Poměrně konvenčně natočené válečné drama, které dosti sráží český dabing, zejména pak hlavní ženské postavy. Ale ani původní znění by mne s největší pravděpodobností nepřimělo dát více *. I přes poměrně nosné téma odboje mne totiž film zkrátka nedokázal zaujmout natolik, abych toužil po tom si jej ještě někdy pustit znovu. Lehký nadprůměr.(30.6.2009)

Kdyby film nebyl na točený podle skutečné události, byl by film dost neuvěřitelný. Každopádně Lucie Aubracová měla velkou dávku odvahy a také štěstí. Filmové zpracování však už tolik štěstí nemělo, já jsem nezaznamenal skoro žádné napětí, čekal bych, že s přiostrující situací napětí poroste a vydechnu až naskočí titulky. A to se nestalo. Škoda.(22.1.2012)

Obdivuji ženy jako je Lucie Aubracová, která podstoupila velké riziko pro záchranu svého manžela, ale už méně obdivuji filmové zpracování, které bylo až na pár chvilek napětí přece jen trochu mdlé. Mám obavy, že kdyby tam nehrál Daniel Auteuil, tak by tohle drama podle skutečné události zapadlo zcela v zapomnění.(10.7.2013)

Musím uznat, že na "novou franc.vlnu" posledních dvaceti let je to až příliš povedené, snad dílem uznávaného režiséra či hlavní postavou. Daniel Auteuil opět prokazuje dobré herectví, i když ne v příliš dobré roli ustrašeného otce rodiny a podivného odbojáře, který za celý snímek vlastně ani opravdový odboj neuvidí.(30.6.2009)

Film je opravdu inspirován skutečnými událostmi. Filmaři si museli kvůli náročnosti některé detaily vyložit trochu volněji. Dokonce to v titulkách uvádějí a uvádějí i to, že Lucie Aubracová musela souhlasit s použitím svého jména jako jména filmové postavy. Byla to velmi silná žena a ve vyhrocených situacích jednala chladnokrevně a zdržela se i velkých emočních výlevů. V lásce a válce je povoleno cokoliv. Příběh spojuje obojí.(1.7.2009)