skutočne krásny bozk a spontánna reakcia na citové napätie. V takýchto chvíľach sa človek cíti skutočne šťastný a na žive. Nezáleží na pohlaví a orientácii, ak vás drží za ruku milovaný človek a díva sa vám do očí, stratí sa na chvíľu celý svet. Zostane len nádherná eufória a možno aj malá závrať...Krásne pohladenie po duši.(25.12.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Ten Åmål bude asi fakt pěkně podělaný město, když tam absentujiu normální mužský charaktery. To je ovšem jenom dobře, alespoň může člověk holkám fandit o to víc a nezajímat se o jiné podlinky (třeba postavy Elin a jejího kluka jsem bytostně nesnášel, zato třebas postava Agnesina otce je až podezřele sympatická). Obě dívčiny v hlavní roli zahráli skvěle a hlavně u rebecky Liljeberg mě mrzí, že s herectvím sekla, protože jak ona, tak její postava mi byla navýsost sympatická. Škoda jen, že v první polovině filmu (aneb do scény v autě a předcházejícímu rozhovoru) snímek trošku nudí a po naznačení základní kostry příběhu zbytečně běží na volnoběh (ale třeba to pomohlo nepodbízivé, podmanivé atmosféře, čert ví). Zázrakem jest, že je to celé tak příjemné, krásně plynoucí a... A prostě výborný s pár chybkama a nedokonalostma, ovšem naštěstí ne v závažnosti plastových vidliček.(8.5.2013)

 • Rex Mundi
  ****

  Sám o sebe (napr. vyrobený v USA?:-) by bol pre mňa tento film tak za 3*, ale jednu hviezdičku pridávam Lukasovi Moodyssonovi za nádherne vnímavé a zároveň vierohodné vykreslenie chápania sveta očami adolescentov. Akokoľvek podobne alebo odlišne od hlavných hrdinov Fucking Amal vyzerala naša puberta, akokoľvek môžeme v niektorých situáciách ich správanie neschvaľovať, uvedomujeme si, že každý sme si to prežili... a tým istým prejdú ďalšie generácie detí. Výborná sonda do života násťročných, keď ich ovplyvňujú hormóny, kamaráti a revolta proti celému svetu.(17.6.2005)

 • JohnCZ
  ***

  Silně neamerické drama s prvky komedie těžící z tématiky, kterou mají severské státy vcelku v oblibě. Přestože byly obě holky sympatické, samotný film se místy až moc táhl, herecké výkony byly na dost kolísavé úrovni a tedy krom těch dvou hlavních rolí to byla vesměs bída. I to přílišné zoomování kamery se mi moc nelíbilo a působilo to dost amatérsky. Naopak konec překvapil, vyzařovala z něj radost a měl vtip. Být o pár let mladší a ještě k tomu opačného pohlaví, byl bych nejspíš i nadšen, ale takhle mi Fucking Amal přišel jen jako lehce nadprůměrná dramedy.(2.1.2013)

 • - Elino příjmení je Olsson. (Kulmon)

 • - Když Agnes (Rebecka Liljeberg) leží na posteli a brečí a je vedle ní její otec, její vlasy v jednotlivých záběrech mění polohu. (ICTS)

 • - Koupelna, ve které se Johan (Mathias Rust) a Elin (Alexandra Dahlström) setkají během party, je tak malá, že bylo nutné vyndat vanu, aby vzniklo másto pro kameramana a režiséra. (IQ Tiqe)